Účtuje si vaša banka poplatok za hazard? Prehľad poplatkov len u nás!

Vedeli ste o tom, že približne polovica slovenských bánk účtuje svojim klientom poplatok za hazardné hry? V našom článku sa presne dozviete, ktoré banky to sú a aké vysoké sú ich poplatky.

💰 Poplatky za hazardné hry v slovenských bankách

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či je hazard na slovensku spoplatnený?

Ak sledujete šport a máte radi stávkovanie, prípadne si pre zábavu zahráte hazardné hry online, radšej si skontrolujte váš výpis z účtu podrobnejšie! 

Ak si posielate peniaze do stávkových kancelárií prostredníctvom platobnej karty, mali by ste vedieť, že slovenské banky pred niekoľkými rokmi zaviedli bankové poplatky za stávkovanie, lotérie a hazardné hry.

Ak si teda (ako klient konkrétnej slovenskej banky) chcete poslať peniaze zo svojho účtu na účet stávkovej kancelárie, môže vám byť v niektorej zo slovenských bánk účtovaný poplatok za hazardné hry.

Osobná skúsenosťKlient ČSOB uskutočnil v mesiaci január 2021 4x platbu prostredníctvom platobnej karty, aby si previedol peňažné prostriedky zo svojho účtu na herný účet v stávkovej kancelárii.

Až pri kontrole výpisu z bežného účtu si klient všimol, že mu bol zaúčtovaný poplatok za každú transakciu vo výške 5 €. Týmto spôsobom tak „prišiel“ v mesiaci január o neuveriteľných 20 € !

Nezáleží pritom, či si na účet v stávkovej kancelárii pošlete 1 € alebo 150 € – poplatok je vždy rovnaký!

Poplatky za stávkovanie môžu často prekvapiť aj klientov, ktorí sú zvyknutí bežne platiť platobnou kartou za tovary a služby na internete. Na platby do stávkových kancelárií sa však niektoré zo slovenských bánk pozerajú ako na rizikové.

Všetko odštartovalo schválenie novely zákona o hazardných hrách, ktorý doslova vyhnal zo slovenského trhu aj serióznych zahraničných prevádzkovateľov a na trhu tak ostali iba stávkové kancelárie s udelenou licenciou na území Slovenskej republiky

Internetové stávkové kancelárie
# Stávková kancelária Hodnotenie Stávkové možnosti Bonus
1. 9,1 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 4.000 €
2. 8,8 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 30 €
3. 6,9 Live tipovanie Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 5.000 €
4. 6,6 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 2.000 €
5. 6 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 1.000 €
6. 4,5 Live tipovanie Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Nie je

Vďaka spomínanej novele pribudli slovenským bankám určité povinnosti spojené so sledovaním platieb smerujúcich do hazardných hier alebo spoločností prevádzkujúcich hazardné hry, lotérie a stávkovanie.

Ako už býva zvykom, niektoré zo slovenských bánk veľmi rýchlo a ochotne preniesli časť svojich nákladov na klientov.

Poplatky za vklad kartou

Poplatky za hazard najčastejšie zažijete v prípadoch, keď posielate peniaze na váš hráčsky účet prostredníctvom platobnej karty.

Musíme však konštatovať, že pomer medzi bankami, ktoré poplatky zaviedli a bankami bez poplatkov nie je taký zlý, ako by ste čakali. Banky, ktoré prevod spoplatnený nemajú sú v presile.

Stále je teda z čoho vyberať a pokiaľ tú možnosť máte, odporúčame vám vybrať niektorú z bánk, kde neplatíte za vedenie účtu a zároveň nemá poplatky za hazardné hry, lotérie a stávkovanie.

Zaujímavosťou je, že spomínané bankové poplatky nie sú účtované v menších (alebo nie až tak mediálne známych) bankách. Naopak, tie najznámejšie a najväčšie banky na Slovensku poplatky majú.

Chcete vedieť, či je práve vaša banka bez poplatkov? V tabuľke nižšie vám prinášame stručný prehľad slovenských bánk a poplatkov za hazardné hry (platné vo februári 2021).

Vklad do stávkovej kancelárie prostreníctvom platobnej karty
Banky bez poplatkuBanky s poplatkom
BankaVýška poplatkuBankaVýška poplatku
365.bank 0 € ČSOB 5 €
Fio banka 0 € Slovenská sporiteľňa 3 €
mBank 0 € Tatra banka 3,50 €
Poštová banka 0 € (*) VÚB 3,50 €
Prima banka 0 €  
Raiffeisen 0 €
UniCredit 0 €

*V Poštovej banke sú poplatky za hazard vo výške 0 €, ak si posielate do stávkovej kancelárie sumu do výšky 30 €. Ak je suma vyššia, poplatok za hazard je vo výške 5 €.

Podľa našej tabuľky vidíte, že rozdiely v bankách sú značné. Kým niektoré z bánk nemajú s platbami do stávkových kancelárií problém a poplatok neúčtujú, ČSOB je v tomto smere smutným rekordérom, keď za jedinú transakciu účtuje poplatok vo výške až 5 €.

Poplatky za vklad cez internetbanking

Okrem vkladu kartou môžete vložiť peniaze do stávkovej kancelárie aj priamo cez internetbanking vašej banky. Stávkové kancelárie na Slovensku však ponúkajú takéto vklady iba pre vybrané slovenské banky.

Rozhodli ste sa pre vklad do stávkovej kancelárie cez internetbanking? Nie je nič jednoduchšie!

Po registrácii a prihlásení do vášho hráčskeho konta stačí vypísať sumu, ktorú chcete vložiť a kliknúť na oranžové tlačidlo „Vložiť“. Budete presmerovaní do vášho elektronického bankovníctva, prihlásite svojimi prihlasovacími údajmi, potvrdíte predvyplnený platobný príkaz a je hotovo!

Možnosti vkladu v stávkovej kancelárii Tipsport
Možnosti vkladu v stávkovej kancelárii Tipsport

Výbornou správou je, že na rozdiel od platby kartou, vklady cez internetbanking do stávkovej kancelárie spoplatnené NIE SÚ.

Vklad do stávkovej kancelárie cez internetbanking
BankaVýška poplatku
Poštová banka 0 € *
Slovenská sporiteľňa (Sporo Pay) 0 €
Tatrabanka (Tatra Pay) 0 €
VÚB ePlatby 0 €
UniCredit Bank 0 €

*V Poštovej banke sú poplatky za hazard vo výške 0 €, ak si posielate do stávkovej kancelárie sumu do výšky 30 €. Ak je suma vyššia, poplatok za hazard je vo výške 5 €.

Rada na záver

Ak máte možnosť, určite odporúčame založiť si účet v banke, ktorá má poplatky za vedenie účtu nulové a nemá spoplatnené ani platby do stávkových kancelárií (365.bank, FIO banka, mBank).

Ak však túto možnosť nemáte, logika velí aspoň znížiť poplatky na minimum. To dosiahnete 2 spôsobmi:

  1. Pošlete si na svoj herný účet v stávkovej kancelárii jednorazovo väčšie množstvo peňažných prostriedkov, akoby ste mali platiť za rovnakú operáciu viackrát.
  2. Pokiaľ máte jednu z bánk, ktorá poplatky za hazard má, ale umožňuje vklad do stávkovej kancelárie aj cez internetbanking (Slovenská Sporiteľňa, ČSOB, Tatra banka, VÚB), využite radšej túto formu vkladu.
Internetová peňaženka Skrill

Pre komplexný prehľad o platobných možnostiach na internete si prečítajte náš článok Platobné metódy a vyberte si pre vás ten najlepší spôsob ako si poslať peniaze do stávkovej kancelárie alebo ako si vybrať výhru zo stávkovej kancelárie a poslať si ju na svoj bankový účet.

Pre mnohých tipérov je možnosťou č.1 najobľúbenejšia internetová peňaženka Skrill. Na posielanie peňazí do stávkovej kancelárie vám postačí iba e-mailová adresa. Vďaka Skrillu môžete posielať peniaze do stávkových kancelárií jednoducho, rýchlo, bezpečne a navyše bez poplatku!

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

J.Mesrine@azet.sk
Wonna betting tips
obchodovať s betfair, by sa malo stále dať nie betfair licenciu nemá a...
Betfair na slovensku
caute mate skusenost s 22bet? viem ze su to rusi ale ci sa tam da...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu