Platené tipy, tipovacie servisy a stávkové poradenstvo – dá sa im dôverovať?

30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
20 € stávka bez rizika
30 € stávka bez rizika + 30 spinov

Chcete si predplatiť platené tipy? Oboznámime vás s problémami pri využívaní platených tipov. Využite naše rady a skúsenosti so stávkovým poradenstvom a nenaleťte podvodným tipovacím servisom.

Stávkové poradenstvo a platené tipy – oplatia sa?

Platené tipy na športové stávky sú na internete veľmi populárne, ale veľa ľudí má s nimi negatívne skúsenosti. Oplatí sa teda investovať do platených tipov? Sú platené tipy podvod? Ako rozpoznať kvalitné tipy? Čo urobiť, aby ste sa nenechali nachytať? Aké problémy sa môžu vyskytnúť, ak ste si zakúpili platené tipy? Ako si overiť štatistiku tipérskeho servisu? Kto vytvára tipovacie servisy?

Odpovede na všetky otázky sa dozviete v tomto článku, ale na začiatku je potrebné vysvetliť, čo to je fixed matches a aký je rozdiel medzi fixed matches a profesionálnym tipovacím servisom? Celá problematika platených tipov a športového stávkového poradenstva začína pri spomínaných pojmoch.

Čo je fixed matches (dohodnutý zápas)?

Profesionálny tipovací servis dodáva odberateľom tipy na zápasy, pričom samotný tip je rozhodnutím konkrétneho tipéra tipovacieho servisu na základe jeho analýzy. Pri fixed matches sa jedná o vopred dohodnutý zápas príp. vývoj zápasu. Existuje niekoľko priznaní a množstvo podozrení, že fixed matches existujú. O tomto netreba pochybovať. Takéto zápasy sa však dostanú iba k úzkemu okruhu ľudí a rozširovaním takejto informácie by išli proti sebe. Z tohto dôvodu je potrebné dávať pozor na množstvo podvodníkov, ktorý tvrdia, že majú informácie o dohodnutom zápase.

Na čo si dať pozor pri platených tipoch na dohodnuté zápasy?

Základné pravidlo fixed matches – informácie o dohodnutých zápasoch sa nerozširujú! Cieľom podvodníkov je od vás získať peniaze. Idú na to rôznymi prefíkanými spôsobmi, preto vám často dajú prvé tipy zadarmo a keď je prvý tip výherný, tak potom už musíte platiť (ak sa nad tým zamyslíte, tak jediný kto nemá čo stratiť, je práve ten čo vám tipy poslal).

Na rôznych fórach nájdete veľký počet príspevkov, kde sa takýto podvodníci snažia ponúkať svoje služby. Fixed matches alebo nedôveryhodné tipovacie servisy prekvitajú aj na sociálnych sieťach, kde sa snažia seriózne vystupovať. Najpopulárnejšia sociálna sieť Facebook umožňuje mazanie nežiadúcich komentárov a taktiež dnes nie je problém kúpiť Facebook stránku (s tisíckami lajkov) a premenovať ju. Netreba veriť ani rôznym obrázkom (tzv. screenshotom) z webstránok stávkových kancelárií, ktoré zvyknú podvodníci zverejňovať. Zdrojový kód webstránky sa dá ľahko upraviť a hocikto z nás si tak môže na svojom počítači prepísať ľubovoľnú stránku pre svoje potreby. Taktiež existuje Photoshop a podobné programy, v ktorých nie je úprava obrázkov žiadny problém. Ak vám niekto ukazuje obrázky výherných tiketov, tak si od neho radšej vyžiadajte link na konkrétny tiket (umožňuje to napr. Tipsport alebo Fortuna).

Ak hľadáte športové tipy na zápasy a nechce sa vám platiť, overené tipy zdarma nájdete tu a analýzy športových zápasov tu.

Profesionálny platený tipovací servis

Oproti dohodnutým zápasom sú oveľa populárnejšie platené tipy na zápasy, ktoré sa určili na základe analýzy vypracovanej členom tipovacieho servisu. Ak si chcete zakúpiť platené športové tipy, mali by ste si najprv preveriť dôveryhodnosť tipovacieho servisu. Dôveryhodnosť sa posudzuje na základe histórie tipov a ich štatistiky. Ak si autor sám na stránke vedie históriu tipov a ich štatistiku, je veľmi jednoduché manipulovať s takýmito tipmi či samotnou štatistkou. Pridávanie výherných tipov na už odohrané zápasy či vymazanie nevýherných tipov nie je ničím výnimočným. Pre tipérsky servis je dôležité, aby bola štatistika zaujímavá pre potencionálneho klienta. Odoberanie alebo pridávanie tipov je však nápadné a preto tipérske servisy pre vylepšenie štatistiky menia kurzy jednotlivých tipov. Tieto kurzy upravia tak, aby štatistika vykazovala zaujímavý zisk. Na druhej strane ale existujú aj tipovacie servisy, ktoré sú nezávisle overené a nemanipulujú s históriou a štatistikou. Ako sa vyhnúť podvodníkom pri platených tipoch sa dočítate nižšie.

Kto vytvára tipovacie servisy?

Bohužiaľ, veľkú časť tvoria podvodníci, ktorý sa snažia zbohatnúť na ľudskej dôvere resp. naivite. Existujú aj tipovacie servisy (hlavne zahraničné), ktoré sa chytili a existujú. Potom sú tu rôzne nové projekty, ktoré sú krátkodobé a to buď vďaka slabému marketingu, dôveryhodnosti alebo sa im prestane dariť. Často sa stretnete s obrázkami drahých áut, kde sa píše o zbohatnutí vďaka tipom. Tu by ste si mali položiť otázku, prečo niekto od vás potrebuje peniaze, keď sa mu tak darí? Často musíte najskôr peniaze poslať, aby ste vôbec nejaký tip na zápas dostali. Áno, sú tipéri čo tipujú úspešne a ponúkajú svoje tipy za peniaze, títo ale nepotrebujú používať lacné marketingové triky.

Ako zistím, či sú platené tipy dôveryhodné?

 • Stránka s platenými tipmi by mala mať možnosť komentovať a admin stránky by mal s vami komunikovať. Keďže správca stránky môže komentáre odstrániť, je potrebné si všímať, či ide len o pozitívne komentáre. Pri iba pozitívnych komentároch treba byť ostražitý. To isté platí, ak je história tipov či štatistika až prehnane pozitívna (návratnosť investície nad 15 % je už veľmi vysoká a podozrivá). Pre označenie návratnosti investície sa používa YIELD a ROI. Aký je medzi nimi rozdiel sa môžete dočítať v slovníku pojmov.
 • Ideálne je ak má stránka s platenými tipmi vytvorený tipovací účet u tretej strany (napr. Blogabet.com), kde sa vedie štatistika automaticky. Platený servis by mal odkazovať na tieto štatistiky a zároveň mať konto nejakým spôsobom prepojené (ako potvrdenie, že ide o ich štatistiku). 
 • Ďalším spôsobom je verifikácia tipov tzv. overenie treťou stranou. Táto tretia strana vedie evidenciu resp. monitoring platených tipov. Tipy sú zasielané stránke monitoringu tipov, na ktorej sú zobrazené štatistiky a história overených tipov viacerých tipovacích servisov. Stránka monitoringu tipov však musí byť dôveryhodná a mala by mať aj fórum alebo chat, kde sa môžete dočítať o skúsenostiach ostatných užívateľov. Ide napr. o stránky bet-universe.com alebo betliga.cz, na ktorých nájdete overené tipy a tipovacie servisy.

7 problémov platených tipov

Ak ste sa rozhodli tipy predplatiť, je tu niekoľko problémov s ktorými sa môžete stretnúť pri odoberaní tipov tipovacích servisov:

 1. Padajúce kurzy – existujú servisy, ktoré majú veľký počet odberateľov alebo odoberajú tipy od ďalších servisov (tzv. reseller). Takto sa tipy od jedného servisu dostanú k veľkému počtu odoberateľov a často sa stane, že pár sekúnd po zverejnení tipu je kurz oveľa menší. Z tohto vyplýva, že s najväčšou pravdepodobnosťou už nemá pre vás kurz hodnotu a zároveň nedosiahnete zisk ako tipovací servis. V konečnom dôsledku môžete skončiť aj v strate, pričom športové poradenstvo bude mať kladné čísla.
 2. Live stávky – pre live stávky musíte mať dostatok voľného času. Ak vám tipovací servis pošle tip na live stávku, tak ho musíte okamžite podať. Tu nastáva problém, ak sa nachádzate napr. v práci a nemôžete použiť mobilný telefón resp. počítač. Ak nepodáte všetky live stávky, tak nikdy nedosiahnete štatistiku tipovacieho servisu. Naše odporúčanie je vyhýbať sa takýmto tipovacím servisom s live stávkami a zvoliť servis, ktorý vám pošle tipy v konkrétny čas príp. vo zvolenom časovom intervale napr. 18:00 až 19:00.
 3. Špecifické tipy – niektoré tipy sú špecifické a preto je potrebné mať účet vo viacerých stávkových kanceláriách. Najčastejším problémom bývajú ázijské hendikepy vrátane stávok under/over, ktoré veľa stávkových kancelárií nevypisuje.
 4. Pôvod servisu – predtým ako si tipy zakúpite, pozrite si v ktorých stávkových kanceláriách sa najčastejšie podávajú a hlavne o aké tipy ide. Dôležité je, aby ste sa mohli v stávkových kanceláriách, v ktorých sú tipy podávané, registrovať a tieto stávky podať. Môže sa ale stať, že výhodnejší kurz získate v inej stávkovej kancelárií. Preto odporúčame využiť stránky, ktoré porovnávajú kurzy stávkových kancelárií.
 5. Garancia zisku – pri platených tipoch alebo aj celkovo pri tipovaní vám nikdy nikto zisk nezaručí. Je veľmi seriózne, ak tipovacie servisy ponúkajú bezplatné predĺženie odoberania tipov v prípade, že nedosiahnu minimálne stanovený zisk.
 6. Rozosielanie tipov – pri platených tipoch ide o každú sekundu, a preto je dôležité, aby vám tip prišiel čo najskôr. Z tohto dôvodu odporúčame posielanie tipov prostredníctvom SMS. Ak servis ponúka zasielanie tipov len cez e-mail či mobilné aplikácie, tak si musíte zvážiť, ako často ste pripojený na internet. Tomuto problému sa dá predísť v prípade, že tipy bude servis doručovať vo vopred stanovený čas.
 7. Udelenie limitu – každá stávková kancelária má svoje risk department tzv. risk manažérov, ktorý dohliadajú na stávky, kurzy či monitorujú hráčov. Po tom ako začnete odoberať tipy a následne ich podávať, dostávate sa do užšieho výberu týchto risk manažérov a s veľkou pravdepodobnosťou vám bude skôr či neskôr udelený limit (zníženie maximálnych stávok).

13 rád pre platené tipy a športové poradenstvo

 1. Štatistiku tipov si je potrebné overiť. Ak si budete pozerať archív tipov (dôveryhodný archív), tak je dobré, ak máte možnosť vidieť aspoň posledných 100 zápasov, ideálne 500 a viac. Je potrebné pracovať s dlhodobou štatistikou, pretože štatistika z posledného mesiaca nestačí.
 2. Pozor na podvodníkov! Najčastejšou metódou je rozosielanie tipov. Podvodník rozošle TIP 1 jednej tretine záujemcov, TIP 2 pošle druhej tretine záujemcov a TIP 3 poslednej skupine. Ak aspoň jeden tip je výherný, tak potom tomuto okruhu ľudí pošle ďalšie tipy (tie si už musia záujemcovia predplatiť).
 3. Je pravda, že väčšina stávkarov nemá čas sa venovať analýzam zápasov. Napriek tomu, najlepší možný spôsob je tipovať podľa seba. Aby ste mohli stávkovať, stačí vám sledovať šport a mať aspoň minimálny prehľad o ligách, ktoré tipujete. Ideálne je, keď sa viac zameriate aspoň na jednu-dve ligy.
 4. Ak odoberáte tipy, tak budete s veľkou pravdepodobnosťou pod drobnohľadom stávkovej kancelárie a ak sa vám bude dariť, tak s veľkou pravdepodobnosťou vám znížia limit na stávky. Ak chcete odoberať tipy, je potrebné ich podávať v profesionálnych stávkových kanceláriách alebo treba menej na seba upozorňovať (pomôcť môže aj stávkovanie na vlastné zápasy ideálne s viacerými udalosťami na tikete).
 5. Žiadny seriózny web s platenými tipmi vám nikdy nič nesľúbi a návratnosť investície (ROI) sa nebude pohybovať na bláznivých 150 %. Stať sa to môže, ale určite nepôjde o dlhodobú štatistiku. ROI a YIELD je to isté, len ROI označuje výnosnosť nad 100 % a YIELD nad 0 % (príklad: ROI 115 % = YIELD 15 %; ROI 90 % = YIELD -10 %). Z príkladu môžete vidieť, že pri ROI sa nikdy nebude zobrazovať záporné číslo. To pri YIELD neplatí.
 6. Seriózna stránka s platenými tipmi uvádza kto je jej majiteľom. Nájdete tam meno majiteľa príp. názov firmy vrátane kontaktných údajov. Väčšina podvodníkov tieto údaje neuvádza a ak sa ich budete snažiť zistiť napr. cez who.is, tak budú informácie o majiteľovi stránky s veľkou pravdepodobnosťou nedostupné (použil tzv. domain privacy). Je to preto, lebo ak neuspejú na jednej stránke, tak môžu ľahko vytvoriť novú stránku a nikto nebude vedieť, že je toho istého majiteľa.
 7. Tipovací servis by nemal mať záber na veľa športov. Dvojnásobne to platí, ak sa o takýto servis stará jeden človek. Je veľmi nepravdepodobné, že bude mať tak veľký prehľad.
 8. Ak stávkové poradenstvo poskytuje tipy na live stávky, tak si to dobre premyslite. S tipmi na live stávky sa spája viacero problémov, ktoré boli spomenuté vyššie.
 9. Ak tipovací servis ponúka predĺženie odoberania tipov pri nedosiahnutí stanoveného cieľa ako je minimálny zisk, je veľká pravdepodobnosť, že tento servis je seriózny a nie je odkázaný na vaše peniaze.
 10. Neverte screenshotom! Problém je v tom, že web stránky na internete sa dajú upraviť v zdrojovom kóde príp. v rôznych programoch. Takto upravená stránka sa dá potom ľahko zneužiť. Ak vám teda niekto ukazuje obrázky s výhernými tiketmi, tak vždy nemusia byť pravdivé.
 11. Porovnávajte frekvenciu tipov. Ak podávate tipy častejšie s menšou percentuálnou výnosnosťou, tak môžete dosiahnuť väčší zisk.
 12. Stávkovaním málokto zbohatne zo dňa na deň. Ak sa chcete do tipovania dostať, tak sa musíte vypracovať. Je dôležité naučiť sa pracovať s kurzami ako aj hľadať výhodnejšie alternatívy pre stávky.
 13. Ak si zakúpite servis s platenými tipmi, tak nezabúdajte pracovať so svojím bankom (peniazmi). Na jeden tip sa odporúča vložiť maximálne 3 až 4 % z vášho banku. Pre viac informácií si je potrebné naštudovať money management v stávkovaní.
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika + DRES

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika a ak vložíš min. 20 €, tak môžeš získať aj repreznetačný dres

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
To si ma vôbec nepotešil. Doteraz som tam nemal žiadne problémy s výberom....
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt