Vysvetlivky v tipovaní – pojmy a výrazy, ktoré by mal ovládať každý stávkar

Využiť bonus 30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
Uplatniť 30 € stávku bez rizika
Využiť 70 € stávku bez rizika

Naučte sa nové výrazy, ktoré sa používajú v kurzovom stávkovaní. Vysvetlivky k viac ako 70 pojmov a termínov, ktoré využijete nielen pri uzatváraní stávok na internete.

70+ pojmov a termínov v stávkovaní – vysvetlivky
Nenašli ste, čo ste hľadali? Opýtajte sa v našom stávkarskom fóre.
Odpoveď zaručená!
AET (after extra time)
Po predĺžení
Výraz používaný v prípadoch, keď zápas skončí v riadnom hracom čase remízou a o jeho výsledku sa rozhodne až po predĺžení. Používa sa najmä v prípade futbalových zápasov.
Akumulovaná stávka
AKU stávka
AKO stávka
Akumulovanú stávku predstavuje tiket s minimálne dvoma športovými udalosťami, ktoré sa navzájom nepodporujú. Výsledný kurz je daný ako súčin všetkých kurzov na tikete. Podrobnosti nájdete v našom článku o typoch kurzových stávok.
Americké kurzy (US)
American odds
Americké kurzy sú špecifické v tom, že sa udávajú z pohľadu 100 dolárov. Rozoznávame kladné a záporné americké kurzy. Ak je kurz záporný (napr.: -120), tak je potrebné vsadiť 120 USD, aby ste vyhrali 100 USD. Ak je kurz kladný (napr.: +160), tak pri stávke 100 USD vyhráte 160 USD (kurz +160 zodpovedá kurzu 2,6 a celkovo teda vyhráte 260 USD).
Ante post
Ante post stávky (Ante stávky) sú stávky podané pred začiatkom podujatia. Môžu to byť napr. obľúbené stávky na víťaza MS vo futbale, Ligy majstrov alebo Európskej ligy. V prípade podania ante post stávky odporúčame vždy si najskôr preštudovať pravidlá stávkovej kancelárie o tom, čo sa stane so stávkami ante post ak napr. váš tím alebo kôň nenastúpi na daný turnaj alebo dostihy.
Arber
Stávkar, ktorý sa venuje vyhľadávaniu a stávkovaniu na Sure bets.
Ázijský handicap (AH)
Asian handicap
Pri hendikepoch sa outsiderovi dáva fiktívny bodový náskok. Rozoznávame európsky hendikep a ázijský hendikep. Ázijské hendikepy nemajú na rozdiel od európskych hendikepov remízu. Ak teda nastane remíza, tak sa vám vklad vždy vráti (nastane VOID resp. PUSH). Ak nájdete napr. hendikep -1 a nie je vypísaná stávka na remízu, tak ide o ázijský hendikep (ak sa zápas skončí iba víťazstvom o jediný gól, tak vklad vám bude vrátený). Stretnúť sa môžete aj s dvojitými ázijskými hendikepmi napr. -1,25 (hendikep sa rozloží na -1 a -1,5), čo znamená, že pri výhre o gól, ste prehrali iba polku vkladu AH(-1,5) a druhá polka vkladu sa vám vráti AH(-1). Z tuzemských stávkových kancelárií môžete poznať výraz SBR (stávka bez remízy) v angličtine DNB (draw no bet), čo sa u ázijských hendikepov označuje ako AH(0).
Back
S pojmom Back sa môžete stretnúť predovšetkým v burze stávok. Je to klasická stávka ako v stávkovej kancelárii, ktorú uzatvárate s najlepším kurzom. Opačným pojmom je výraz Lay, teda v burze stávok vašu stávku ponúkate a ak túto stávku niekto príjme (bude ju backovať), tak bude stávka uzatvorená.
Bankový prevod
Bank transfer
Presun peňažných prostriedkov medzi osobami alebo spoločnosťami a ich bankovými účtami. Môžete ho uskutočniť prostredníctvom svojho internet bankingu (v dnešnej dobe najrýchlejšia a najjednoduchšia možnosť), príkazom na úhradu vo svojej banke a vo výnimočných prípadoch aj v bankomate, emailom alebo faxom. Viac informácií nájdete na stránke bankový prevod
Bonus
Stávkové kancelárie lákajú nových ale aj existujúcich zákazníkov rôznymi bonusmi. Ak dostanete bonus, tak ho budete musieť niekoľko krát pretočiť predtým, ako si budete môcť tento bonus vybrať. Niektoré stávkové kancelárie vám bonus na stávkovanie pripíšu ihneď po vašom vklade, iné až po požadovanom pretočení.
Bonus bez vkladu
No deposit bonus
Druh bonusu od stávkovej kancelárie kedy nemusíte vkladať žiadne peňažné prostriedky na svoj hráčsky účet a stávková kancelária vám pripíše peniaze „zadarmo“ – ako odmenu za vašu registráciu prípadne overenie vašich osobných údajov. Tieto peniaze zdarma môžu byť aj vo forme vernostných bodov za ktoré však môžete normálne tipovať. Všetko potrebné nájdete v sekcii bonus bez vkladu.
Bonusový kód
Promo kód
Bonus code
Bonusový kód resp. promo kód je v niektorých prípadoch nutné zadať pri registrácii hráčskeho účtu, aby si mohol hráč uplatniť rôzne formy bonusov a výhod v danej stávkovej kancelárii. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité čítať bonusové podmienky, aby ste neurobili chybu a nepripravili sa tak o vstupný bonus.
Bonus za privedenie priateľa
Bonus stávkovej kancelárie pre hráča, ktorý odporučí stávkovú kanceláriu priateľovi alebo známemu. Po jeho vklade peňazí na účet, sa hráčovi, ktorý ho priviedol, pripíše spomínaný „bonus za privedenie priateľa“.
Bookmaker
Sportsbook
Bookie
Stávková kancelária
Bookmaker je anglický výraz a Sportsbook americký výraz pre stávkovú kanceláriu. Výraz Bookie sa používa predovšetkým na ázijskom kontinente. Slovom Bookmaker je označovaná aj osoba, ktorá tvorí kurzy a prijíma stávky.
Burza stávok
Betting exchange
Burza stávok je vlastne stávková kancelária, ale rozdiel je v tom, že v burze stávok uzatvárajú stávky medzi sebou samotní užívatelia (stávkari). Burza stávok je iba sprostredkovateľ a funguje z provízií, ktoré si odpočítavajú z víťazných stávok. Výška takejto provízie sa pohybuje väčšinou medzi 1 % až 5 %.
Cash out
Predaj tiketu
Užitočná funkcia, ktorá umožňuje vyplatiť váš tiket predčasne, ak sa napr. posledný zápas na rozohranom tikete nevyvíja podľa vašich predstáv. Každá stávková kancelária má svoje vlastné podmienky pre využitie funkcie Cash out.
Currency
Mena
Pri otváraní hráčskeho účtu si každý hráč musí zvoliť menu, v ktorej bude hráčsky účet (ak je na výber). Ak posielate peniaze na účet v inej mene ako máte svoj bankový účet, tak sa všetky prepočty robia automaticky podľa aktuálneho kurzu. Menu na hráčskom účte je možné zmeniť na požiadanie, ale nie všetky stávkové kancelárie to umožňujú.
CVC kód
CVV kód
3-miestny kód na zadnej strane platobnej karty, ktorý slúži ako ďalší ochranný prvok pri platbách na internete.
Decimálne kurzy (EU)
Decimal odds
Decimálne kurzy (Decimal odds) sa používajú hlavne v Európe, preto majú skratku EU (Europe). Ak ste už niekedy stávkovali, tak určite tieto kurzy poznáte (napr. 1.6). Výšku výhry dostanete vynásobením kurzu s vašim vkladom. Ak stavíte 100 EUR s kurzom 1.9, tak vaša celková výhra bude 190 EUR (čistý zisk je 90 EUR).
Deposit
Vklad peňazí
Deposit je anglický výraz pre vklad. Ak chcete tipovať v stávkovej kancelárii, tak musíte peniaze najprv vložiť. Ak je stávková kancelária iba v anglickom jazyku, tak hľadajte výraz Deposit. Následne si budete môcť zvoliť platobnú metódu.
Dlhodobé stávky
Long term bets
Stávky podávané na dlhšie časové obdobie. Zvyčajne sa podávajú na víťaza sezóny (majster sveta v F1, víťaz anglickej Premier league alebo NBA) prípadne celkového víťaza danej športovej udalosti (víťaz tenisového Wimbledonu alebo ME 2020 vo futbale). Stretnúť sa ale môžete aj so stávkou, kto strelí najviac gólov za sezónu, prípadne či konkrétny klub prekoná určitú hranicu gólov alebo bodov.
Dohodnutý zápas
Fixed match
Ide o vopred dohodnutý zápas (výsledok) alebo jeho vývoj.
Dvojtip (1X, X2, 12)
Dvojitá šanca
Využíva sa v prípadoch, ak si chcete svoju stávku poistiť. Ak si podáte stávku 1X a zápas skončí remízou, váš tip je stále výherný. Nevýhodou dvojtipu sú nižšie kurzy.
Elektronická peňaženka
Internetová peňaženka
ePeňaženka
Elektronická peňaženka predstavuje bezpečný, rýchly a jednoduchý spôsob ako môžete narábať so svojimi peniazmi na internete. Najznámejšími a najobľúbenejšími poskytovateľmi sú spoločnosti Skrill (dostupný v českom jazyku) a NETELLER.
Favorit
Tím, prípadne účastník športovej udalosti, ktorý má väčšiu šancu na výhru. Stávkové kancelárie vypisujú na favoritov nižšie kurzy ako 2.0, keďže existuje vysoká pravdepodobnosť (viac ako 50 %), že sa športová udalosť (zápas, preteky) skončí ich víťazstvom.
Grand Salami
Stávka na celkový počet vstrelených gólov vo vopred určených zápasoch konkrétnej ligy (napr. hokejovej NHL). Stávku Grand Salami môžete podať vo formáte Nad/Pod (Over/Under).
Handicap
Hendikep
Ak si podáte stávku s handicapom, tak to znamená, že jednému z dvoch účastníkov zápasu dávate virtuálnu výhodu v počte bodov alebo gólov. Ak si napríklad stavíte na výhru domácich v handicape 0:1, vyhrávate, ak zápas skončí víťazstvom domácich aspoň o 2 góly (napr. 4:2).
Head to Head (H2H)
Jedná sa o stávky v ktorých postavíte proti sebe dvoch športovcov (prípadne mužstvá alebo tímy) a tipnete si, že jeden skončí na výsledkovej listine pred tým druhým. Ak obaja účastníci súboja vypadnú, prípadne súťaž nedokončia z iných dôvodov, dostanete peniaze od stávkovej spoločnosti späť.
Inning
Bejzbal sa hrá na 9 inningov. Stávkové kancelárie vypisujú aj stávky na 4,5 inningu, čo znamená stávka na polčas.
Jednoduchá stávka
SOLO stávka
Populárna a najjednoduchšia forma stávok. Jednoduchá resp. SOLO stávka obsahuje iba jednu príležitosť na tikete. Jednoducho si vyberiete tip a vložíte váš vklad. Následne uzavriete stávku a ak ste tipovali správne, vyhrávate. Vaša výhra sa vypočíta vynásobením vášho vkladu a ponúkaného kurzu stávkovou kanceláriou.
Kamenné pobočky (prevádzky, zberne, terminály)
Klasické pobočky stávkových kancelárií, ktoré nájdete napr. v rôznych obchodných centrách. V súčasnosti sú skôr na ústupe vďaka rozmachu internetového stávkovania.
Kellyho rovnica
Kellyho kritérium
Kellyho stratégia
Odpovedá vám na otázku – koľko z vášho banku by ste mali staviť na udalosť s očakávanou pozitívnou hodnotou? Na jej základe dokážete určiť výšku stávky pri ktorej dosiahnete nárast vášho banku v dlhodobom horizonte. Založená je na vašom odhade a určení pravdepodobnosti výsledku. Podrobnosti o Kellyho stratégií nájdete tu.
Kurz
Odd
Relatívna hodnota pravdepodobnosti stanovená bookmakerom, že vami vybrané tipy budú úspešné. Ak vynásobíte veľkosť stanoveného kurzu hodnotou vašej stávky, dozviete sa aká veľká bude vaša výhra v prípade úspešného tipu.
Lay
Pojem Lay sa používa v stávkovej burze. Vy vypisujete stávku a čakáte kým ju niekto prijme. Viac informácií nájdete pod výrazom Back.
Live prenosy
Live streaming
Vysielanie priamych prenosov zo športových udalostí na internete. Stačí byť zaregistrovaný a mať potrebný peňažný zostatok na svojom hráčskom účte v niektorej zo stávkových kancelárií, ktoré živé prenosy ponúkajú pre svojich zákazníkov.
Live stávkovanie
Live betting
In-running betting
In-play betting
Live stávky umožňujú tipovanie počas konkrétneho zápasu alebo inej športovej udalosti. Vďaka live stávkovaniu  môže hráč lepšie reagovať na prípadný vývoj v zápase. Ak sa chcete dozvedieť o live tipovaní viac, prečítajte si článok o  live stávkach a tipovaní počas zápasu.
Manipulačný poplatok (MP)
Spomínaný poplatok si uplatňujú stávkové kancelárie najmä vo svojich kamenných pobočkách. Väčšinou je v rozmedzí 5 - 10 % z výšky stávky, prípadne môže byť stanovený fixne. Niektoré stávkové kancelárie môžu mať manipulačné poplatky aj nižšie (za určitých okolností) alebo aj celkom zrušené. Pri stávkovaní cez internet je tipovanie bez manipulačných poplatkov.
Maximálna stávka
Maximálna možná suma peňazí, ktorú môže hráč staviť na určitú športovú udalosť. Každá stávková kancelária má svoje limity maximálnych stávok. Tieto limity môžu závisieť aj od športu alebo ligy na ktorú chce hráč staviť svoje peniaze – iný limit môže byť na NHL a iný na slovenskú alebo českú extraligu.
Minimálna stávka
Minimálne množstvo peňažných prostriedkov, ktoré môžete staviť na určitú športovú udalosť. V slovenských stávkových kanceláriách sa pohybuje od hranice 0,1 € v Tipsporte až po 0,5 € vo Fortune, DOXXbete a Niké. Pri systémových stávkach je minimálna stávka na jednu kombináciu ešte nižšia (napr. 0,01 €).
Maximálna výhra
Maximálne množstvo peňažných prostriedkov, ktoré sú hráčovi vyplatené za výherný tiket. Hranica maximálnej výhry môže byť rôzna – od 4.500 € v Tipkurze (eTipos) až do 300.000 € v Tipsporte. Vždy je vhodné si prečítať podmienky konkrétnej stávkovej kancelárie.
Mobilná aplikácia
Aplikácia stávkovej kancelárie vďaka ktorej môžete prostredníctvom svojho smartfónu alebo tabletu tipovať prakticky odkiaľkoľvek. Aplikácie pre Android sa musia sťahovať väčšinou z webových stránok stávkovej kancelárie, pretože Google zatiaľ nepovoľuje vo svojom obchode „Google Play“ hazardné hry. Aplikácie pre iOS sú dostupné v Apple App Store.
Mobilné tipovanie
Uzatváranie stávok prostredníctvom smartfónu alebo tabletu a to buď prostredníctvom mobilnej alebo webovej aplikácie. Na všetko je potrebné mať zapnuté internetové pripojenie. Pokiaľ máte na svojom hráčskom účte peňažné prostriedky, môžete začať tipovať z akéhokoľvek miesta, kedykoľvek vás napadne. Viac sa dočítate v článku tipovanie cez mobil
Money Line
Money line je stávka na celkové víťazstvo v zápase. Tento pojem sa používa hlavne v amerických stávkových kanceláriách pre americké športy. V amerických športoch sa rozhoduje vždy v predĺžení, preto sú tieto stávky rátané väčšinou vrátane predĺženia. Pri európskych športoch sa však môže situácia líšiť, preto odporúčame čítať pravidlá stávkovania, aby ste vedeli či ide o stávky vrátane predĺženia alebo na riadnu hraciu dobu.
Money management
Bankroll management
Správny Money manažment pri tipovaní chráni vaše peniaze a obmedzuje riziko bankrotu. Úlohou Money manažmentu je správne hospodárenie s vašimi peniazmi určenými na tipovanie.
Multi stávka
Pri tomto type stávok si môžete podať naraz niekoľko tipov na príslušnú stávkovú príležitosť. Konkrétny príklad na multi stávku nájdete tu.
Okamžitý bankový prevod
ePlatby
Platobná metóda prebiehajúca v priebehu minút alebo dokonca sekúnd. Pri zadaní požiadavky na okamžitý bankový prevod budete presmerovaný na prihlasovaciu stránku do internet bankingu vašej banky. Stačí ak zadáte svoje prihlasovacie údaje, skontrolujete danú transakciu a vybraným bezpečnostným prvkom ju potvrdíte.
Outsider
Underdog
Tím, prípadne športovec, ktorý má malú alebo menšiu šancu na výhru v zápase oproti svojmu súperovi. Outsidera môžete spoznať podľa vysokých kurzov, ktoré na neho stávková kancelária vypísala.
Overtime included odds
Ak uvidíte pri stávkach takýto výraz, tak to znamená, že kurzy (odds) sú vypísané vrátane predĺženia.
Pick (Pk)
Tip na športovú udalosť. Môže to byť synonymum pre výraz AH(0), DNB resp. stávky bez remízy (SBR). Je dôležité čítať pravidlá vyhodnocovania stávok, aby ste vedeli či sa jedná o stávky vrátane predĺženia alebo riadnej hracej doby.
Platobné karty
Vďaka platobnej karte môžete vyberať hotovosť zo svojho bankomatu alebo banky. Taktiež môžete kartou platiť za tovar alebo služby v predajni alebo na internete. Pre hráčov je dôležité najmä to, že vďaka platobným kartám dokážu vložiť na svoj hráčsky účet peňažné prostriedky okamžite a z pohodlia domova.
Podmienená a nepriamo podmienená stávka
If bet, Reverse if bet
Reťazec jednoduchých stávok na jednom tikete s 2 až 12 jednoduchými tipmi. Veľmi dôležité je zoradiť jednotlivé tipy podľa dôveryhodnosti. Celý princíp spočíva v tom, že si zvolíte pri prvej SOLO stávke vklad a tento zaplatíte. Ak je prvá SOLO stávka v reťazci víťazná, tak počiatočný vklad sa presúva na ďalší tiket (čistá výhra z prvého SOLO tiketu bude vyplatená). Celý vklad na tiket bude tvoriť iba vklad na prvú SOLO stávku. Pri nepriamo podmienenej stávke vytvoríte prakticky 2 tikety s dvoma rozdielnymi reťazcami tipov, ktoré na seba nadväzujú. Viac informácií o týchto stávkach sa dočítate tu.
Polčas alebo zápas
Druhá šanca
Dvojitá šanca
Typ stávky, ktorá v sebe kombinuje stávku na 1. polčas a na koniec zápasu v jednej stávkovej príležitosti. Vaša stávka je výherná, keď váš tip nastane buď po prvom polčase alebo pri konečnom výsledku. Stávková kancelária iFortuna nazvala túto stávku ako druhú šancu resp. dvojitú šancu a stávky označuje ako 1-1, 2-2 alebo 0-0.
Predplatené karty
Prostredníctvom predplatenej karty (napr. PAYSAFECARD) môžete platiť na internete bez účtu alebo kreditnej karty a bez uvádzania svojich osobných údajov. Výhodou predplatených kariet je ich bezpečnosť, rýchlosť a jednoduchosť použitia. Zakúpiť si ich môžete vo viacerých obchodoch alebo čerpacích staniciach.
Profesionálny tipovací servis
Spoločnosť ponúkajúca platené tipy na športové udalosti. Vždy si overte serióznosť a dôveryhodnosť konkrétnej firmy, ktorá ponúka platené tipy zdarma alebo za poplatok. Viac o tejto problematike nájdete na stránke platené tipy a tipovacie servisy.
Push
Void
Ak je stávka vyhodnotená ako push resp. void, tak vám bude váš vklad na danú stávkovú príležitosť vrátený. Stretnúť sa s tým môžete hlavne pri stávkach bez remízy (SBR) označovaných aj ako DNB, Pk, AH(0) alebo pri jednoduchých ázijských hendikepoch ako AH(-1), AH(-3) atď. Tieto stávky sa zvyčajne nezapočítavajú do pretočenia (Rolloveru) daného hráča.
ROI
Yield
ROI je výnosnosť kapitálu, ktorá sa udáva v percentách za rok. U stávkujúcich ide väčšinou o ročnú výnosnosť ich banku. Ak má tipujúci bank 10.000 EUR a vyhrá 1.500 EUR, tak jeho ROI je 115 %. ROI a Yield je prakticky to isté, len s tým, že Yield je čistý zisk. Yield podľa nášho príkladu bude 15 %. Toto označovanie sa však často zamieňa. Ak rátate čistý zisk (Yield), tak vaše čísla môžu byť záporné (napr. -74 %). Ak máte pri ROI percentuálnu úspešnosť pod 100 %, tak ste v strate (pri ROI sa nikdy nemôžete dostať do záporných percentuálnych čísiel).
Rollover
Pretočenie
S rolloverom bonusu (pretočením bonusu) sa môžete stretnúť hlavne pri získaní bonusu od stávkovej kancelárie. Rollover vám určí koľko krát musíte pretočiť vklad a bonus predtým, ako budete môcť vybrať peniaze z hráčskeho účtu. Okrem potrebného pretočenia bonusu môže stávková kancelária určiť aj iné podmienky ako minimálny kurz, minimálny vklad alebo akú platobnú metódu môžete použiť.
Rovný kurz
Fair odd
Stávka s kurzom 2.00 alebo 1/1. V prípade výhry je hráčovi vyplatená výhra vo výške vkladu.
Run line
Ide o tzv. handicap v bejzbale, kde sa outsiderovi pridáva +1,5 a favoritovi -1,5 run. Stávkové kancelárie vypisujú aj alternatívne runlines (hendikepy), ale ak tipujete prevažne v amerických stávkových kanceláriách, tak tam nájdete najčastejšie iba run line 1,5.
Rýchla stávka
Ak má stávková kancelária k dispozícií rýchlu stávku, tak v prípade, že ju chcete využívať, je potrebné si ju aktivovať. Ak ju máte aktivovanú, tak vám stávková kancelária podá automaticky každú stávku, ktorú si vyberiete z ponuky na základe jedného kliku. Sumu, za ktorú sa bude rýchla stávka podávať sa buď definuje na tikete dopredu alebo sa jej výška určí v nastaveniach.
Skupinové stávky
Maxikombi
Skupinové stávky sú obdobou pre systémové resp. kombinované stávky, kde sa vytvárajú rôzne kombinácie jednotlivých skupín. Jediný rozdiel medzi systémovými a skupinovými stávkami je ten, že pri skupinových stávkach tvorí jednu skupinu viac ako jeden zápas. Fortuna to začala označovať ako Maxikombi a ako prvá prišla s funkciou Supertiket (pre PC), ktorá je veľmi nápomocná ak tvoríte rozsiahle kombinácie.
Spoločenské stávky (Specials, Entertainments, Politics...)
Spoločenské stávky majú tú výhodu, že nemusíte rozumieť športu, stačí ak máte všeobecný prehľad. Medzi spoločenské stávky patria napr. tanečná TV show Let's Dance, spevácka TV show SuperStar, „Kto vyhrá parlamentné voľby?“, „Kto bude slovenský prezident?“ alebo Voľby do Európskeho parlamentu. V zahraničných stávkových kanceláriách môžete nájsť najrôznejšie spoločenské stávky.
Spread
Spread je americká obdoba ázijského hendikepu. Spread stávky by po správnosti mali byť hendikepy, ktoré v určitom momente vyrovnávajú kurzy. Napríklad kurz na favorita v basketbale je 1.3, ale ak dáme hendikep -8, tak kurz na favorita bude už 1.91 a na outsidera tiež 1.91.
Stávka
Bet
Stake
Peňažné prostriedky vsadené hráčom na výsledok určitej športovej udalosti. Výnos zo stávky je priamo úmerný vypísanému kurzu a veľkosti vkladu hráča.
SBR (stávka bez remízy)
DNB (draw no bet)
AH(0)
Názov stávky SBR vychádza z anglického výrazu draw no bet. Znamená to, že pokiaľ zápas skončí v riadnej hracej dobe remízou, stávka bude zrušená a vklad bude hráčovi vrátený.
Stávka zadarmo
Stávka bez rizika
Free bet
Obľúbený druh vstupného bonusu. Pre jeho správne využitie je nutné preštudovať si podmienky stávkovej kancelárie v ktorej chcete stávku bez rizika využiť. Väčšinou dostanete stávku zdarma vtedy, ak vašu prvú stávku prehráte. Na čo si dať pozor si prečítajte v našom článku porovnanie stávok zadarmo.
Superscore
Supertoto
Špeciálny druh stávkových hier kde sa všetky stávky zúčastnených hráčov spočítavajú do veľkého banku. Hráč by mal uhádnuť minimálne 11 zo 14 zápasov v prípade Supertoto a presné skóre v sérii zápasov v prípade Superscore. Viac detailov nájdete tu.
Supertiket
Profitiket
Supertiket (vo Fortune) a Profitiket (v Niké) je otvorenie okna s veľký tiketom, kde si následne ľahšie viete upraviť tiket a je to oveľa prehľadnejšie. Využíva sa hlavne pri systémových (resp. skupinových stávkach) s väčším počtom zápasov na tikete. Tieto funkcie sú k dispozícií iba pre stolové počítače.
Surebet
Istá stávka
Arbitrážna stávka
Arbing
Tipovacia stratégia pri ktorej uzatvárate stávky na všetky eventuálne výsledky určitého zápasu v rozličných stávkových kanceláriách tak, aby ste vyhrali resp. boli v zisku. Viac o sure betting si môžete prečítať v našom článku o Surebet stávkach.
Systémová stávka
Kombinovaná stávka
Pokročilá verzia kombinovanej stávky je systémová stávka. Hlavný rozdiel ale spočíva vo fakte, že tiket so systémovou stávkou môže byť výherný aj vtedy, keď nie sú všetky tipy správne. Ak použijete systémovú stávku 2/3, ktorá pozostáva z troch tipov – výhra bude vaša aj v prípade, ak budú správne dva tipy z troch. Viac informácií o systémových stávkach.
Systém tipovania
Jedná sa o správny, plánovitý a zmysluplný prístup k podávaniu športových stávok. Umožňuje vám správne stanoviť výšku stávky na jeden tip. O jednotlivých typoch stratégií a o tom ako využiť systém tipovania zápasov si prečítate viac tu.
Teaser (Pleaser) stávka
Jedna stávka s 2 až 7 udalosťami, kde sú kurzy pevne stanovené. Pri teaser stávke sú pripisované outsiderovi dodatočné body alebo sú favoritovi body odčítané. Viac informácií o teaser stávke.
Total a Team totals
Americké stávkové kancelárie pod označením Totals vypisujú stávky na Under/Over (Menej/Viac). Okrem toho je veľký rozdiel, či tipujete „Total“ alebo „Team totals“, pretože pri Team totals tipujete počet gólov konkrétneho tímu.
Tutovka
Konštanta
Banker
Tutovkou nazývame takú stávkovú príležitosť o ktorej je hráč presvedčený, že ju uhádne správne a tým zvyšuje svoju výhru na tikete. Využíva sa pri systémových (skupinových) stávkach. Celý tiket je nevýherný v prípade, ak tipujúci hráč neuhádne zápasy označené na tikete ako tutovka.
Under / Over
Nad / Pod
Viac / Menej
V stávke under/over si môžete staviť na určitý počet gólov, bodov a pod. Celková hodnota musí byť pod alebo nad hranicou stanovenou bookmakerom.
Value bets
Hodnotné stávky
Value bets (hodnotné stávky) sú stávky, ktoré majú pre tipérov hodnotu. Kurz vypísaný stávkovou kanceláriou musí byť teda väčší nanajvýš rovný vami vypočítanej pravdepodobnosti. Hodnotnými kurzami môžu byť rôzne kurzy napr. 5.4 ale aj 1.25. Kurzu 1.25 zodpovedá 80 % pravdepodobnosť výhry. Ak ste našli tip, ktorému veríte minimálne na 80 %, tak stávku podáte vtedy, ak v stávkových kanceláriách nájdete kurzy 1.25 a vyššie. Ak budete tipovať iba hodnotné stávky, tak by sa to malo prejaviť aj vo výsledkoch vášho stávkovania. Dôležité je dodržiavať vami stanovený Money management (najdôležitejšie z MM je, aby ste nikdy nepodávali stávky (sólo stávky) za viac ako 3-4 % z vášho banku).
Vernostný program
Veľa stávkových kancelárií ponúka pre svojich zákazníkov vernostný program. Hráč na svojom konte zbiera body, ktoré môže neskôr vymeniť za rôzne odmeny. Tými môžu byť napr. rôzne bonusy, voľné tikety alebo rôzne vecné ceny (napr. elektronika).
Vkladový bonus
Deposit bonus
Bonus ponúkaný stávkovými kanceláriami novým hráčom, ktorí sa v danej stávkovej kancelárii zaregistrujú. Po splnení podmienok je hráčovi navýšená hodnota jeho hráčskeho účtu o stanovený vkladový bonus. Pozor si treba dať najmä na podmienky jeho pripísania. Tie môžu byť rôzne – počet pretočení prvého vkladu prípadne výšky bonusu, minimálny kurz na podaných tiketoch alebo typ stávky. Všetko potrebné vrátane dostupných bonusov nájdete na stránke vkladové bonusy.
Vstupný bonus
Welcome bonus
Registration bonus
Entry bonus
Vstupný bonus sa dáva hráčom pri registrácii do stávkovej kancelárie. Vstupné bonusy sú rôzne, ale medzi tie základné patria vkladový bonus (Deposit bonus) alebo stávka bez rizika (Free bet). Môžete sa stretnúť napríklad aj s bonusom bez vkladu. Niektoré stávkové kancelárie ponúkajú takýto bonus len za registráciu a overenie údajov. 
Withdrawal
Výber peňazí
Výška výberu peňazí väčšinou nie je obmedzená resp. limity sú pre väčšinu z nás dostačujúce. Problém môže nastať, ak ste dostali vstupný bonus a tento bonus ešte nie je pretočený. V takomto prípade môže byť výber zablokovaný alebo si budete môcť vybrať peniaze s tým, že prídete o bonus + výhry dosiahnuté použitím bonusu. Výber peňazí (angl. Withdraw) môže trvať niekoľko dní, záleží od použitej výplatnej metódy. Väčšinou peniaze dorazia do 2 až 10 pracovných dní.
Zlomkové kurzy (UK)
Fractional odds
Zlomkové kurzy (Fractional odds) sa používajú hlavne vo Veľkej Británii, preto majú skratku UK (United Kingdom). Ak nie ste dobrý v matematike, tak kurzy ako 5/11 či 4/3 vám môžu robiť problém (odporúčame zvoliť iný formát). Stávkové kancelárie ponúkajúce zlomkové kurzy majú väčšinou k dispozícií aj decimálne (EU) kurzy, ktoré sú pre nás najzrozumiteľnejšie. Na prevod medzi kurzami môžete využiť kalkulačku kurzov.
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt