Otázky a odpovede o stávkovaní

Odpovede na otázky o tipovaní, ktoré by ste mali vedieť

Najčastejšie otázky

Tipovať online na webe/mobile/tablete alebo v kamennej pobočke?

Jednoznačne odporúčame tipovať na internete. Pri online stávkovaní sa v drvivej väčšine stávkových kancelárií neplatia manipulačné poplatky, k dispozícií máte väčší výber odvodených stávok, pri pridávaní zápasov na tiket sa nespoliehate na druhého a hlavne máte k dispozícií live stávky (môžete tak reagovať na vývoj zápasu). Budúcnosť stávkovania je jednoznačne na internete a nové funkcie budú len a len pribúdať. Medzi zaujímavé funkcie patrí cashout, ktorý umožňuje vyplatiť tiket ešte pred vyhodnotením všetkých zápasov.

Ako si vyberiem stávkovú kanceláriu?

Pred výberom stávkovej kancelárie by ste si mali prečítať zaujímavé poznatky o stávkových kanceláriách, aby ste vedeli čo vás čaká. Pre samotný výber stávkovej kancelárie môžete využiť porovnanie (základné, vklady/výbery alebo podľa tipov stávok). Zaujímavými faktami sú pri výbere stávkovej kancelárie priame prenosy, live stávky a ázijské hendikepy, ktoré nájdete aj v porovnaní. Pri hodnotení stávkových kancelárií sme brali do úvahy fakty ako je čas prijatia live stávky alebo koľko trvá schválenie tiketu s predzápasovými stávkami pri stávkach za väčší obnos peňazí.

Ak vám prezradíme, že vo svete online stávok je jednotkou Bet365, tak vám možno uľahčíme prácu pri výbere. Bohužiaľ je na zozname blokovaných webstránok. V porovnaní s Tipsportom alebo Fortunou v tejto anglickej stávkovej nenájdete napr. komunitné fórum, Maxikombi (skupinový tiket) alebo zdieľanie tiketov. Na druhej strane má Bet365 najširšiu kurzovú ponuku, najväčší počet live stávok, rýchle prijímanie stávok, vysoké limity, nadpriemerné kurzy a množstvo priamych prenosov. Okrem vstupného bonusu dostávate od Bet365 aj ďalšie bonusy počas celého roka.

Ktorá stávková kancelária je najlepšia pre začiatočníka?

Je dôležité si uvedomiť, či chcete čo najjednoduchší bonus na získanie  alebo sa chcete postupne zoznamovať so stávkovými kanceláriami od jednoduchších po zložitejší. Pre úplných začiatočníkov odporúčame stávkovú kanceláriu Fortuna. V prípade, že už máte skúsenosti, tak potom je vynikajúca voľba Tipsport

Kedy a kde musím platiť manipulačné poplatky?

S manipulačnými poplatkami (tzv. manipuláky) sa stretávate hlavne v kamenných pobočkách. Pri internetovom stávkovaní drvivá väčšina stávkových kancelárií nemá manipulačné poplatky. Prehľad manipulačných poplatkov si môžete pozrieť v porovnaní stávkových kancelárií.

Čo je limitovanie hráčov?

Každá stávková kancelária sa chráni pred profesionálnymi hráčmi resp. špekulantami. Stávkové kancelárie o takýchto hráčov nestoja a preto im udeľujú limity (obmedzujú im maximálne stávky). Ak hráč bez udeleného limitu môže podať stávku napr. za 1.000 EUR, tak hráč s udeleným limitom môže túto istú stávku podať napr. za 20 EUR (záleží aký limit nastaví stávková kancelária). Každá stávková kancelária má svoj vlastný algoritmus pre nevyhovujúcich hráčov a nedajú sa stanoviť konkrétne podmienky. Často záleží aj od toho aké zápasy resp. ligy tipujete alebo akým systémom tipujete. Môžete aj vyhrávať a limit nedostanete. Stávková kancelária má na udeľovanie limitov risk department, teda oddelenie, ktoré sa venuje práve rizikovým hráčom.

Tipovanie na internete má hlavnú nevýhodu v tom, že stávkové kancelárie vedia všetko o konkrétnom hráčovi. Ak by ste niekedy dostali limit od stávkovej kancelárie, tak si môžete peniaze bez problémov z vášho hráčskeho účtu vybrať. Ak bude pre vás udelený limit príliš nízky, tak si musíte nájsť inú stávkovú kanceláriu. Ideálne je tipovať v profesionálnej stávkovej kancelárií resp. burze stávok, kde sú však odvodené stávky oproti ostatným stávkovým kanceláriám v menšom počte. Ďalším riešením je tipovanie na pobočke, kde však budete musieť platiť manipulačný poplatok. Drvivá väčšina hráčov takýto limit nikdy nedostane a preto sa tým netreba vôbec zaoberať ak nie ste napr. arber (hráč vyhľadávajúci arbitrážne stávky resp. sure bets). Ak sú vám tieto pojmy cudzie, tak odporúčame naštudovať slovník pre tipujúcich.

Čo je profesionálna stávková kancelária?

Profi stávková kancelária (napr. Pinnacle Sports) umožňuje podávať hráčom vysoké stávky s vynikajúcimi kurzami bez toho, aby bol hráč nejakým spôsobom obmedzovaný resp. limitovaný. Na druhej strane profesionálne stávkové kancelárie nikdy nebudú disponovať veľkým počtom odvodených stávok (napr. polčas/konečný výsledok, presné skóre). Aj z tohto dôvodu hráči radšej tipujú v tzv. rekreačných stávkových kanceláriách ako Bet365, Fortuna alebo Tipsport.

Čo je burza stávok?

V burze stávok tipujú hráči navzájom proti sebe. Samotná burza, kde sa to celé uskutočňuje (napr. Betfair) si účtuje určité percento z víťazných tiketov. Keďže hráči hrajú proti sebe, tak vás nemá kto limitovať. Burza stávok (betting exchange) bude veľmi rada ak budete stále vyhrávať. Nevýhodou takejto burzy je, že pri menších ligách bude veľký problém niektoré stávky podať nakoľko bude chýbať ponuka. Na uzatvorenie stávky je potrebné dvoch hráčov, vás a ešte jedného (ten čo ponúka kurz alebo uzavrie stávku s vaším ponúkaným kurzom).

Ktorá stratégia tipovania je najlepšia?

Pre vás je najpodstatnejšie, aby mal kurz/tip hodnotu (value). Takýto kurz je potom dôležitý pre rôzne stratégie tipovania vrátane Kellyho kritéria, ktoré sa odporúča pokročilejším stávkujúcim. Odpisovaním tipov sa môžete inšpirovať, ale nikdy nedosiahnete úspech. Úspešní stávkari pracujú sami so svojimi štatistikami, s vlastným vyhľadávaním chýb bookmakerov resp. zaujímavými kurzami. Dôležité je, aby ste sa spoliehali sami na seba! Tipovanie je niečo ako investícia a preto by ste nemali do jedného tipu investovať viac ako 5 % banku (odporúča sa 3-4 %).

Aké druhy stávok sú najpopulárnejšie?

U každého je to individuálne, pretože nájdete aj stávkarov, ktorí tipujú iba na strelcov gólov. Medzi najčastejšie stávky však patria stávky na víťazstvo (vrátane predĺženia), 1X2, ázijské hendikepy, stávky na góly (menej/viac resp. under/over), prvé polčasy alebo klasické európske hendikepy. O stávkach si môžete prečítať v článku druhy a typy stávok, kde nájdete aj informácie o možnostiach tiketov (napr. skupinové systémové stávky, podmienené a nepodmienené stávky). Ak sa pýtate či sú populárnejšie live stávky alebo predzápasové stávky, tak viac ako 60 % percent podaných tiketov tvoria práve live stávky.

Čo sú live stávky?

Live tipovanie umožňuje stávkovať počas zápasu, teda uzatvárate stávky v priebehu zápasu. Popri live tipovaní môžete často sledovať priamy prenos z daného zápasu. Live stávkovanie (po ang. live betting) je pre stávkové kancelárie veľmi dôležité, pretože live stávky tvoria nadpolovičnú väčšinu všetkých uzatvorených stávok.

Čo je live streaming?

Na stávky počas zápasu nadväzujú priame prenosy zo zápasov (live streaming). Ak máte účet v stávkovej kancelárií a spĺňate podmienky pre pozeranie priameho prenosu (napr. máte peňažný zostatok na účte), tak môžete sledovať live prenos (ak je k dispozícií). Popri sledovaní prenosu môžete aj na daný zápas uzatvárať stávky. Priame prenosy ale nie sú k dispozícií na všetky live udalosti. Športové prenosy môžete väčšinou sledovať aj na mobilných telefónoch resp. tabletoch.

Dá sa cez mobilný telefón plnohodnotne stávkovať?

Dnes už väčšina stávkových kancelárií má web stránky prispôsobené pre mobilné telefóny alebo majú dostupné aplikácie na stiahnutie. Mobilné tipovanie je teda plnohodnotné stávkovanie, ale môže sa stať, že niektoré funkcie nie sú cez aplikácie na stiahnutie dostupné. Je to z dôvodu, že vývoj aplikácie sa robí oddelene (skôr či neskôr bude však každá funkcia dostupná aj pre download aplikáciu). Mobilná kurzová ponuka je totožná s kurzovou ponukou na webe.

Oplatí sa kupovať platené tipy?

Predtým ako začnete odoberať od niekoho tipy, tak by ste si mali zistiť čo najviac informácií, pretože s tipovacími servismi je spojených množstvo problémov. Pre vás je najdôležitejšie to, či dokážete podať včas tip na zápas dodaný tipovacím servisom. Po čase sa môže zmeniť kurz a vy už nedosiahnete také výsledky ako tipovací servis. Niektoré servisy dodávajú tipy počas zápasu (live stávky) a to by mohol byť veľký problém. Natrafiť na kvalitný tipovací servis je zriedkavé a všeobecne sa budete skôr stretávať s podvodníkmi.

Sú výšky stávok a maximálne výhry v každej stávkovej kancelárie rovnaké?

Nie, každá stávková kancelária má svoje vlastné limity. Čo sa týka vysokých stávok, tak najlepšie sú na tom profesionálne stávkové kancelárie (napr. Pinnacle Sports) alebo anglické stávkové kancelárie (napr. Bet365). Tu si môžete podať stávky na anglickú Premier League aj za niekoľko desiatok tisíc EUR. Limity vo Fortune a Tipsporte sú väčšinou v stovkách EUR a väčšie stávky pôjdu vždy na schválenie.

Pri určovaní maximálnych výhier vychádzajú hlavne anglické stávkové kancelárie z toho, akú ligu tipujete (max. 2.000.000 GBP). Ak podávate tiket s viacerými tipmi, tak potom rozhoduje limit maximálnej výhry ligy, ktorá ho má najnižší. Iné stávkové kancelárie majú jeden celkový limit na všetky športy či ligy (napr. Tipsport, Fortuna, Niké). Tipsport má limit 300.000 EUR a Fortuna a Niké 150.000 EUR.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 30 EUR bez rizika a využi aj 30 spinov.

DOXXbet bonus

75 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 25 FS (spolu 75 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
neboj žiadne poplatky sa pri prázdnom konte účtovať nebudú. Oni jednoducho...
Aplikácia od paysafecard
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt