Chcete hrať naďalej u zahraničných prevádzkovateľov? Toto všetko by ste mali vedieť!

Chcete hrať naďalej u zahraničných prevádzkovateľov? Toto všetko by ste mali vedieť!

Finančná správa od 17.7.2017 zverejňuje zoznam zakázaných ponúk, pričom raz týždenne (pondelok) tento zoznam aktualizuje. Zakázanou ponukou sa pritom rozumie spoločnosť, ktorá poskytuje na Slovensku svoje služby v oblasti online hazardu bez potrebnej licencie. Táto problematika je veľmi komplikovaná a slovenský zákon nie je dobre nastavený, preto hráči zo Slovenskej republiky môžu naďalej hrať v spoločnostiach, ktoré neopustili slovenský trh. Ministerstvo financií však zároveň odporúča, aby ste u týchto operátorov nehrali, pretože vám nebudú schopný zabezpečiť prístup ku vkladom resp. výberom vášho hráčskeho účtu. Nie všetko je úplne pravda a všetci si prezentujú iba vlastné záujem. Od vzniku novely zákona o hazardných hrách, ktorá platí od 1.1.2017, sa hranie v oblasti cezhraničného online hazardu stalo komplikovanejším a preto je potrebné zhrnúť najdôležitejšie body:  

1. Kde nájdem zoznam so zakázanými ponukami?

Tento zoznam zverejňuje samotná finančná správa, ktorá spadá pod MFSR. Všetko nájdete na ich web stránke: https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/priklady-hazardne-hry

2. Čo všetko sa v zozname zakázaných ponúk zverejňuje?

Zoznam obsahuje web stránky ako aj bankové spojenie “nelegálnych prevádzkovateľov hazardných hier“ a taktiež aj web stránky, ktoré propagujú “nelegálny hazard“. Na základe tohto zoznamu požiada finančná správa o súdny príkaz na blokáciu či už web stránok alebo bankových prevodov.

3. Blokujú už operátori poskytujúci pripojenie k internetu webové stránky zo zoznamu zakázaných ponúk k 30.8.2017?

Bohužiaľ áno a web stránky budú len pribúdať. Ako prvé sa začali blokovať Bet365, Bwin ako aj Bet-at-home. Teda stávkové kancelárie, ktoré tuzemských spoločnostiam asi najviac prekážali. Dovolím si tvrdiť, že niekto za tým stojí a diriguje to tam, pretože je koniec augusta a doteraz nie je na zozname PokerStars, čo najväčšia online pokerová herňa na Slovensku.

4. Akým spôsobom blokujú operátori prístup na web stránky a čo to pre tipujúcich znamená?

MFSR potvrdilo operátorom, že stačí blokovať všetko na úrovni DNS záznamov, čo v princípe znamená, že ak si zmeníte DNS (návod 1 alebo návod 2), tak fungujete bez problémov ďalej. Je to veľmi jednoduché a netrvá to ani jednu minútu. Po tomto úkone budete mať naďalej všetko dostupné. Je však možné, že niektorí operátori pôjdu inou cestou ako blokácia na úrovni DNS záznamov. Pre vás je dôležité to, že vždy sa dá s tým niečo robiť a k svojim peniazom sa určite dostanete, len trochu komplikovanejšou cestou. Ako jednoduchá alternatíva sa núkajú ešte alternatívne linky.

Aktualizované 11.9.2017:
Finančná správa začala pridávať aj alternatívne web stránky. Ide hlavne o Bet365, kde sa zobrazili desiatky alterantívnych web stránok. Netreba si z toho robiť ťažkú hlavu a stačí kontaktovať zákaznícke oddelenie Bet365 na telefonickej linke +441782684641 a oni vám poradia ako sa dostať na web stránku (zákaznícka podpora je v slovenčine alebo češtine na uvedenom čísle). Bet365 každú chvílu má novú alternatívnu web stránku a s týmto finančná správa bojovať nemôže.

5. Ako zmenim DNS v mobile?

Do mobilu je potrebné stiahnuť aplikáciu napr. DNS  changer, ktorá je voľné dostupná aspoň na operačný systém Android (podľa všetkého funguje od verzie operačného systému Android 4.4 a vyššie). Používatelia zariadení s iOS, teda Apple môžu použiť aplikáciu DNS Override.

6. Aké problémy nastávajú pri blokácií bankových účtov “nelegálnych operátorov“?

Blokácia platieb je trocha zložitejšia. V prvom rade si musíte uvedomiť, že v stávkových kanceláriách platí pravidlo, že akou metódou ste vložili, tak takou budete aj vyberať, pričom musí byť zachovaný nejaký pomer ak ste vkladali viacerými platobnými metódami. Ak ste vkladali peniaze bankovým prevodom alebo prostredníctvom platobnej karty, tak by ste mali požiadať o výber všetkých peňažných prostriedkov. Ak finančná správa už blokuje dané bankové účty (môžete si to pozrieť v súdnych príkazoch), tak potom si dohodnite s takýmto operátorom prevod na váš zahraničný účet (ktorý si vytvoríte napr. v ČR  vo FIO Banke). Taktiež ich môžete požiadať o zaslanie peňazí na elektronickú peňaženku (napr. Skrill je v českom jazyku).  

7. Ako vyriešiť blokáciu platieb pri “nelegálnych operátoroch“?

Aby ste mali istotu, že vám vaše peniaze prídu na účet, tak si vytvorte v zahraničí bankový účet (odporúčame FIO v ČR) alebo začnite používať elektronické peňaženky ako je Skrill alebo Neteller. Nesnažte sa vyberať peniaze na bankový účet na Slovensku. Zahraničný operátori často krát využívajú bankové účty tretích strán, preto ak aj hráte u operátora, ktorý nie je na zozname zakázaných ponúk, tak vám peniaze na váš bankový účet nemusia prísť (ak si v zozname zakázaných ponúk pozriete bankové účty, tak zistíte, že niektoré spoločnosti majú rovnaké čísla účtov).

8. Ktorí "nelegálny prevádzkovatelia hazardných hier" zostávajú na Slovenskom trhu aj napriek zákazu?

Ide o prevádzkovateľov, ktorí majú ukrojený veľký koláč zo slovenského trhu. Ide o stávkové kancelárie Bet-at-home, Bet365 a Bwin. Tieto spoločnosti vám dodajú už aj alternatívne web stránky v prípade problémov s pripojením. Odporúčame však využívať zmenu DNS záznamov. Podľa všetkého slovenský trh neopustia ani veľké anglické stávkové ako Betfair a William Hill.

9. Prečo neodídu zo slovenského trhu zahraničný prevádzkovatelia a z českého odišli takmer všetci?

Štát zahraničným prevádzkovateľom neumožnil získať licenciu priamo (teda bez založenia slovenskej obchodnej spoločnosti). Toto je porušenie európskeho práva a tieto spoločnosti vedia, že nemôžu byť nikdy sankcionované.  Z tohto dôvodu nemajú jediný dôvod odísť zo slovenského trhu. V ČR sa držali všetkých odporúčaní, ktoré vydáva európska komisia pri návrhu zákona o hazardných hrách a preto sa z ČR stiahli viac menej všetky stávkové kancelárie. V českom zákone je zakotvené aj to, že licenciu môže získať aj spoločnosť sídliaca v inom členskom štáte.

10. Čo hovorí štát?

MFSR  vyzýva fanúšikov hazardu, aby sa vyhli uvedeným stránkam na blackliste. Po zablokovaní stránok zo zoznamu zakázaných ponúk hrozí, že sa nedostanú k svojim vkladom resp. výhram (toto neplatí, ak si jednoduchým spôsobom zmeníte DNS). MFSR však ďalej uviedlo, že nebude mať možnosť zabezpečiť ochranu spotrebiteľských práv. Posledná veta je komická, pretože štát ochranu spotrebiteľských práv nevedel zabezpečiť ani predtým, keď neexistoval žiadny blacklist. Jediné čo MFSR zabezpečilo je to, že vaše zdanené peniaze si nemôžete bankovým prevodom poslať kam chcete a musíte sa strachovať či vám prídu na váš bankový účet, ak požiadate o výber u zahraničnej spoločnosti.

11. Musím zdaňovať výhry ak hrám u “nelegálnych prevádzkovateľoch hazardných hier“?

Ak napriek obmedzeniam štátu sa naďalej rozhodnete hrať u zahraničných prevádzkovateľoch, tak potom sa nemusíte báť. Daňový poradca potvrdil, že ak je spoločnosť na zozname zakázaných ponúk, tak stále nie ste povinný zdaňovať žiadnu výhru. Hranie u zahraničných prevádzkovateľoch nie je ani trestné a taktiež vám nehrozí ani žiadna sankcia.

Vyjadrenie daňového poradcu:
Príjmy zo stávok a výhier dosiahnutých v zahraničí, sú od dane oslobodené, pokiaľ ide o príjmy vyplatené licencovaným poskytovateľom zo zahraničia, a to aj v prípade, že sa nachádzajú na zozname zakázaných ponúk (tzv. blackliste).

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Ja by som ti na toto odpovedala asi takto:nase slovenske "akoze...
BETVICTOR
nefungujú, lebo by sa to zneužívalo, ale dá sa cez oficiálny e-mail. no v...
Zdanění kurzových sázek v ČR
Ďakujem, skúsim.
Kde podať sťažnosť na stávkovú kanceláriu?