Stávky na Voľby 2024 – ako tipovať politiku, druhy stávok + NAŠE TIPY

Vysvetlíme vám, ako si staviť na politiku v stávkových kanceláriách. Aké druhy stávok na voľby si môžete podať a čo urobiť predtým, ako si podáte tiket?

Ako tipovať voľby – NÁVOD, druhy stávok + naše tipy

Ako tipovať voľby v stávkových kanceláriách?

Existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré by mal poznať každý tipujúci hráč ešte predtým ako si podá stávky na svojich favoritov vo voľbách.

Kurzy na voľby nájdete v ponuke všetkých stávkových kancelárií – a výnimkou nie sú ani kurzy na prezidentské voľby na Slovensku v roku 2024.

Stavte si na Prezidentské voľby 2024
Získajte bonus za registráciu a tipujte na vašich favoritov vo voľbách 

Keďže stávky na politiku patria dlhodobo medzi najobľúbenejšie, môžete tipovať výsledky volieb nielen na Slovensku a v Česku, ale aj v zahraničí.

Chcete si podať stávky na prezidentské voľby aj vy? Neváhajte a tipujte na voľby s predstihom!


📢 Politická udalosť Prezidentské voľby 2024
🗓️ Termín volieb – 1. kolo a 2. kolo 23. marec 2024, 6. apríl 2024
🕗 Trvanie mandátu 5 rokov
✔️ Počet kandidátov 11
👉 TOP kurzy na prezidentské voľby 2024 Tipsport Fortuna DOXXbet
📊 Prieskum preferencií Zobraziť
〽️ Kurzy a stávky na prezidentské voľby Tipujte s nami

Samozrejme, že budete mať možnosť podať si aj LIVE stávky priamo počas volieb, kurzy na voľby však už môžu byť upravené a nemusia byť pre hráčov tak atraktívne.

Tip

Na Slovensku najviac zarobili tipujúci hráči, ktorí si stavili s dostatočným predstihom. Pred parlamentnými voľbami v roku 2020 boli kurzy mimoriadne atraktívne. 

V stávkovej kancelárii Tipsport stávkar tipoval víťazstvo OĽANO ešte s kurzom 36.00, vyhral teda nakoniec 3.600 €. Ešte odvážnejší bol však tipujúci z Košíc, ktorý stavil na víťazstvo strany Igora Matoviča 1.000 € pri kurze 27.00 – po voľbách tak získal od stávkovej kancelárie Niké výhru 27.000 EUR.

Ako si staviť na voľby prezidenta v roku 2024?

1. Vyberte si najlepšiu stávkovú kanceláriu

Ak si chcete staviť na prezidentské voľby v roku 2024, prvým potrebným krokom je registrácia v najlepších stávkových kanceláriách, ktoré pôsobia na slovenskom trhu.

Stávky na voľby 2024

Najširšiu ponuku kurzov a typov stávok na voľby nájdete už tradične v najobľúbenejších a najlepších stávkových kanceláriách na Slovensku –  Fortuna a Tipsport.

Dobrá ponuka stávok na voľby je aj v Niké. DOXXbet a SynotTip majú zatiaľ kurzy a stávky na voľby prezidenta SR v roku 2024 značne oklieštené, ale s blížiacim sa termínom volieb sa bude ponuka rozširovať.

Výnimkou je stávková spoločnosť TIPOSBET, ktorá ešte v polovici februára tieto stávkové príležitosti vypísané nemala.

TOP stávkové kancelárie v SR a bonusy
StávkováVstupný bonusExtra bonusPrevziať
100 %  4.000 € 20 € + 100 FS Aktivovať
100 %  30 €  30 FS Aktivovať
100 %  2.000 €   40 € Aktivovať
100 %  5.000 €  50 € + 75 FS Aktivovať
 20 €  50 FS Aktivovať

Za nás určite odporúčame stávkové kancelárie TIPSPORT a FORTUNA, ktoré patria k najlepším stávkovým kanceláriám na trhu. Navyše ponúkajú pre každého nového hráča bonus zadarmo vo forme bonusu za registráciu.

Vy tak nemusíte vkladať žiadne peniazejednoducho sa iba zaregistrujete a ihneď si môžete tipnúť napr. víťaza najbližších prezidentských volieb v roku 2024.

2. Analyzujte prieskumy, TV diskusie + voľby zo zahraničia

Politické prieskumy

Ak chcete vyhrať a vytvoriť správne stávky na voľby 2024, určite odporúčame sledovať prieskumy agentúr, ktoré zverejňujú politické prieskumy. Tie vám môžu napovedať ďalší vývoj v preferenciách jednotlivých kadidátov a to ako tipovať na voľby.

Týka sa to najmä volieb, ktoré sa budú konať na území SR (alebo v Česku) – či už pôjde o voľby prezidenta SR v roku 2024, Voľby do Európskeho parlamentu 2024 alebo dôležité parlamentné voľby. V prieskumoch ale môžete sledovať aj vývoj preferencií kandidátov napr. na Komunálne voľby alebo Voľby do VÚC.

Ako vyzerá najnovší prieskum pred prezidentskými voľbami 2024?

Pozor si ale dávajte na to, aký dlhý čas jednotlivé agentúry vydávajúce prieskumy pôsobia na trhu, či majú skúsenosti s politickými prieskumami a majú správnu metodiku a prácu s dátami. Inak sa môže jednoducho stať, že vami predpokladané výsledky budú mať od oficiálnych výsledkov volieb ďaleko.

Rovnako pamätajte na to, že prieskumy preferencií strán (alebo jednotlivých kandidátov) odrážajú aktuálnu náladu voličov a nejde o predpovede výsledkov volieb. Je potrebné sledovať dlhodobý trend vývoja preferencií jednotlivých kandidátov, aby ste si urobili lepší obraz o tom, či jednotlivé strany do volieb majú potenciál na zisk ďalších hlasov alebo prípadne hlasy postupne strácajú.

Ako sa vyvíjajú šance prezidentských kandidátov za posledné obdobie pred konaním najbližších prezidentských volieb na Slovensku?

Televízne debaty

Nezabudnite ani na sledovanie televíznych politických diskusií. Pre kandidátov bude dôležité dostať sa na televízne obrazovky najmä tesne pred voľbami, keďže podľa štúdie dokážu tieto debaty utvrdiť alebo odradiť od voľby konkrétnej politickej strany alebo kandidáta množstvo voličov.

Na Slovensku v roku 2020 posledné politické diskusie dokázali pred voľbami ovplyvniť až 1/3 voličov.

Verejnoprávna RTVS pripravuje dve predvolebné diskusie pred 1. kolom a to v utorok 19. marca o 20:10 a v stredu 20. marca rovnako o 20:10 – jednotlivých kandidátov televízia rozdelí podľa priemeru prieskumov. Diskusie nebudú vysielané len na Jednotke a :24, ale aj vo vysielaní Rádia Slovensko a Rádia Regina.

TV Markíza odvysiela diskusie rozdelené na 3 časti:

  • V nedeľu 17. marca o 13:00 príde na rad duel kandidátov, ktorí sa podľa prieskumov umiestnili na 5. a 6. mieste,
  • v pondelok 18. marca o 17:00 uvidíte diskusiu kandidátov z 3. a 4. miesta prieskumov,
  • najväčší favoriti prezidentských volieb sa stretnú v hlavnej diskusnej relácii rovnako v pondelok 18. marca ale o 20:30.

Televízia JOJ 24 bude mať predvolebné diskusie rozdelené na 2 časti – v pondelok 18. marca o 20:10 sa stretnú prezidentskí kandidáti na 5. – 10. mieste podľa aktuálneho prieskumu agentúry AKO. V utorok 19. marca o 20:10 potom príde na rad televízna debata kandidátov na 1. až 4. mieste.

Na TA3 sa v relácii Téma dňa od utorka 5. marca (o 19:50) každý deň bude vysielať rozhovor so všetkými kandidátmi – od preferenčne najslabšieho až po najsilnejšieho kandidáta. V stredu 3. apríla o 12.30 sa bude konať duel kandidátov pred 2. kolom.

Voľby zo zahraničia

Voľba prezidenta zo zahraničia na rozdiel od parlamentných volieb nie je možná. Hlasovať bude možné len vo volebných miestnostiach na území SR. Jedinou možnosťou ako voliť prezidenta bude pre voličov mimo trvalého bydliska hlasovací preukaz, ktorý vydáva príslušný mestský alebo obecný úrad.

3. Nájdite kategóriu „Politické stávky“

Ako tipovať na voľby v stávkových kanceláriách? Po registrácii a prihlásení do hráčskeho účtu stávky a kurzy na voľby nájdete v kategórii „Spoločenské stávky“ (prípadne „Politika“ alebo „Ostatné stávky“), na ktoré vypisuje kurzy každá dobrá stávková kancelária.

Stávky na prezidentské voľby 2024 v Tipsporte
Stávky na prezidentské voľby 2024 v Tipsporte

V stávkových kanceláriách tak už nemusíte tipovať iba šport. Ak sa zaujímate viac o politiku a vyznáte sa v nej, podajte si stávky na spoločenské a politické dianie. Výhodou je, že nie ste obmedzení len na domáce dianie, ale tipovať môžete voľby alebo spoločenské dianie na celom svete.

Staviť si tak môžete na to, ako dopadnú voľby prezidenta v USA, ako skončia parlamentné voľby alebo prezidentské voľby v Česku alebo tento rok na to, ako dopadnú na Slovensku predčasné voľby 2023. Chýbať ale nebudú ani prezidentské voľby na Slovensku 2024, Voľby do Europarlamentu (2024) alebo Komunálne voľby a Voľby do VÚC (2026).

Aké ďalšie tipy nájdete v spoločenských stávkach?Do tejto kategórie stávok však patria aj tipy na rôzne spoločenské udalosti – napr. ktorý futbalový hráč vyhrá Zlatú loptu v danom roku alebo kto sa stane v hlasovaní BBC športovcom roka.

Nechýba ale dokonca tipovanie na SuperStar alebo Let's Dance, prípadne stávky na to, kto získa Oscara, Emmy a mnohé ďalšie. 

4. Zvoľte si správny druh stávky na voľby

Najviac vypísaných kurzov a typov stávok pred začiatkom volieb nájdete v najväčších a najlepších slovenských stávkových kanceláriách Fortuna Tipsport.

Tesne za najlepšími nasleduje s dobrou ponukou kurzov a stávok na voľby aj Niké prvá slovenská stávková spoločnosť. V DOXXbet a SynotTip je (zatiaľ) ponuka značne zúžená.

Hráči sa v stávkových kanceláriách najčastejšie stretnú s týmito stávkami a tipmi na najbližšie prezidentské voľby na Slovensku:

  • Celkový víťaz prezidentských volieb:

Táto stávka je celkom jasná – tipujete prezidentského kandidáta, ktorý získa najviac hlasov po 2. kole prezidentských volieb a stane sa prezidentom SR (podľa oficiálnych výsledkov štátnej volebnej komisie).

  • Víťaz 1. kola:

Podobná stávka ako na celkového víťaza iba s tým rozdielom, že podávate tip na víťaza v 1. kole volieb prezidenta SR (na základe oficiálnych výsledkov).

  • Kto bude lepší v 1. kole:

Stávka, ktorý z vybranej dvojice kandidátov sa umiestni lepšie v 1. kole prezidentských volieb.

  • Prezidentské voľby 2024 – počet percent v 1. kole:

Jednoduchá stávka v ktorej budete tipovať, koľko % získa vybraný kandidát na prezidenta v voľbách získa viac hlasov.

  • Volebná účasť v % v 1. kole:

Stávkujúci hráči tipujú koľko % oprávnených voličov sa zúčastní 1. kola prezidentských volieb.

Stávky na voľby 2024

5. Podajte si stávky

Keď máte za sebou všetky predchádzajúce body – ste zaregistrovaný v stávkovej kancelárii, máte za sebou analýzu prieskumov a vývoja preferencií a vybrali ste si aj stávku, ktorú chcete podať, ste pripravený podať si tiket.

Návod, ako postupovať, keď si chcete staviť a tipovať prezidentské voľby v roku 2024:

1. Prihláste sa do vášho hráčskeho účtu v stávkovej kancelárii.

2. V menu kliknite na kategóriu „Spoločenské stávky“ (prípadne Ostatné stávky, Parlamentné voľby, Politika, ...) v ktorej nájdete stávky na vami vybrané voľby (napr. aj Slovensko – Prezidentské voľby 2024).

3. Zvoľte vami vybranú stávku na voľby (Stávka na víťaza 1. kola, Tip na celkového víťaza, Kto bude lepší v 1. kole, Počet percent v 1. kole).

4. Nastavte sumu, ktorú chcete staviť.

5. Uzatvorte váš tip na prezidentské voľby 2024.

Stávky na parlamentné voľby 2023 v Tipsporte
Ako tipovať na prezidentské voľby 2024 v Tipsporte

Naše tipy na prezidentské voľby 2024

Peter Pellegrini

Dlhodobo jeden z najpopulárnejších politikov na Slovensku má veľkú šancu stať sa víťazom 1. kola podľa prieskumov i kurzov stávkových kancelárií. Napriek počiatočnému veľkému náskoku však Ivan Korčok doťahuje svoju stratu a momentálne je podľa analytikov v tesnom (2 – 3 %) závese za Pellegrinim.

Vyzerá to tak, že Petrovi Pellegrinimu neublížilo u jeho voličov ani prijatie kontroverznej novely trestného zákona vládnou koalíciou a začína opatrne „loviť“ priaznivcov aj v radoch radikálnejších kandidátov prostredníctvom opatrnejších tém ako povolanie hráčov KHL do slovenskej hokejovej reprezentácie.

Uvidíme ako sa situácia vyvinie – do prezidentských volieb už neostáva veľa času, ale myslíme si, že Peter Pellegrini už nemá ako stratiť svoj náskok v 1. kole –  preto volíme stávku, že získa najviac hlasov – s kurzom 1.65 v Tipsporte alebo 1.72 vo Fortune ide takmer o stávku na istotu.

Zastaviť víťazstvo Petra Pellegriniho v 1. kole prezidentských volieb by mohol jedine škandál veľkých rozmerov alebo odhalenie, ktorý by razantne zmenil nastavenie voličov – nič také však neočakávame.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
Pellegrini získa najviac hlasov v 1. kole prezidentských volieb 1.65 1.72

Ivan Korčok

Občiansky kandidát Ivan Korčok bude podľa prieskumov najväčší súper Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách 2024. Spočiatku na svojho hlavného súpera výrazne strácal, mesiac pred voľbami sú však šance už takmer vyrovnané.

V prípade Ivana Korčoka by sme volili typ na počet získaných percent v 1. kole. Keďže v prvom kole bude bojovať o priazeň voličov až 10 kandidátov, je vysoká pravdepodobnosť, že hlasy sa rozdelia medzi všetkých a aj najsilnejší kandidáti stratia určité percento hlasov.

Podľa prieskumov sa iba v jednom podarilo Ivanovi Korčokovi dostať nad hranicu 37 % a to v prieskume agentúry AKO z februára 2024, keď získal 37,2 % hlasov. Myslíme si, že túto hranicu bude pre Ivana Korčoka v 1. kole problém prekonať a preto tipujeme, že získa menej ako 36.01 % hlasov.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
Ivan Korčok – počet percent v 1. kole (- 36.01 %) -.-- 1.84

Štefan Harabin

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a bývalý minister spravodlivosti opäť kandiduje v prezidentských voľbách aj v roku 2024. Pred piatimi rokmi získal v 1. kole 14,34 % a tento rok očakávame podobné percentuálne zisky.

V prieskumoch zatiaľ Štefan Harabin obsadzuje 3. priečku s 10 % hlasov. Existuje však veľká šanca, že vzhľadom na nízke preferencie v prieskumoch sa podľa slov samotnej SNS Andrej Danko vzdá pred 1. kolom kandidatúry v prospech  iného „národného“ kandidáta – tým by mal byť práve Štefan Harabin.

Spolu s percentami Andreja Danka by tak mal Štefan Harabin získať bez problémov potrebné percentá a stavili by sme si na to, že v 1. kole získa viac ako 12 % hlasov s kurzom 1.84 vo Fortune. V Tipsporte zatiaľ stávky na počet hlasov v percentách nie sú vypísané.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
Štefan Harabin – počet percent v 1. kole (+ 12.01 %) -.-- 1.84

Igor Matovič

Igora Matoviča netreba na Slovensku asi bližšie predstavovať. Predseda hnutia Slovensko (bývalé OĽANO) sa rozhodol kandidovať v prezidentských voľbách 2024 aj keď ako sám tvrdí vie, že ich určite nevyhrá.

Napriek tomu, že sa v prieskumoch dôveryhodnosti politikov nachádza pravidelne na najnižších priečkach, v preferenciách sa umiestňuje až prekvapujúco vysoko so 6,6 % hlasov (prieskum NMS z februára 2024). Vyzerá to tak, že napriek mnohým chybám stále ešte existuje silná voličská základňa, ktorá je ochotná Igora Matoviča voliť.

Keďže nepredpokladáme udalosti, ktoré by mohli ovplyvniť počet hlasov pre Igora Matoviča smerol dolu, aj v rámci štatistickej odchýlky by mala byť naša stávka, že získa viac ako 5,01 % hlasov úspešná.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
Igor Matovič – počet percent v 1. kole (+ 5,01 %) 2.11 1.65

6. Počkajte si na oficiálne výsledky

Po skončení už stačí iba počkať na oficiálne výsledky prezidentských volieb. Všetky stávkové kancelárie sa riadia pri vyhodnocovaní stávok a tipov na voľby oficiálnymi výsledkami, ktoré prinesú a vyhlásia príslušné kompetentné inštitúcie.

Na Slovensku oficiálne výsledky volieb vyhlasuje Štátna volebná komisia spravidla na druhý deň po voľbách. Tento rok sa tak výsledky prezidentských volieb 2024 dozvieme 7. apríla 2024.

Stavte si na prezidentské voľby 2024
Podajte si stávku na vášho favorita vo voľbách

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Kedy sa konajú prezidentské voľby 2024?

Prezidentské voľby SR sa uskutočnia v sobotu 23. marca 2024 (1. kolo). V prípade, že sa v 1. kole nerozhodne, nasledovať bude 2. kolo 6. apríla 2024. Už tradične by sa mali volebné miestnosti otvoriť o 7:00 a zavrieť o 22:00 večer.

2️⃣ Kde nájdete stávky na voľby?

Tipovať výsledky volieb môžete v každej dobrej slovenskej stávkovej kancelárii. Najširšiu ponuku stávok nájdete už tradične v najlepších a najobľúbenejších stávkových kanceláriách Tipsport a Fortuna.

3️⃣ Aké stávky sú vypísané na prezidentské voľby 2024?

Už dávno stávkové kancelárie nevypisujú kurzy iba na víťaza prezidentských volieb. Staviť si môžete aj na to, ktorý kandidát vyhrá 1. kolo, kto bude lepší v 1. kole z vybranej dvojice kandidátov alebo počet % v 1. kole.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 30 EUR bez rizika a využi aj 30 spinov.

DOXXbet bonus

75 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 25 FS (spolu 75 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Zdravím. Ak ma niekto záujem o účet 365 betko tak ho rád predám. Viac v...
Bet365
Nazdar. Napíš mi na mesanger František Junior Maťa. Poradím ti.
Bet365 dali mi limity
Ahoj. Prosím ťa Bure alebo niekto iný, máte niekto skúsenosť s paysafecard?...
Aplikácia od paysafecard
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt