Bankový prevod a ePlatby – druhy, trvania, poplatky, SWIFT kódy a IBAN

Využi bonus 20 € bez vkladu len za registráciu
Uplatniť 20 € stávku bez rizika
Využi 30 € stávku bez rizika + 30 free spinov v kasíne

Zistite aké sú druhy bankového prevodu. Ako dlho trvá bankový prevod, aké sú bankové poplatky a transakčné limity. Vysvetlíme vám čo sú ePlatby, SEPA prevod, SWIFT (BIC) kód alebo IBAN.

Bankový prevod – druhy, trvanie, poplatky, SWIFT, IBAN, ePlatby

Bankový prevod patrí najmä pre svoju bezpečnosť medzi veľmi obľúbené spôsoby platby. Takmer každá online stávková kancelária akceptuje túto platobnú metódu, pričom sa nemusíte obávať zneužitia resp. odcudzenia vašich údajov ako je to napr. pri platobných kartách.

Bankový prevod môžete uskutočniť prostredníctvom internet bankingu (elektronicky), vyplnením formulára „príkaz na úhradu“ na pobočke banky alebo aj telefonickým bankovníctvom či poslaním e-mailu resp. faxu s platobnými detailmi. V prípade, že bankomat podporuje „platobný príkaz“, môžete bankový prevod uskutočniť aj týmto spôsobom. Cez internet banking je možné platiť aj prostredníctvom bankovej aplikácie v smartfóne (mobil banking).

Príkaz na úhradu obsahuje nasledujúce údaje:

 • číslo účtu a kód banky príjemcu
 • číslo účtu a kód banky platiteľa (pri bezhotovostných prevodoch)
 • čiastka k úhrade
 • mena transakcie
 • dátum splatnosti transakcie
 • podpisy (na pobočke)
 • variabilný, konštantný či špecifický symbol (nie sú povinné)

Pri prevodoch mimo tuzemska je potrebné uviesť aj:

 • IBAN (International Bank Account Number)
 • SWIFT kód (Society of Worldwide Interbank Financial Telecommunication)
 • BIC (Bank Identifier Code) – obdoba SWIFT kódu

Existujú rôzne formy platobných príkazov:

 • Jednoduchý platobný príkaz (jednorazové platby)
 • Trvalý platobný príkaz – využíva sa, ak posielate pravidelne rovnakú čiastku stálemu príjemcovi
 • Hromadný platobný príkaz – používa sa na úhradu viacerých prevodov naraz
 • Príkaz na inkaso – pravidelné automatické úhrady, ktoré nemajú rovnakú výšku

Druhy bankových prevodov

 1. Tuzemský bankový prevod – v stávkových kanceláriách (napr. Tipsport) môže byť označený aj ako Fast Bank Transfer
 2. Regulovaný prevod (prevod v rámci EÚ a EHP) – forma cezhraničného prevodu. Od 1. júla 2003 medzibankový prevod v rámci EÚ. Ide o najjednoduchší prevod v rámci členských krajín eurozóny.
 3. SEPA prevod – Single Euro Payments Area (jednotný priestor platieb v eurách). Implementácia SEPA umožňuje v rámci eurozóny realizáciu platobného prevodu z bankového účtu alebo karty takmer rovnako lacno a rýchlo ako pri tuzemskej platbe.
 4. Bankový prevod mimo krajín EÚ (zahraničný bankový prevod)

Trvanie bankového prevodu resp. ako dlho trvá bankový prevod?

Bankový prevod môže trvať menej ako 1 ale aj viac ako 4 pracovné dni. Všetko záleží od toho, akú prioritu bankovému prevodu nastavíte a taktiež či ide o tuzemský bankový prevod, prevod v rámci EÚ alebo ide o zahraničný bankový prevod. Ak zvolíte „rýchly bankový prevod“ (zrýchlená platba), tak poplatky môžu dosiahnuť aj niekoľko desiatok EUR (v tomto prípade budú peniaze pripísané na účet ešte v ten istý deň).

Ak ide o tuzemský bankový prevod v rámci jednej banky, tak by mal byť prevod uskutočnený ešte v deň odoslania platobného príkazu resp. do 24 hodín. V prípade prevodu do inej tuzemskej banky by peniaze mali prísť do dvoch dní (deň odoslania + 2 dni). Pri zahraničných prevodoch by doba trvania bankového prevodu nemala prekročiť 5 pracovných dní.

Poplatky pri bankovom prevode

Poplatky pri tuzemských, regulovaných a zahraničných prevodoch (mimo EÚ) si každá banka stanovuje individuálne. Pri regulovaných a SEPA prevodoch by bankové poplatky nemali byť vyššie ako pri tuzemských bankových prevodoch. Pri zahraničnom bankovom prevode mimo EÚ môže byť výška bankového poplatku aj niekoľko desiatok EUR.

Transakčné limity

Pri tuzemských prevodoch nie sú stanovené transakčné limity, ale pri prevode v rámci EÚ a zahraničných prevodoch môžu mať banky stanovené limity. Pri platbách SEPA majú banky nastavený zvyčajne limit 50.000 EUR ak potvrdzujete platbu SMS kľúčom príp. môžu byť pri platbách vyšších ako 50.000 EUR vyššie poplatky (napr. 1 % z prevádzanej sumy).

Stávkové kancelárie podporujúce bankový prevod
Stávková kancelária Vklad Výber
Poplatok Trvanie Min. vklad Poplatok Trvanie Min. výber
Zadarmo Do 48 hodín 1 € Zadarmo Do 48 hodín 5 €
Zadarmo Do 48 hodín 10 € Zadarmo Do 48 hodín 10 €
Zadarmo Do 48 hodín 10 € Zadarmo 2 - 5 pracovných dní 10 €
Zadarmo 1 - 3 pracovné dni 1 € Zadarmo 2 - 5 pracovných dní 1 €
Zadarmo 1 - 3 pracovné dni 5 € Zadarmo 1 - 3 pracovné dni 5 €
Zadarmo 1 - 3 pracovné dni 1 € Zadarmo 2 - 5 pracovných dní 1 €

Čo by ste mali vedieť o bankových prevodoch

Čo je SWIFT kód (BIC kód)?

SWIFT kód resp. BIC kód je kód označenia banky, ktorý sa využíva pri zahraničných platbách. Tvar SWIFT resp. BIC kódu vyzerá nasledovne: SUBASKBX. Všetky SWIFT kódy slovenských bánk nájdete tu.

Čo je IBAN?

IBAN – International Bank Account Number (medzinárodné číslo bankového účtu) je štandardizovaná forma čísla účtu, v ktorom sú zahrnuté všetky podstatné údaje. IBAN pre SR má vždy 24 znakov a zapisuje sa písomnou formou (SK75 0200 0000 0012 3456 7891) alebo elektronicky (na internete) (SK7502000000001234567891 – všetko spolu).

Prvé dva znaky IBAN je kód krajiny (SK), ďalej je to dvojmiestny kód (75), kód banky (0200), predčíslie účtu (000000) a základné číslo účtu (1234567891). Počet znakov ako aj počet písmen v tvare IBAN sa môže meniť podľa krajiny (v ČR má IBAN taktiež 24 znakov a používajú sa tiež dve písmena, ale vo Veľkej Británii má IBAN 22 znakov a oveľa väčší počet písmen, napr. GB40NWBK60161338526339.

Kedy sa vyžaduje udávať číslo účtu príjemcu v medzinárodnom tvare – IBAN?

V prípade platieb do Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru v mene EUR sa vyžaduje udávať číslo účtu v tvare IBAN.

Čo je SEPA prevod?

SEPA prevod umožňuje pre všetky štáty Európskej únie, Islandu, Lichtenštajnska, Nórska, Monaka a Švajčiarska realizáciu bezhotovostnej platby v mene EUR rýchlo, bezpečne a za rovnakú cenu ako pri tuzemských platbách.

Kedy je možné uskutočniť SEPA prevod?

SEPA prevod je možný pri splnení nasledujúcich podmienok:

 • Banka príjemcu je v systéme SEPA
 • Platba je v mene EUR
 • Platba musí byť realizovaná v rámci EÚ alebo EHP (Európskeho hospodárskeho priestoru)
 • Ide o zrýchlenú alebo štandardnú platbu
 • Číslo IBAN musí byť v správnom tvare
 • SWIFT kód resp. BIC kód musí byť zadaný v správnom tvare

Čo sú ePlatby resp. okamžitý elektronický bankový prevod (Instant banking)?

Ide o elektronický bankový prevod v ktorom sa využíva integrované platobné tlačidlo na internetovej stránke stávkovej kancelárie. Po kliknutí na platobné tlačidlo vašej banky budete presmerovaný na váš internet banking. Vyplníte prihlasovacie údaje a po prihlásení uvidíte predvyplnený platobný príkaz. Jediné, čo musíte urobiť je tento platobný príkaz potvrdiť a peniaze budete mať okamžite na hráčskom účte stávkovej kancelárie.

Existujú aj spoločnosti ako je TrustPay alebo AGMO, ktoré zahŕňajú takmer všetky banky zo Slovenskej a Českej republiky. Po kliknutí na tlačidlo TrustPay alebo AGMO budete presmerovaný na ich stránky, kde si vyberiete vašu banku. Platba cez TrustPay alebo AGMO prebieha takmer okamžite, ale pri niektorých bankách môže prevod trvať aj jednu hodinu.

Online stávkové kancelárie, ktoré nemajú platobné metódy ako TrustPay alebo AGMO, majú najčastejšie implementované platobné tlačidlá pre okamžité elektronické bankové prevody od Slovenskej sporiteľne (Sporopay), Všeobecnej úverovej banky (VÚB ePlatby), Tatrabanky (TatraPay) alebo Československej obchodnej banky (ČSOB Platobné tlačidlo). Celá transakcia prebieha zväčša do desiatich minút. Po potvrdení platby budete automaticky presmerovaný do stávkovej kancelárie a teda nie je potrebné sa odhlasovať z internet bankingu. 

Stávkové kancelárie podporujúce okamžitý bankový prevod (ePlatby)
Stávková kancelária Vklad Výber
Dostupné banky Poplatok Trvanie Min. vklad
Zadarmo Okamžite 1 €
Zadarmo Okamžite 1 €
Zadarmo Okamžite 5 €
Zadarmo Okamžite 1 €
Zadarmo Okamžite 5 €
Zadarmo Okamžite 1 €

Čo je Fast Bank Transfer?

Fast Bank Transfer je tuzemský bankový prevod, ktorý zabezpečuje pre stávkovú kanceláriu s veľkou pravdepodobnosťou tretia strana (napr. Envoy Services Limited). Táto tretia strana má v každej krajine jeden alebo viacero bankových účtov, ktoré využíva pre platby klientov. Takáto firma ma uzatvorené zmluvy so stávkovými kanceláriami, kde klienti posielajú na základe vygenerovaného unikátneho referenčného čísla svoje platby. Následne na základe spolupráce stávkovej kancelárie s treťou stranou pripíše peniaze na účet rýchlejšie, ako keby ste ich mali posielať na zahraničný bankový účet vy. Takto sú vklady do zahraničných stávkových kancelárií rýchlejšie a hlavne lacnejšie.

Pri tejto platbe musíte uviesť referenčné číslo do políčka variabilný symbol, inak sa pripíše platba oneskorene alebo vôbec! Taktiež je dôležité vedieť, že pri každej platbe budete mať iné referenčné číslo. Bankový prevod sa uskutoční len v tom prípade, ak je meno majiteľa bankového a hráčskeho účtu rovnaké!

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

20 € bez rizika + 75 free spinov

20 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Москва Купить Мефедрон? Кристаллы МЕФ? Где в Москве Купить Мефедрон? САЙТ -...
Купить Мефедрон в Москве САЙТ - MEPHEDRONE.TOP...
Вы хотите изучать язык и одновременно быть в курсе последних событий? Тогда...
Blacksprut
Купить Кокаин в Москве? Самый чистый Кокаин в Москве Купить ССЫЛКА НА САЙТ-...
Купить Кокаин в Москве САЙТ - MEPHEDRONE.TOP...
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt