Účtuje si vaša banka poplatok za hazard? Prehľad poplatkov len u nás!

Vedeli ste o tom, že veľká väčšina slovenských bánk účtuje svojim klientom poplatok za hazardné hry? V našom článku sa presne dozviete, ktoré banky to sú a aké vysoké sú ich poplatky.

Poplatky za hazardné hry v slovenských bankách – PREHĽAD

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či je hazard na Slovensku spoplatnený?

Ak sledujete šport a máte radi stávkovanie, prípadne si pre zábavu zahráte hazardné hry online, radšej si skontrolujte váš výpis z účtu podrobnejšie! 

Ak si posielate peniaze do stávkových kancelárií prostredníctvom platobnej karty, mali by ste vedieť, že slovenské banky pred niekoľkými rokmi zaviedli bankové poplatky za stávkovanie, lotérie a hazardné hry.

Poplatky za vklad zo strany banky
Poplatky za vklad zo strany stávkovej
Poplatky za vklad kartou
Poplatky za vklad cez internetbanking

Ak si teda (ako klient konkrétnej slovenskej banky) chcete poslať peniaze zo svojho účtu na účet stávkovej kancelárie, môže vám byť vo viacerých slovenských bankách účtovaný poplatok za hazardné hry.

Osobná skúsenosťKlient ČSOB uskutočnil v mesiaci január 2021 4x platbu prostredníctvom platobnej karty, aby si previedol peňažné prostriedky zo svojho účtu na herný účet v stávkovej kancelárii.

Až pri kontrole výpisu z bežného účtu si klient všimol, že mu bol zaúčtovaný poplatok za každú transakciu vo výške 5 €. Týmto spôsobom tak „prišiel“ v mesiaci január (vďaka tomu, že existuje v ČSOB poplatok za hazardné hry) o neuveriteľných 20 €!

Nezáleží pritom, či si na účet v stávkovej kancelárii pošlete 1 € alebo 150 € – poplatok je vždy rovnaký!

Poplatky za stávkovanie môžu často prekvapiť aj klientov, ktorí sú zvyknutí bežne platiť platobnou kartou za tovary a služby na internete. Na platby do stávkových kancelárií sa však niektoré zo slovenských bánk pozerajú ako na rizikové.

Stávkové kancelárie neúčtujú klientom žiadne poplatky za uskutočnenie transakcie. Ani v najlepších stávkových kanceláriách Tipsport a Fortuna poplatky nenájdete.

Všetko odštartovalo schválenie novely zákona o hazardných hrách, ktorý doslova vyhnal zo slovenského trhu aj serióznych zahraničných prevádzkovateľov a na trhu tak ostali iba stávkové kancelárie s udelenou licenciou na území Slovenskej republiky.

Internetové stávkové kancelárie
# Stávková kancelária Hodnotenie Stávkové možnosti Bonus
1. 9,1 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 4.000 €
2. 8,8 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 30 €
3. 7,2 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 5.000 €
4. 6,9 Live tipovanie Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 2.000 €
5. 6 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 20 €
6. 4,5 Live tipovanie Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Nie je

Vďaka spomínanej novele pribudli slovenským bankám určité povinnosti spojené so sledovaním platieb smerujúcich do hazardných hier alebo spoločností prevádzkujúcich hazardné hry, lotérie a stávkovanie.

Ako už býva zvykom, niektoré zo slovenských bánk veľmi rýchlo a ochotne preniesli časť svojich nákladov na klientov.

werw

Peniaze viete do stávkovej kancelárie vložiť aj priamo online cez internet banking (IB) a vtedy sú peniaze taktiež ihneď na účte. Všetko je zabezpečené a za tieto vklady neplatíte žiadny poplatok.

Takto to funguje aj v stávkovej kancelárii Fortuna, ktorá počas významných športových podujatí ako napr. MS v hokeji ponúka hráčom šialený vstupný bonus a k tomu súťaže, maratón, megakurzy, hotovky, BetBuilder, turnaj alebo akcie na pobočkách. Všetky dostupné bonusy nájdete na ich webe v časti MS v hokeji.

Fortuna bonus: za vklad 100 € získate ihneď 200 € na stávky a k tomu aj 100 Free spinov do kasína. Bonus stačí raz staviť a môžete si peniaze ihneď vybrať.
Aktivovať vstupné Fortuna bonusy 
Kliknutím sa automaticky sa vygeneruje promo kód.

Poplatky za vklad kartou

Poplatky za hazard najčastejšie zažijete v prípadoch, keď posielate peniaze na váš hráčsky účet v stávkovej kancelárii prostredníctvom platobnej karty.

Ak si chcete poslať peniaze do stávkovej kancelárie týmto spôsobom, odporúčame vám založiť si účet v banke, kde neplatíte za vedenie účtu a zároveň si táto banka neúčtuje poplatky za hazardné hry, lotérie a stávkovanie.

V porovnaní s minulým rokom sa však počet bánk, ktoré svojim klientom neúčtujú poplatky za hazardné hry znížil. Banka 365.bank si už za jednu transakciu zoberie 5 € a Raiffeisen banka vám z účtu za jeden prevod odpíše 2,50 €.

Zaujímavosťou je, že spomínané bankové poplatky nie sú účtované v menších (alebo nie až tak mediálne známych) bankách. Naopak, najsilnejší hráči na bankovom trhu a najznámejšie banky nemajú problém účtovať aj skutočne vysoké poplatky v prípade, že si pošlete peniaze na hráčsky účet pomocou platobnej karty.

Chcete vedieť, či je práve vaša banka bez poplatkov? V tabuľke nižšie vám prinášame prehľad slovenských bánk a poplatkov za hazardné hry (údaje platné od 1. 4. 2024)

Vklad do stávkovej kancelárie prostredníctvom platobnej karty
Banky s poplatkom
BankaVýška poplatku
Slovenská sporiteľňa 7 €
365.bank 7 €
ČSOB 5 €
VÚB 7 €
Poštová banka 7 €
Tatra banka 7 € (od 31. 5. 2024)
 Prima banka 2,50 €
Raiffeisen 2,50 €
Banky bez poplatku
BankaVýška poplatku
mBank 0 € *
UniCredit 0 €
Fio banka 0 €

* V mBank sú poplatky za hazard vo výške 0 € v prípadoch, ak posielate do stávkovej kancelárie sumu do výšky 50 €. Ak je vklad vyšší, spoplatňuje sa sumou 5 % z vkladanej sumy.

Podľa našej tabuľky vidíte, že rozdiely v bankách sú značné. Kým niektoré z nich nemajú problém s platbami do stávkových kancelárií a poplatok neúčtujú alebo sú poplatky prijateľné (2,50 € v Primabanka a Raiffeisen). Najznámejšie slovenské banky si v roku 2024 za jedinú transakciu už účtujú poplatok vo výške až 7 €.

Poplatky za vklad cez internetbanking

Okrem vkladu kartou môžete vložiť peniaze do stávkovej kancelárie aj priamo cez internetbanking vašej banky. Stávkové kancelárie na Slovensku však ponúkajú takéto vklady iba pre vybrané slovenské banky.

Rozhodli ste sa pre vklad do stávkovej kancelárie cez internetbanking? Nie je nič jednoduchšie!

Po registrácii a prihlásení do vášho hráčskeho konta stačí vypísať sumu, ktorú chcete vložiť a kliknúť na oranžové tlačidlo „Vložiť“. Budete presmerovaní do vášho elektronického bankovníctva, prihlásite svojimi prihlasovacími údajmi, potvrdíte predvyplnený platobný príkaz a je hotovo!

Možnosti vkladu v stávkovej kancelárii Tipsport
Možnosti vkladu v stávkovej kancelárii Tipsport

Výbornou správou je, že na rozdiel od platby kartou, vklady cez internetbanking do stávkovej kancelárie spoplatnené NIE SÚ.

Vklad do stávkovej kancelárie cez internetbanking
BankaVýška poplatku
Poštová banka 5 €
Slovenská sporiteľňa (Sporo Pay) 0 €
Tatrabanka (Tatra Pay) 0 €
VÚB ePlatby 0 €
UniCredit Bank 0 €

Rada na záver

V akej banke si založiť účet? Ak máte možnosť, určite odporúčame založiť si účet v banke, ktorá má poplatky za vedenie účtu nulové a nemá spoplatnené ani platby do stávkových kancelárií (mBank, UniCredit, FIO banka).

Ak však túto možnosť nemáte, logika velí aspoň znížiť poplatky na minimum. To dosiahnete 2 spôsobmi:

  1. Pošlete si na svoj herný účet v stávkovej kancelárii jednorazovo väčšie množstvo peňažných prostriedkov, akoby ste mali platiť za rovnakú operáciu viackrát.
  2. Pokiaľ máte jednu z bánk, ktorá poplatky za hazard má, ale umožňuje vklad do stávkovej kancelárie aj cez internetbanking (Slovenská Sporiteľňa, ČSOB, Tatra banka, VÚB), využite radšej túto formu vkladu.
TipPre mnohých tipérov je možnosťou č.1 najobľúbenejšia internetová peňaženka Skrill. Na posielanie peňazí do stávkovej kancelárie vám postačí iba e-mailová adresa. Vďaka Skrillu môžete posielať peniaze do stávkových kancelárií jednoducho, rýchlo, bezpečne a navyše bez poplatku!
Internetová peňaženka Skrill

Pre komplexný prehľad o platobných možnostiach na internete si prečítajte náš článok Platobné metódy.

Vyberte si pre vás ten najlepší spôsob ako si poslať peniaze do stávkovej kancelárie alebo ako si vybrať výhru zo stávkovej kancelárie a poslať si ju na svoj bankový účet.

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Nájdete v slovenských bankách poplatky za hazardné hry?

Áno, v niektorých slovenských bankách sa skutočne stretnete s poplatkami za hazard, ak si pošlete peniaze do stávkovej kancelárie prostredníctvom platobnej karty.

2️⃣ Aké vysoké sú poplatky za hazard na Slovensku?

Vo vybraných slovenských bankách sú poplatky nulové. Ostatné banky na Slovensku ale účtujú poplatky za transakciu vo výške 2,50 € až 7 €. Prehľad bánk bez poplatkov za hazardné hry nájdete v našom článku.

3️⃣ Sú spoplatnené prevody cez internetbanking?

Na rozdiel od prevodov platobnou kartou, prevody cez internetbanking spoplatnené nie sú. Výnimkou je iba Poštová banka, ktorá má transakciu spoplatnenú v prípade, ak je vyššia ako 30 €.

4️⃣ Existuje alternatíva k prevodom platobnou kartou?

Našťastie áno. Okrem už spomínaného internetbankingu je výbornou alternatívou používanie elektronickej (internetovej) peňaženky. Najobľúbenejšou online peňaženkou je určite Skrill. Ak chcete vedieť ako Skrill funguje, čo to je alebo ako si založiť Skrill účet prejdite na našu recenziu Skrill, kde sa o Skrille dozviete všetko dôležité. 

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 30 EUR bez rizika a využi aj 30 spinov.

DOXXbet bonus

75 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 25 FS (spolu 75 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
neboj žiadne poplatky sa pri prázdnom konte účtovať nebudú. Oni jednoducho...
Aplikácia od paysafecard
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt