Kreditné a debetné platobné karty – bezpečnosť, CVV2, CVC2 kód, embosovaná platobná karta

Využiť bonus 30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
Uplatniť 30 € stávku bez rizika
Využiť 70 € stávku bez rizika

Zistite aký je rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou a ako spoznáte embosovanú a neembosovanú platobnú kartu. Predstavíme vám najpoužívanejšie karty a vysvetlíme čo je CVV2 kód resp. CVC2 kód.

Platobné karty – druhy, bezpečnosť, CVV2, CVC2 kód

Najrozšírenejšou platobnou metódou na internete je používanie platobných kariet. Ide o najrýchlejší a najjednoduchší spôsob ako zaplatiť resp. previesť peniaze do stávkovej kancelárie. Okrem bezhotovostných platieb za tovary a služby je platobná karta využívaná aj na výbery hotovosti z bankomatov. Pri výbere platobnej karty je potrebné rozlišovať, či ide o domácu alebo medzinárodnú platobnú kartu. Pri domácej platobnej karte je jej využitie obmedzené len na územie SR. Platobné karty rozdeľujeme aj podľa toho, komu sú určené a teda fyzickej osobe (Standard) alebo právnickej resp. fyzickej osobe podnikateľovi (Business, Corporate). Ďalej sa môžete stretnúť s kreditnými a debetnými kartami typu GOLD alebo Platinum, ktoré sú určené pre lepšiu klientelu a často je v týchto kartách zahrnuté cestovné poistenie alebo iné doplnkové služby.

Najpoužívanejšie platobné karty

Bezpečnosť platby kartou na internete

Aj keď sa hovorí, že prostredníctvom platenia platobnými kartami na internete je zaistená bezpečnosť, tak tomu celkom tak nie je. Stále existujú kybernetické útoky na obchodníkov, pri ktorých boli a zrejme aj vždy budú môcť byť odcudzené citlivé údaje platobných kariet. Spoločnosti musia dodržiavať štandardy, ktoré vytvorili spoločnosti vydávajúce kreditné karty, ale prenikajú názory, že ide o nedostačujúce štandardy. Odcudzenie údajov o platobných kartách prostredníctvom kybernetických útokov sú zriedkavé, ale existujú. V takomto prípade je potrebné riešiť zneužitie kreditnej karty s vašou bankou. Kvôli bezpečnosti odporúčame mať nastavené upozornenie pri každej transakcii s platobnou kartou, ako aj maximálny denný limit. Týmito krokmi znížite riziko zneužitia karty na minimum. Taktiež je dôležité platiť na internete iba na dôveryhodných serveroch (pri platbe musíte vidieť, že je stránka zabezpečená bezpečnostným protokolom HTTPS – vidíte to v adresnom riadku prehliadača vľavo od webovej adresy). Vo všeobecnosti sa však považuje platenie platobnými kartami či už v kamenných obchodoch alebo na internete za bezpečné.

Rozdelenie platobných kariet podľa spôsobu zúčtovania

 1. Debetná platobná karta
 2. Kreditná platobná karta
 3. Predplatená karta

Debetná platobná karta

Debetná karta je platobná karta, ktorá sa vydáva k bežnému účtu a peňažné prostriedky je možné čerpať iba do výšky disponibilného zostatku + povoleného debetu. Pri debetnej karte používate či už na platenie alebo výber z bankomatu vlastné peniaze, teda tie ktoré máte uložené na vašom bankovom účte. Pri debetnej karte môžete ísť aj do mínusu resp. využijete povolené prečerpanie účtu. Hneď ako vám na bankový účet prídu peniaze, banka vám z účtu prečerpané peniaze stiahne ale s úrokom.

Kreditná platobná karta

Kreditná karta je platobná karta s vopred schváleným úverovým rámcom (kreditom), ktorý poskytne držiteľovi karty banka. S kreditnou kartou môžete platiť do výšky úverového limitu v prípade, že na účte nemáte peniaze. Pri kreditnej karte nedisponujete vlastnými peniazmi, ale peniazmi banky v podobe úveru. Pri každej kreditnej karte je stanovená aj povinná minimálna mesačná splátka úveru. V prípade, že splatíte úver do určitého dátumu, prostriedky nie sú úročené.

Charge karta

Charge karta je forma kreditnej karty s tým rozdielom, že úver nie je možné splácať postupne. Splátka musí byť v celku a do konkrétneho dňa v mesiaci. Ak sa tak nestane, bude vymeraný značný sankčný poplatok a charge karta sa zablokuje.

Predplatená karta

Predplatená karta je nabitá určitou sumou. Táto karta môže byť vhodným darčekom, odmenou pre zamestnancov alebo aj vreckovým pre deti, pretože umožňuje mať výdavky pod kontrolou a predovšetkým slúži ako náhrada hotovosti.

Rozdelenie platobných kariet podľa spôsobu prevedenia

 1. Plastové karty (embosované a neembosované)
 2. Virtuálne karty

Embosovaná platobná karta

CVV2 kód CVC2 kód
Overovací kód karty (CVV2 kód, CVC2 kód)

Embosovanú kartu spoznáte podľa výstupného tzv. reliéfneho písma. Embosované platobné karty odporúčame využívať pri internetových platbách predovšetkým do zahraničia, ale použiť ich môžete aj pri výberoch z bankomatu, na platby v elektronických termináloch (POS) ako aj mechanických snímačoch (imprinter). S embosovanou platobnou kartou je možné uskutočniť aj výber hotovosti či už v zmenárni alebo banke tzv. služba Cash advance (nie je moc populárna). Pri platbách na internete (e-commerce) je potrebné okrem základných údajov ako číslo platobnej karty, meno držiteľa karty, doba exspirácie, zadať aj CVC2 resp. CVV2 kód, ktorý nájdete na zadnej strane karty (posledné trojčíslie).

Výhoda embosovanej karty je v tom, že ak v obchode nie je k dispozícií elektronický terminál, tak sa môže použiť mechanický snímač. Mechanický snímač umožní prevziať údaje o vašej platobnej karte, ktoré nakoniec potvrdíte svojim podpisom.

Neembosovaná (indentovaná) platobná karta

Neembosovaná platobná karta je hladká bez výstupného písma. Využiteľnosť tejto platobnej karty je obmedzená pre platby na internete predovšetkým do zahraničia. Neembosovanou kartou môžete vyberať peniaze z bankomatov a taktiež platiť v obchodoch s elektronickými snímačmi. Neembosované karty sú väčšinou vydávané ku všetkým bežným účtom v banke. Tak ako pri embosovanej platobnej karte, tak aj pri neembosovanej karte nájdete na zadnej strane verifikačný kód, ktorý je potrebný pre vykonanie transakcie na internete.

Virtuálna platobná karta

Virtuálna platobná karta je určená na nákupy prostredníctvom internetu. Na rozdiel od plastovej karty dostanete len obálku s číslom karty (virtuálna karta je v papierovej forme). Virtuálna karta obsahuje okrem čísla karty aj dobu exspirácie, CVV2 resp. CVC2 kód ako aj meno držiteľa karty. Ku tejto karte sa neprideľuje PIN kód a je tak bezpečnejšia.

Upozornenie
 1. internetových stávkových kanceláriách je možné vkladať aj vyberať peniaze prostredníctvom platobných kariet. Ak však vlastníte platobnú kartu MasterCard, tak v tomto prípade vám nebude umožnený výber a vaše peňažné prostriedky musia byť poslané bankovým prevodom.
 2. Vklady cez platobné karty sú často spoplatňované a to vo výške 1,5 % až 3 % z vkladanej sumy.
 3. Ak budete posielať fotokópiu vašej platobnej karty do stávkovej kancelárie, nezabudnite začierniť dôležité informácie.
Stávkové kancelárie podporujúce platobné karty
Stávková kancelária Vklad Výber
PK Poplatok Trvanie Min. vklad PK Poplatok Trvanie Min. výber
Zadarmo Okamžite 1 € - - -
Zadarmo Okamžite 1 € - - -
Zadarmo Okamžite 10 € - - -
Zadarmo Okamžite 1 € - - -
Zadarmo Okamžite 5 € - - -
Zadarmo Okamžite 1 € - - -

Technológie platobných kariet

 1. Magnetický prúžok – je umiestnený na zadnej strane platobnej karty a obsahuje zvyčajne informácie ako číslo platobnej karty vrátane ďalších informácií potrebných pre vykonanie platby kartou. Tento magnetický prúžok môže obsahovať aj vaše osobné informácie.
 2. Kontaktný čip – je umiestnený na prednej strane karty a tvorí ho mikroprocesor a pamäťové médium. Pri platbách kartou s kontaktným čipom budete musieť vždy zadávať PIN kód.
 3. Bezkontaktný čip – oproti kontaktnej karte stačí, ak priblížite túto platobnú kartu k bezkontaktnému POS terminálu a ihneď uskutočníte platbu. Bezkontaktné platby je možné využívať pri platbách do 20 EUR. Platby s hodnotou vyššou ako 20 EUR vyžadujú zadanie PIN kódu. Bezkontaktné technológie sú PayPass (MasterCard) a PayWave (VISA).
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt