Všeobecné a právne otázky a odpovede

Odpovede, ktoré by ste mali vedieť pred začatím stávkovania

Najčastejšie otázky

Môžem tipovať na internete ak som nedovŕšil vek 18 rokov?

Ak by ste sa rozhodli zaregistrovať, tak budete musieť klamať o svojich osobných údajoch (dátum narodenia). Ak pri nesprávne vyplnenom registračnom formulári vložíte na hráčsky účet peniaze, tak je logické, že ich budete chcieť aj vybrať (za predpokladu, že vyhráte). A tu nastáva problém, pretože stávkové kancelárie musia overiť vašu totožnosť. Budete im musieť poslať scan identifikačného preukazu (občiansky alebo vodičský preukaz) a taktiež aj nejaký účet (faktúra / inkaso) alebo nejakú zmluvu za posledné tri mesiace, aby si mohli overiť vašu adresu. V tomto momente nastáva problém, pretože ak neoveríte svoj účet, tak prídete o všetky peniaze na vašom hráčskom účte.

Zabudnite na to, že doklady sfalšujete v nejakom grafickom editore. Overovanie zákazníkov je čoraz sofistikovanejšie. Niektoré stávkové dokonca žiadajú vašu fotku s identifikačným preukazom v ruke. Naše odporúčanie je jednoznačné: Ak nemáte 18 rokov, tak sa do stávkovej kancelárie neregistrujte.

Dajú sa chyby pri online registrácii dodatočne opraviť?

Áno, je možné svoje registračné údaje upraviť (musíte kontaktovať stávkovú kanceláriu). Nemôžete ich však upraviť tak, aby ste po dovŕšení 18-teho roku života zmenili dátum narodenia. Stávková kancelária presne vie, kedy vznikol váš hráčsky účet a ak bude vychádzať, že v čase registrácie ste nemali ešte 18 rokov, tak vám účet zablokuje a prídete s najväčšou pravdepodobnosťou aj o peniaze. Pri registrácii je dôležité zadávať pravdivé údaje, pretože nikdy neviete ako sa môže stávková kancelária zachovať. Ak budú pracovníci považovať vaše argumenty za podozrivé resp. vám ich neuznajú, tak to bude len vaša chyba.

Ako prebieha overenie hráčskeho účtu

Postupy hazardných spoločností sa môžu mierne líšiť, ale v princípe ide o veľmi podobné situácie. Stávková kancelária bude od vás chcieť kópiu nejakého identifikačného preukazu (občiansky, vodičský preukaz alebo pas) a potom budete musieť ešte poslať nejaký doklad pre overenie vašej adresy. Takýto doklad je napr. poistná zmluva alebo inkaso, kde je jasne viditeľná vaša adresa, pričom nemôže byť starší ako 3 mesiace. Niektoré stávkové kancelárie budú chcieť možno iba vaše číslo pasu, ktorým overí vašu totožnosť. Číslo pasu budete zadávať po prihlásení sa na váš hráčsky účet do konkrétnych polí (neposkytujú to všetci).

Ak vkladáte peniaze na váš hráčsky účet platobnou kartou, tak treba počítať s tým, že od vás budú žiadať kópiu platobnej karty. V takomto prípade si nezabudnite zakryť niektoré dôležité čísla, aby nemohla byť karta zneužitá.

Čo mám robiť ak sa nemôžem prihlásiť do svojho hráčskeho účtu?

Ak sa neviete prihlásiť na váš hráčsky účet, tak kliknite na „Zabudol som heslo“. Po vyplnení informácií (najčastejšie chcú váš e-mail, ktorý ste použili pri registrácii), vám príde na zadaný e-mail heslo príp. aj prihlasovacie meno. Ak od vás budú žiadať informácie, ktoré si nepamätáte, tak treba stávkovej kancelárií napísať na podporu alebo zavolať. V takomto prípade budú od vás žiadať ďalšie informácie a po ich poskytnutí vám účet opäť sprístupnia. V niektorých stávkových kanceláriách musíte pri registrácii zadávať bezpečnostný kód alebo bezpečnostnú otázku, ktorý sa potom používa pri identifikácií účtu. Ak sa pri registrácii stretnete s takýmito bezpečnostnými prvkami, tak si ich nezabudnite zapísať alebo zapamätať.

Ako bezpečne a rýchlo vložím peniaze na hráčsky účet?

Medzi najbezpečnejšiu platobnú metódu patrí bankový prevod. Adekvátnou bezpečnou náhradou je okamžitý bankový prevod tzv. ePlatby, ktoré sú takmer okamžité. Stávkové kancelárie so sídlom v zahraničí majú banky pre ePlatby obmedzené a niektoré využívajú tretie strany ako TrusPay alebo 24Pay (ponúkajú ePlatby pre väčšinu bánk v tuzemsku). Tuzemské stávkové kancelárie ako Tipsport alebo Fortuna podporujú ePlatby väčšiny slovenských bánk.

Najrýchlejšou platobnou metódou je použitie platobnej karty, ktorá je veľmi obľúbenou metódou vkladu. Veľa ľudí sa obáva práve zneužitia údajov na platobnej karte, ale drvivá väčšina transakcií je šifrovaných a teda bezpečných. Viac o tejto problematike sa môžete dočítať na stránke platobné karty. Stávkové kancelárie majú rozdielne platobné metódy, preto odporúčame porovnať vklady a výbery.

Môže mi stávková kancelária nevyplatiť výhru?

Stať sa to môže ale je to veľmi malá pravdepodobnosť. Ak dôjde k takejto situácií, tak môže byť problém s vyhodnotením tiketu (v oficiálnom zápise o stretnutí môže byť uvedený iný čas gólu, príp. strelec, počet rohov atď. oproti ostatným informačným zdrojom ako livescore a pod.). Taktiež môže nastať situácia kedy sa stávková kancelária nachádza v zlej finančnej situácií (pravdepodobné pri neznámych stávkových kanceláriách s licenciou v Strednej Amerike). Pri online stávkovaní sa tipujúci môžu stretnúť s rôznymi situáciami resp. problémami a všetko je iba o komunikácií so samotnou stávkovou kanceláriou.

Zdaňujú sa výhry zo stávkovania?

Na Slovensku nemusíte platiť žiadne dane z výhier z tuzemských ako aj zahraničných stávkových kancelárií. Platí to aj pre kasína a poker herne. Podľa § 9 ods. 2 písm. l) ZDP sú od dane z príjmov oslobodené aj výhry v lotériách a iných obdobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov a obdobné výhry zo zahraničia. V prípade, že hráte u blokovaných zahraničných spoločností, tak podľa našich informácií sa ani v tomto prípade nič nezdaňuje. 

Môže hráč zo Slovenskej republiky tipovať v zahraničných stávkových kanceláriách?

Áno, hráči zo SR môžu stále tipovať v zahraničných stávkových kanceláriách. Za hranie u nelegálov nehrozí občanom SR žiadna pokuta ani sankcia. Slovenská republika nemá zákon o hazardných hrách úplne v súlade s Európskym právom. Aj z tohto dôvodu pôsobia aj známe zahraničné stávkové kancelárie stále na slovenskom trhu. Existuje však nový „Úrad pre reguláciu hazardných hier", ktorý blokuje web stránky zahraničných spoločností ako aj ich bankové účty. Z tohto dôvodu neodporúčame tipovať v zahraničí

Je možné pozerať priame prenosy (live streaming) v stávkových kanceláriách?

Áno, existuje pomerne veľký počet stávkových kancelárií, ktoré poskytujú live streaming. Stávkové kancelárie majú väčšinou možnosť sledovania priamych prenosov podmienenú napr. peňažným zostatkom na hráčskom účte, podaním stávok v určitej hodnote za posledný mesiac alebo podaním live stávky na konkrétny zápas. Ide o veľmi jednoduché podmienky a často si tak môžete pozrieť priamy prenos zadarmo aj na mobile či tablete. Najviac živých prenosov poskytuje jednoznačne stávková kancelária Bet365, ktorá však nemôže konkurovať Tipsport TV, pretože ten poskytuje živé prenosy domácich líg z Českej aj Slovenskej republiky.

Ak niekde nájdete, že stávková kancelária poskytuje live prenos a vy tento live stream nevidíte po prihlásení na váš hráčsky účet, tak stávková kancelária s najväčšou pravdepodobnosťou nemá zakúpenú licenciu pre krajinu v ktorej sa momentálne nachádzate (pozícia sa určuje podľa GPS resp. IP adresy).

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 € kredit + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 30 EUR bez rizika + získaš 30 € kredit + 30 spinov.

DOXXbet bonus

75 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 25 FS (spolu 75 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Teraz som skúsil cez notebook normálne na ich stránku bet365.com a všetko...
Overovacia appka Bet365
Zdravím všetkých tipérov Toto je podľa mňa brutal analýza.. Budem vďačný...
Liga majstrov - Finále
ak budete postupovať podľa návodu, tak môžete získať na stávky 10 € grátis....
Aktuálne sa rozdáva 10 € zadarmo