Live stávkovanie – tipy, stratégie, výhody a nevýhody tipovania v priebehu zápasu

Využi bonus 20 € bez vkladu len za registráciu
Uplatniť 20 € stávku bez rizika
Využi 30 € stávku bez rizika + 30 free spinov v kasíne

Zvýšte svoje šance na výhru a tipujte live. Spoznajte výhody a nevýhody live stávok, tipy a stratégiu. Vyberte si stávkovú kanceláriu, ktorá má v kurzovej ponuke live stávky a priame prenosy.

LIVE stávky – tipy, stratégie, výhody a nevýhody, kde tipovať

Live stávky sú vo svete internetového stávkovania každým rokom populárnejšie. Ich podiel presahuje až 50 % zo všetkých prijatých stávok. 

Na rozdiel od pevných kurzov (fixed odds) vám umožňujú tipovanie počas športovej udalosti, pričom sa kurzy menia dynamicky podľa vývoja. To je aj najväčšou výhodou live tipovania – môžete reagovať na vývoj zápasu a upravovať svoje stávky alebo podať ďalšie.

Pre live tipovanie majú stávkové kancelárie vytvorené samostatné sekcie – live stávky. V tejto sekcii nájdete všetky dostupné udalosti, ktoré sú alebo budú ponúkané ako live stávky.

Súčasťou tejto sekcie je aj kalendár udalostí na najbližšie dni, kde si môžete pozrieť všetky ponúkané live stávky príp. či bude k danej udalosti aj priamy prenos (tzv. live streaming). Najlepšie live stávky nájdete v kurzovej ponuke stávkovej kancelárie Tipsport.

Live stávky na Tipsport.skLive stávky na Tipsport.sk

Môžete uzatvoriť rôzne druhy live stávok – pri futbalových zápasoch napr. „klasické“ stávky na výhru jedného alebo druhého mužstva.

Tipnúť si ale môžete aj kto z hráčov dá gól, počet gólov v zápase, presný výsledok 1. polčasu alebo zápasu, ázijský hendikep alebo výsledok zápasu bez remízy.

Bez problémov si ale môžete tipnúť aj na čoraz populárnejšie bojové športy. Live stávky na Oktagon sú veľmi rozmanité a staviť si môžete nielen na víťaza zápasu, ale aj napríklad na počet začatých kôl v zápase, či zápas skončí KO/TKO, body, submisiu a mnoho ďalších stávok.

Ak ste motoristický fanúšik a sledujete motošport, v slovenských stávkových kanceláriách si môžete podať live stávky aj na MotoGP alebo Formulu 1.

Keďže väčšina tiketov je uzatvorených práve ako LIVE stávka, stávkové kancelárie sa snažia ponúknuť tipujúcim čo najlepšiu mobilnú aplikáciu pre rôzne operačné systémy. Mobilná aplikácia umožňuje stávkujúcim podávať live stávky jednoducho, rýchlo, kedykoľvek a kdekoľvek.

UpozornenieAk ste v športových stávkach úplnym nováčikom, určite vám odporúčame začať najskôr s tradičnými predzápasovými stávkami.

Keď si osvojíte určité stratégie v stávkovaní a budete mať viac skúseností, potom sa pustite do LIVE stávok.

Ak s nimi začnete veľmi skoro, môžete sa dopustiť viacerých chýb a po prehratej live stávke dobrú náladu mať určite nebudete.

V čom spočíva čaro live stávok?

 • Live stávky (angl. live betting, in-running, in-play betting) vám dávajú možnosť špekulácie s kurzovými rozdielmi a často sa stáva (podľa vývoja zápasu), že môžete uzatvoriť tzv. istú stávku (sure bet).
 • Po tom ako sa zápas začne, máte oveľa lepšiu možnosť odhadnúť zápas resp. určiť jeho ďalší vývoj.
 • Medzi populárne live stávky patria stávky uzatvorené pred koncom zápasu, keď favorizované mužstvá remizujú príp. prehrávajú. Pri takýchto stavoch môžete tipovať za veľmi výhodný kurz, či ešte padne gól alebo staviť na výhru favorita.

Výhody live stávkovania

 • Stávkovanie v priebehu zápasu
 • Pri live tipovaní môžete pozerať priamy prenos zo zápasu
 • Ak dodržujete zásady, tak pri live stávkovaní minimalizujete riziko straty
 • Pri live stávkach nájdete výhodné kurzy najmä v pokročilom čase, keď favorit stále nevyhráva

Nevýhody live stávok

 • Prijatie live stávky môže trvať aj niekoľko sekúnd
 • V priebehu dôležitých situácií (napr. pokutový kop, červená karta) nie je možné podať live stávku (kurzy musí bookmaker najprv upraviť)

Stávkové kancelárie s live stávkovaním
Stávková kancelária Hodnotenie live tipovania Multi náhľad live stávok Rýchla stávka Match Tracker Live streaming Live streaming v mobile
5 Áno Áno Áno Áno Áno
5 Áno Áno Áno Áno
4 Áno Áno Áno Áno
4 Áno Áno
2 Áno Áno Áno Áno
2 Áno Áno Áno

LIVE stávky – tipy a stratégia

Spoznajte prostredie

Pred podávaním live stávok si spoľahlivo preštudujte a vyskúšajte prostredie v ktorom budete LIVE stávky podávať.

LIVE sekcie stávkových kancelárií môžu byť trošku odlišné od klasických predzápasových stávok. Kurzy sa neustále aktualizujú a reagujú tak na aktuálne dianie.

Minimálne pri prvej stávke nečakajte na moment tesne pred zápasom a taktiež sa neučte ani počas neho – môže sa tak ľahko stať, že nestihnete podať live stávku s výhodným kurzom.

Spravte si domáce úlohy

Pri live tipovaní všetko prebieha rýchlejšie ako pri predzápasových stávkach. Preto je nutné, aby ste sa rozhodovali rýchlo a zvážili veľké množstvo faktorov, ktoré je potrebné analyzovať. Čím viac budete vedieť o hráčoch a tréneroch, o to ľahšie budete predpovedať priebeh zápasu.

Vo výsledku budú mať výhodu tipéri, ktorí rozumejú danému športu alebo konkrétnej lige a jednotlivým účastníkom – či už sú to jednotlivci alebo tímy.

TipÚspešní stávkari sa zameriavajú na šport, ktorému dobre rozumejú a poznajú všetky podrobnosti, ktoré môžu ovplyvniť výsledok.

Stavte na favorita, ak prehráva

Táto stratégia využíva moment, keď favorit v zápase prehráva, ale vy viete, že nakoniec vyhrá. Predstavte si napríklad zápas v hokeji, keď outsider vyhrá prvú tretinu. Vy ste však presvedčený o tom, že favorit zápas otočí – v tom momente si určite podajte live stávku.

Kurz bude v porovnaní s predzápasovými kurzami upravený na zaujímavú hodnotu a vy nakoniec môžete získať peknú výhru.

Sledujte pozorne celú hru

Pri live stávkovaní je dôležité sledovať hru a dostať sa tak naplno do deja hry. Ak budete sledovať popri hre aj iné veci (veľa ďalších zápasov a stávok), existuje vysoká pravdepodobnosť, že vám unikne okamih, ktorý by ste mohli využiť a podať stávku s výborným kurzom. Ak plánujete podať väčšie množstvo stávok, odporúčame vám, aby ste ich podali ako predzápasové. Na live stávkovanie si nechajte jednu alebo dve športové udalosti (aby ste stíhali sledovať dianie).

Pri živom stávkovaní nejde len o sledovanie priamych štatistík zo zápasu, ale aj o to, aby ste vycítili, čo sa môže v zápase ešte stať. Ak budete pozorne sledovať vývoj zápasu, získate výhodu, vďaka ktorej sa budete môcť po zápase tešiť z výhry.

TipLive tipovanie je o spoznaní tempa, smerovania hry a získaní dojmu kam sa bude zápas alebo daná udalosť uberať.

Spoznajte svoje limity

Live stávkovanie má vysoké tempo a môže sa stať, že sa necháte uniesť atmosférou a stratíte prehľad o podaných stávkach. Je nutné byť vždy „nad vecou“ a podať len toľko live stávok, aby ste mali prehľad o všetkých svojich tipoch.

Zostaňte sústredení a všímajte si maličkosti, ktoré vám môžu priniesť výhru. Toto pravidlo úzko súvisí so zásadou vyššie.

Upozornenie
 • Live stávky pri ázijských hendikepoch nezahŕňajú aktuálne skóre.
  PríkladAk hostia vyhrávajú v priebehu zápasu 0:2 a vy podáte live stávku na ázijský hendikep na domáci tým, pričom zápas sa skončí 1:2, tak ste vyhrali! Live stávky na ázijské hendikepy sa rátajú vždy od stavu 0:0.
 • V niektorých stávkových kanceláriách (hlavne amerických) sa môžete stretnúť s tým, že live stávku môžete podať iba počas prestávky (po polčase, po tretine, po štvrtine atď.). Stretnúť sa môžete aj s kombinovaným live tipovaním (napr. pri futbale je umožnené stávkovať počas celého zápasu, ale pri hokeji iba po tretinách).

Záverečné zhodnotenie

Live stávky sú podľa nás budúcnosťou športových stávok. Už nemusíte čakať niekoľko hodín, kým zistíte, či je vaša stávka výherná alebo nie.

Stavte si počas športovej udalosti rýchlo a niekoľkokrát, reagujte na vývoj hry a situácie. Zostaňte však disciplinovaný, dávajte si pozor na svoje rozhodnutia a dodržiavajte uvedené zásady pri live stávkovaní.

Ak sa budete riadiť našimi radami, ste na dobrej ceste, aby ste si live stávky užili a s pribúdajúcimi skúsenosťami si pripíšete na svoje konto určite veľa výhier.

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Čo je to live stávkovanie?

Na rozdiel od klasického stávkovania (predzápasové stávky) si môžete pri live tipovaní staviť aj počas zápasu. Vďaka tomu môžete výborne reagovať na vývoj v zápase a podať si rôzne druhy live stávok (výhra tímu, počet gólov, počet vyhraných setov v zápase, ...).

2️⃣ Ako si podať live stávky?

V dnešnej dobe už v každej stávkovej kancelárii nájdete sekciu „LIVE“ (Tipsport) alebo „STÁVKY LIVE“ (Fortuna). Po kliknutí uvidíte prehľadne zoradené športy, na ktoré si môžete podať vaše live stávky. Následne už stačí iba vybrať si zápas alebo inú športovú udalosť a staviť si LIVE.

3️⃣ Ako vyhrať, keď podávate live stávky?

Odporúčame vám vždy podať len toľko live stávok, aby ste mali prehľad o všetkých tipoch. Rovnako ako pre predzápasové stávky aj pri live tipovaní platí – tipujte iba na športy, ktoré sledujete a ktorým rozumiete!

4️⃣ Majú live stávky nevýhody?

Áno, ale sú dané len technologickými možnosťami LIVE stávok. Musíte počítať s tým, že prijatie live stávky môže pár sekúnd trvať a v dôležitých momentoch ako napr. pokutový kop, červená karta a pod. môžu byť live stávky na pár sekúnd nedostupné kvôli úprave kurzov.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

20 € bez rizika + 75 free spinov

20 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Москва Купить Мефедрон? Кристаллы МЕФ? Где в Москве Купить Мефедрон? САЙТ -...
Купить Мефедрон в Москве САЙТ - MEPHEDRONE.TOP...
Вы хотите изучать язык и одновременно быть в курсе последних событий? Тогда...
Blacksprut
Купить Кокаин в Москве? Самый чистый Кокаин в Москве Купить ССЫЛКА НА САЙТ-...
Купить Кокаин в Москве САЙТ - MEPHEDRONE.TOP...
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt