Under/Over stávka - keď sa vám tip 1X2 moc nepozdáva

Zdieľajte, ďakujeme:

Stávka Under/Over je stávka na počet gólov, bodov, setov, rohov atď. Najrozšírenejšími stávkami sú tipy na počet gólov vo futbalových a hokejových zápasoch. Najpoužívanejšie hranice v stávkach under/over sú 2,5 gólu vo futbale a 5,5 gólu v hokeji. Častokrát sú to hranice, kde sa kurzy vyrovnávajú a hladina kurzov je približne rovnaká. Na stávky Viac/Menej vypisujú stávkové kancelárie aj alternatívne stávky, kde môžete nájsť ešte výhodnejší kurz pri väčšom či menšom počte gólov. Pri stávkach viac/menej sú zaužívané anglické výrazy "Over" a "Under". V prípade stávky under vsádzate na to, že bude v danom zápase menej gólov, bodov, setov. Pri stávke over tipujete, že bude gólov, bodov, setov viac.

Príklad under/over stávkyNewcastle United - Liverpool
Počet gólov (hranica)1,52,53,54,5
Over 1.33 1.95 3.40 6.50
Under 3.50 1.85 1.30 1.11

Vidíme, že ak padnú 4 góly v zápase (over 3,5), tak je kurz 3.40, ktorý je oproti kurzu 1.95 (over 2,5) výrazne väčší. Naopak ak je predpoklad, že v zápase padne menší počet gólov môžete zvoliť stávku Under 1,5, kde je kurz vyšší. Existujú aj stávky na Over/Under vo forme O/U 1, O/U 2, O/U 3 atď. alebo O/U 1,25 či O/U 1,75. V prvom prípade sa vždy vráti vklad ak v zápase padne presne stanovený počet gólov a v druhom prípade ide o dvojitý ázijský hendikep, ktorý sa rozkladá (napr. stávka Under/Over 1,25 sa rozloží na 1 a 1,5). Viac sa dočítate na stránke ázijské hendikepy.

Na aké športy je možné tipovať Over/Under stávky

Stávky Over/Under môžete tipovať na najrôznejšie športy. Ide o góly vo futbale a hokeji, body v basketbale alebo americkom futbale, počet kôl v boxe, počet gemov resp. setov v tenise, počet smen v bejzbale atď. Okrem iného je možné tipovať vo futbale aj na počet kariet alebo počet rohov. Stávky Viac/Menej sú veľmi rozšírené a v stávkových kanceláriách ich môžete nájsť v rôznych alternatívach.

Ako tipovať Under/Over stávky

Pri stávkach na Under/Over je dôležité vychádzať zo štatistik ako aj mať prehľad o tom, kto nastúpi na zápas. Viacmenej ide o výhodnejšiu stávku ako na 1X2, pretože v tomto prípade nezáleží na tom kto góly strieľa. Ak má jedno mužstvo slabší deň, tak to druhé ho môže plne nahradiť. Pri stávkovaní na Under/Over vo futbale je dôležité si všímať nasledujúce faktory:

  • Koľko gólov mužstvo strelilo a inkasovalo (spolu, doma, vonku v priemere na zápas)
  • Kto strieľa góly
  • Aktuálna forma tímov
  • Zranenia resp. kto nastúpi na zápas
  • Či mužstvo nehrá nejaký dôležitý zápas v strede týždňa (napr. Liga majstrov)

Súpisky tímov sú k dispozícií väčšinou pol hodinu pred samotným zápasom. Ak chcete tipovať prevažne Over stávky je dôležité uprednostňovať tímy, ktoré hrajú otvorenejší futbal a vyhnúť sa tímom ktoré naopak hrajú zo zabezpečenej obrany.

Pre tipovanie stávok Over/Under odporúčame stávkovú kanceláriu Bet365, ktorá má široký výber alternatívnych stávok vrátane ázijských stávok na Under/Over stávky. Celkom dobrú ponuku Under/Over stávok nájdete v Unibet alebo v slovenských stávkových kanceláriách Tipsport a iFortuna.Získajte 10 rád ako úspešne tipovať a začnite vyhrávať

Prihláste sa k odberu noviniek a rady vám pošleme na e-mail.
Žiadny spam vám posielať nebudeme a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Najnovšie príspevky na fóre

Cavte, ja prave zopar dni skusam ten martingale a mozem povedat, ze to...
Spolahlivy system tipovania
Dobrý den. Chcel by som sa opýtať či nepoznáte stránku na ktorej by som...
Stránka na štatistiky
novinka, interwette ma super live,nieco tam zmenili Táto stávková kabcelária...
Interwetten

Aktuálne bonusy

Bet365 bonus

Vynikajúci 50 € bonus od Bet365

Vložte 50 € a 50 € dostanete od tejto vynikajúcej stávkovky ako bonus.

Unibet bonus

100% bezriziková stávka do 25 €

Ak prehráte vašu prvú stávku, tak vám Unibet vráti váš vklad až do výšky 25 €.

Bet-at-home bonus

Vstupný bonus 100 € ihneď

Bonus 100 € ihneď ku vkladu.

Ďaľšie bonusy
Poradíme vám?