Prezidentské voľby Slovenskej republiky v roku 2019

 •  Diskusia Zdieľajte, ďakujeme:
Prezidentské voľby Slovenskej republiky v roku 2019

Kto sa stane prezidentom SR v roku 2019?

Pomaličky sa blíži termín volieb prezidenta Slovenskej republiky a slováci si tak zvolia opäť novú hlavu štátu, pretože terajší prezident Andrej Kiska sa rozhodol nekandidovať a pravdepodobne vstúpi do politiky. Z terajších kandidátov sa dávajú najväčšie šanca Marošovi Šefčovičovi, Zuzane Čaputovej a Róbertovi Mistríkovi.

Pravidlá volieb prezidenta v SR

Prezident sa bude voliť v dvoch kolách. Prvé kolo rozhodne kto postúpi do druhého kola, pričom postúpiť môžu iba dvaja kandidáti. Prvé kolo sa uskutoční 16.3.2019 a druhé o dva týždne na to 30.3.2019. Pri voľbách netreba podceňovať prvé kolo, pretože váš favorit nemusí do druhého kola postúpiť. Teoreticky sa môže rozhodnúť už aj v prvom kole, ale to by musel jeden z kandidátov získať viac ako 50% hlasov. Pri voľbách v roku 2019 je to veľmi nepravdepodobné vzhľadom na vyrovnanosť kandidátov.

Kandidáti na prezidenta SR v roku 2019

Šefčovič Čaputová
Mistrík Harabin
Mikloško Krajniak
Bugár Kotleba
Chmelár Tauchmannová
Daňo Švec
Menyhárt Zábojník
Zuzula

Stávky na prezidenta Slovenskej republiky v roku 2019

Stávkové kancelárie vypísali kurzy na všetkých 15 kandidátov na prezidenta. Spozmedzi kandidátov majú najväčšie šance spomínaná dvojica Šefčovič (2.5), Čaputová (2.7), Mistrík (2.9) ďalej sú to Harabin (4.1), Bugár (45), Krajniak (45), Mikloško (100), Kotleba (100) a ostatní kandidáti ako Chmelár, Daňo majú kurzy 200 a potom sú už len kandidáti s kurzom cez 1000 a to je Menyhárt, Zuzula, Tauchmannová, Švec a Zábojník.

Kurzy sú od stávkovej kancelárie iFortuna

Táto populárna stávková kancelária ponúka momentálne 3 bonusy:
  • 200% bonus - vložíte 10 EUR a získate 20 EUR
  • 100% stávku zdarma do výšky 30 EUR 
  • 100% bonus na vklad do výšky až 1.000 EUR. 
Viac informácií nájdete v sekcii bonusy, v recenzii fortuna alebo priamo na ifortuna.sk

Kde nájdete stávky na prezidentské voľby 2019 v SR?  

Stávky na prezidentské voľby nájdete buď pod prezidentskými alebo politickými resp. spoločenskými stávkami. Okrem klasických stávok na víťaza môžete tipovať aj stávky na prvé kolo (vrátane duelov - kto lepší) ako aj volebnú účasť v percentách. Kurzy ako aj všetky stávky nájdete na stránke ifortuna.sk, ktorá disponuje momentálne aj zaujímavými bonusmi. Pracovať s kurzami môže byť veľmi zaujímavé, pretože tie sa menia dosť výrazne po každom prieskume.  

Pohľad na favorita prezidentských volieb

Pán Šefčovič je podľa všetkého najväčším favoritom na prezidenta Slovenskej republiky. Ide o nezávislého kandidáta, ktorého však podporuje strana SMER. Ak je niekde podpora, tak slovo nezávislý je minimálne diskutabilné. Neviem ako SMER premýšľal, ale je tu pravdepodobnosť, že táto podpora ho teoreticky môže stáť víťazstvo. Šance na postup Harabína do druhého kola sú veľmi nepravdepodobné a aj preto si myslím, že sa bude rozhodovať medzi Mistríkom, Čaputovou a Šefčovičom.

Aj napriek kvalitám pána Mistríka a Zuzany Čaputovej bude s najväčšou pravdepodobnosťou prezident Maroš Šefčovič. Ide o veľmi výrazného kandidáta, ktorému nemusí ublížiť ani podpora Smeru. Pán Šefčovič je podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu. Nie sú s ním spájané žiadne škandály a vďaka jeho charizme je veľmi pravdepodobné, že si počas diskusii v televíznych reláciách získa voličov na svoju stranu. Po prvom kole keď s najväčšou pravdepodobnosťou postúpi Šefčovič a jeden z dvojice Mistrík, Čaputová príde zaujímavá situácia. Obidvaja kanadidáti (Mistrík, Čaputová) sú totiž opozičný a keď spoja sily, tak to v druhom kole Marošovi Šefčovičovi nemusí stačiť. Z tohto dôvodu by som Maroša Šefčoviča tipoval ako víťaza prvého kola, kde je veľmi pravdepodobné jeho víťazstvo (kurz 2.7). 

Tipovanie víťaza prezidentských volieb v ČR

Stávkové kancelárie vypisujú aj stávky na víťaza nových prezidentských volieb, ktoré sa uskutočnia ako prvé po 27.1.2018. K dispozícií sú mená, ktoré by mohli teoreticky kandidovať na hlavu štátu v ČR, ale konečné mená kandidátov budú známe až neskôr. Zmyslom týchto stávok sú hlavne zaujímavé kurzy.  Odporúčané stávkové kancelárie
Stávková kancelária Hodnotenie Stávkové možnosti Bonus
9.4 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 4.000 €
9.2 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 30 €

Opýtajte sa alebo vyjadrite svoj názor

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

15 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 15 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Thomas a ako to vidíš teda s tými zahranicnými? Co konrketne plati od marca...
Klienti Bwin presunuti do Sportingbull
Presne niečo takéto som hľadal ďakujem
Tabulka kurzov - zlomkové, decimálne, americké
ak si sa tam už raz registroval tak oni ťa evidujú. Prídu na to a okrem toho...
Novy účet na bet365