Stávky na Voľby 2023 – ako tipovať politiku, druhy stávok + NAŠE TIPY

Vysvetlíme vám, ako si staviť na politiku v stávkových kanceláriách. Aké druhy stávok na voľby si môžete podať a čo urobiť predtým, ako si podáte tiket?

Ako tipovať voľby – NÁVOD, druhy stávok + naše tipy

Ako tipovať voľby v stávkových kanceláriách?

Existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré by mal poznať každý tipujúci hráč ešte predtým ako si podá stávky na svojich favoritov vo voľbách.

Kurzy na voľby nájdete v ponuke všetkých stávkových kancelárií – a výnimkou nie sú ani kurzy na parlamentné voľby na Slovensku v roku 2023.

Stavte si na Parlamentné voľby 2023
Získajte bonus za registráciu a tipujte na vašich favoritov vo voľbách 

Keďže stávky na politiku patria dlhodobo medzi najobľúbenejšie, môžete tipovať výsledky volieb nielen na Slovensku a v Česku, ale aj v zahraničí.

Chcete si podať stávky na parlamentné voľby aj vy? Neváhajte a tipujte na voľby s predstihom!


📢 Politická udalosť Slovenské parlamentné voľby 2023
🗓️ Termín volieb 30. september 2023 (sobota)
🕗 Trvanie mandátu 4 roky
✔️ Počet kandidujúcich politických strán 24
👉 TOP kurzy na voľby 2023 Tipsport Fortuna DOXXbet
📊 Prieskum preferencií Zobraziť
〽️ Kurzy a stávky na voľby do NR SR Tipujte s nami

Samozrejme, že budete mať možnosť podať si aj LIVE stávky priamo počas volieb, kurzy na voľby však už môžu byť upravené a nemusia byť pre hráčov tak atraktívne.

Na Slovensku pri parlamentných voľbách v roku 2020 najviac zarobili tipujúci hráči, ktorí si stavili s dostatočným predstihom pred voľbami a kurzy boli mimoriadne zaujímavé. 

V stávkovej kancelárii Tipsport stávkar tipoval víťazstvo OĽANO ešte s kurzom 36.00, vyhral teda nakoniec 3.600 €. Ešte odvážnejší bol však tipujúci z Košíc, ktorý stavil na víťazstvo strany Igora Matoviča 1.000 € pri kurze 27.00 – po voľbách tak získal od stávkovej kancelárie Niké výhru 27.000 EUR.

Ako si staviť na voľby v roku 2023?

1. Vyberte si najlepšiu stávkovú kanceláriu

Ak si chcete staviť na voľby (napr. parlamentné voľby v roku 2023), prvým potrebným krokom je registrácia v niektorej zo stávkových kancelárií, ktoré pôsobia na slovenskom trhu.

Stávky na voľby 2023

Najširšiu ponuku kurzov a typov stávok na voľby nájdete už tradične v najobľúbenejších a najlepších stávkových kanceláriách na Slovensku – Tipsport a Fortuna.

Dobrá ponuka stávok na voľby je aj v Niké. DOXXbet a SynotTip majú zatiaľ kurzy a stávky na predčasné parlamentné voľby na Slovensku v roku 2023 značne oklieštené, ale s blížiacim sa termínom volieb sa bude ponuka rozširovať.

Výnimkou je stávková spoločnosť TIPOSBET, ktorá ešte na začiatku augusta tieto stávkové príležitosti vypísané nemala.

TOP stávkové kancelárie v SR a bonusy
StávkováVstupný bonusExtra bonusPrevziať
100 %  4.000 € 20 € + 100 FS Aktivovať
100 %  30 €  30 € + 30 FS Aktivovať
100 %  2.000 €   40 € Aktivovať
100 %  5.000 €  20 € + 75 FS Aktivovať
 20 €  50 FS Aktivovať

Za nás určite odporúčame stávkové kancelárie TIPSPORT a FORTUNA, ktoré patria k najlepším stávkových kanceláriám na trhu. Navyše ponúkajú pre každého nového hráča bonus zadarmo vo forme bonusu za registráciu.

Vy tak nemusíte vkladať žiadne peniazejednoducho sa iba zaregistrujete a ihneď si môžete tipnúť napr. víťaza slovenských parlamentných volieb v roku 2023.

2. Analyzujte prieskumy, TV diskusie + voľby zo zahraničia

Politické prieskumy

Ak chcete vyhrať a vytvoriť správne stávky na voľby 2023, určite odporúčame sledovať prieskumy agentúr, ktoré zverejňujú politické prieskumy. Tie vám môžu napovedať ďalší vývoj v preferenciách jednotlivých strán a to ako tipovať na voľby.

Týka sa to najmä volieb, ktoré sa budú konať na území SR – či už pôjde o predčasné parlamentné voľby v roku 2023, Voľby do Európskeho parlamentu 2024 alebo dôležité prezidentské voľby 2024. V prieskumoch ale môžete sledovať aj vývoj preferencií kandidátov napr. na Komunálne voľby alebo Voľby do VÚC.

Posledné prieskumy zverejnia agentúry Focus, AKO a Ipsos ešte aj posledný týždeň pred voľbami (pravdepodobne v stredu 27.9.2023).

Ako vyzerá najnovší prieskum pred voľbami 2023?

Pozor si ale dávajte na to, aký dlhý čas jednotlivé agentúry vydávajúce prieskumy pôsobia na trhu, či majú skúsenosti s politickými prieskumami a majú správnu metodiku a prácu s dátami. Inak sa môže jednoducho stať, že vami predpokladané výsledky budú mať od oficiálnych výsledkov volieb ďaleko.

Rovnako pamätajte na to, že prieskumy preferencií strán (alebo jednotlivých kandidátov) odrážajú aktuálnu náladu voličov a nejde o predpovede výsledkov volieb. Je potrebné sledovať dlhodobý trend vývoja preferencií jednotlivých politických strán alebo kadidátov, aby ste si urobili lepší obraz o tom, či jednotlivé strany do volieb majú potenciál na zisk ďalších hlasov alebo prípadne hlasy postupne strácajú.

Ako sa vyvíjajú preferencie politických strán za posledný rok pred konaním predčasných parlamentných volieb na Slovensku?

Televízne debaty

Nezabudnite ani na sledovanie televíznych politických diskusií. Pre politické strany bude dôležité dostať sa na televízne obrazovky najmä tesne pred voľbami, keďže podľa štúdie dokážu tieto debaty utvrdiť alebo odradiť od voľby konkrétnej politickej strany alebo kandidáta množstvo voličov.

Na Slovensku v roku 2020 posledné politické diskusie dokázali pred voľbami ovplyvniť až 1/3 voličov.

V roku 2023 odvysielajú tesne pred volebným moratóriom finále volebnej kampane televízie Markíza (25. a 26. 9. 2023) a RTVS (26. a 27. septembra 2023). V rádiu Expres (v spolupráci s denníkom SME) bude posledná debata 26. septembra o 12:00 už tradične s Branislavom Závodským.

Veľkého finále sa zúčastnia iba strany s najvyšším počtom hlasov podľa prieskumov agentúr zo septembra 2023, pre politikov bude teda dôležité, aby bola ich predvolebná kampaň úspešná a pretavila sa aj do výsledkov v prieskumoch verejnej mienky.

Voľby zo zahraničia

Tretím faktorom, ktorý môže ovplyvniť výsledky volieb na Slovensku je voľba poštou. Platí to pre ľudí zo Slovenska žijúcich v zahraničí, ktorí chcú voliť niektorú zo strán alebo kandidátov v daných voľbách. Tento faktor je nutné brať do úvahy najmä pri parlamentných voľbách do NR SR, ktoré sa na Slovensku konajú 1× za 4 roky (pokiaľ sa nejedná o predčasné voľby). 

V predčasných voľbách v roku 2023 prejavilo záujem o odovzdanie hlasu rekordný počet 73-tisíc ľudí – to môže predstavovať až 2,5 % hlasov v prípade, ak by bola účasť rovnaká ako v minulých voľbách v roku 2020.

Takýto počet voličov by mohol rozhodnúť o víťazovi volieb, ale aj o tom, či sa strany s nižšími preferenciami dostanú do parlamentu.

Pamätať treba najmä na to, že ľudia žijúci v zahraničí majú tendenciu voliť viac stredopravé strany ako napr. PS alebo SaS. Pre strany SaS, SNS, SME rodina alebo KDH by získanie aspoň časti týchto voličov mohlo pomôcť dostať sa do parlamentu.

3. Nájdite kategóriu „Politické stávky“

Ako tipovať na voľby v stávkových kanceláriách? Po registrácii a prihlásení do hráčskeho účtu stávky a kurzy na voľby nájdete v kategórii „Spoločenské stávky“ (prípadne „Politika“ alebo „Ostatné stávky“), na ktoré vypisuje kurzy každá dobrá stávková kancelária.

Stávky na parlamentné voľby 2023 v Tipsporte
Stávky na parlamentné voľby 2023 v Tipsporte

V stávkových kanceláriách tak už nemusíte tipovať iba šport. Ak sa zaujímate viac o politiku a vyznáte sa v nej, podajte si stávky na spoločenské a politické dianie. Výhodou je, že nie ste obmedzení len na domáce dianie, ale tipovať môžete voľby alebo spoločenské dianie na celom svete.

Staviť si tak môžete na to, ako dopadnú voľby prezidenta v USA, ako skončia parlamentné voľby alebo prezidentské voľby v Česku alebo tento rok na to, ako dopadnú na Slovensku predčasné voľby 2023. Chýbať ale nebudú ani prezidentské voľby na Slovensku 2024, Voľby do Europarlamentu (2024) alebo Komunálne voľby a Voľby do VÚC (2026).

Aké ďalšie tipy nájdete v spoločenských stávkach?Do tejto kategórie stávok však patria aj tipy na rôzne spoločenské udalosti – napr. ktorý futbalový hráč vyhrá Zlatú loptu v danom roku alebo kto sa stane v hlasovaní BBC športovcom roka.

Nechýba ale dokonca tipovanie na SuperStar alebo Let's Dance, prípadne stávky na to, kto získa Oscara, Emmy a mnohé ďalšie. 

4. Zvoľte si správny druh stávky na voľby

Najviac vypísaných kurzov a typov stávok pred začiatkom volieb nájdete v najväčších a najlepších slovenských stávkových kanceláriách Tipsport a Fortuna.

Tesne za najlepšími nasleduje s dobrou ponukou kurzov a stávok na voľby aj Niké prvá slovenská stávková spoločnosť. V DOXXbet a SynotTip je (zatiaľ) ponuka značne zúžená.

Hráči sa v stávkových kanceláriách najčastejšie stretnú s týmito stávkami a tipmi na voľby:

  • Počet hlasov v percentách – dostane sa strana do parlamentu alebo nie:

Táto stávka je celkom jasná – strany do volieb kandidujú s jasným cieľom dostať sa do parlamentu a tak musia pokoriť práve túto hranicu. Strana, ktorá kandiduje samostatne musí pokoriť hranicu 5 %; strany vstupujúce do volieb ako koalícia aspoň 7 %.

  • Ktorá strana získa vo voľbách najviac hlasov:

Tradičná stávka na víťaza parlamentných volieb podľa počtu hlasov (na základe oficiálnych výsledkov).

  • Umiestnenie do 2. a 3. miesta podľa počtu hlasov:

Podobný tip ako predchádzajúci – v tomto však hráči tipujú stranu, ktorá sa umiestni podľa oficiálnych výsledkov v celkovom poradí do 2. alebo 3. miesta.

  • Kto bude prvý premiér s dôverou NR SR po voľbách:

Tipujte politika, ktorý sa stane premiérom po voľbách v roku 2023. Tradične dostáva poverenie na zostavenie vlády od prezidenta víťaz volieb. Môže sa však stať, že sa víťaznej strane politické rokovania nepodaria, nezíska koaličných partnerov a väčšinu v parlamente a novým premiérom sa nakoniec stane niekto úplne iný.

  • Porovnanie politických strán – ktorá skončí lepšie umiestnená podľa percent:

Jednoduchá stávka v ktorej budete tipovať, ktorá z dvojice politických strán kandidujúcich vo voľbách získa viac hlasov.

  • Koľko volebných subjektov bude v parlamente po voľbách:

Tipujte, koľko strán sa dostane do parlamentu a pokorí hranicu potrebnú na zvolenie.

Stávky na voľby 2023

5. Podajte si stávky

Keď máte za sebou všetky predchádzajúce body – ste zaregistrovaný v stávkovej kancelárii, máte za sebou analýzu prieskumov a vývoja preferencií a vybrali ste si aj stávku, ktorú chcete podať, ste pripravený podať si tiket.

Návod, ako postupovať, keď si chcete staviť a tipovať voľby v roku 2023:

1. Prihláste sa do vášho hráčskeho účtu v stávkovej kancelárii.

2. V menu kliknite na kategóriu „Spoločenské stávky“ (prípadne Ostatné stávky, Parlamentné voľby, Politika, ...) v ktorej nájdete stávky na vami vybrané voľby (napr. aj predčasné parlamentné voľby 2023).

3. Zvoľte vami vybranú stávku na voľby (Stávka na víťaza, Dostane sa politická strana do parlamentu Áno – Nie, Kto bude prvý premiér s dôverou NR SR a ďalšie).

4. Nastavte sumu, ktorú chcete staviť.

5. Uzatvorte váš tip na parlamentné voľby 2023.

Postup na tipovanie volieb v Tipsporte
Ako tipovať na voľby 2023 v stávkovej kancelárii Tipsport

Naše tipy na parlamentné voľby 2023

SMER-SD

Napriek mnohým škandálom z minulosti sa strana SMER-SSD vrátila späť na výslnie a dlhodobo (a neustále) od posledných parlamentných volieb v prieskumoch rastie. Od jari 2023 sa dostala na prvé miesto volebných preferencií a zatiaľ to nevyzerá, že by ju mohol niekto ohroziť.

Aj v priebehu letných mesiacov prieskumy ukazujú stúpajúce referencie a ak by sme si mali staviť na stranu SMER-SD, určite volíme stávku, že získa najviac hlasov – s kurzom 1.57 v Tipsporte alebo 1.52 vo Fortune ide takmer o stávku na istotu.

Zastaviť stranu SMER-SD na ceste za víťazstvom vo voľbách by mohol jedine veľký škandál alebo odhalenie, ktorý by razantne zmenil nastavenie voličov – nič také však neočakávame.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
SMER-SD získa najviac hlasov v predčasných voľbách 2023 1.57 1.52

Progresívne Slovensko

Pravdepodobne najväčší súper strany SMER v nadchádzajúcih voľbách. Dlhodobo v prieskumoch pozvoľna rastie, tempo rastu začalo zrýchľovať od jari 2023 až na súčasných približne 17 %.

Pokiaľ si chcete staviť na stranu PS, odporúčame podať stávku na voľby, že PS nezíska najviac hlasov (nestane sa víťazom volieb) s kurzom 1.41 v stávkovej kancelárii Tipsport alebo 1.38 v stávkovej kancelárii Fortuna.

Na stranu SMER stráca zatiaľ PS v prieskumoch značné množstvo hlasov a zatiaľ nič nenasvedčuje k tomu, že by sa tento trend mal zmeniť. Šanca, že by mohla nejaká strana ohroziť SMER je veľmi malá.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
PS nezíska najviac hlasov v parlamentných voľbách 1.41 1.38

HLAS-SD

Strana HLAS Petra Pellegriniho dlho figurovala v prieskumoch agentúr na prvom mieste, jej pasivita sa však časom prestala vyplácať a tesne pred voľbami jej v preferenciách dochádza dych. V minulosti strana atakovala aj hranicu 20 %, v posledných prieskumoch je miera podpory nie ďaleko od 10 %.

V prípade strany HLAS by sme si stavili na istotu, že sa strana Petra Pellegriniho umiestni do 3. miesta podľa počtu hlasov s kurzom 1.67 v Tipsporte alebo 1.75 vo Fortune.

Stávka pre odvážnejších by mohla byť na to, že strana HLAS zvráti nepriaznivý vývoj, podarí sa jej preskočiť stranu PS a skončí nakoniec do 2. miesta. Tu už nájdeme atraktívnejšie kurzy 5.60 v Tipsporte a 6.00 vo Fortune.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
HLAS-SD sa umiestni podľa počtu hlasov do 3. miesta 1.67 1.75

OĽANO A PRIATELIA (OĽANO, Kresťanská únia a Za ľudí)

Strana OĽANO A PRIATELIA sa rozhodla ísť do volieb ako koalícia OĽANO, Kresťanskej únie a Za ľudí – potrebuje tak vo voľbách získať minimálne 7 % hlasov, aby sa dostala do parlamentu.

Strana Igora Matoviča je pre mnohých symbolom nekompetentnosti a (podľa nás) existuje veľká šanca, že jej mnohí voliči vystavia v týchto voľbách za jej vládnutie aj adekvátne vysvedčenie. V prieskumoch sa táto nová koalícia pohybuje okolo 7 % a my tipujeme, že sa do parlamentu nakoniec nedostane s pekným kurzom 2.11 v stávkovej kancelárii Tipsport.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
OĽANO A PRIATELIA – počet hlasov Menej ako 7,01 % 2.11 2.01

SME rodina

Strana Borisa Kollára sa dlhodobo pohybovala v politických prieskumoch okolo hranice 6 – 7 %, v posledných 2 mesiacoch ale taktiež prišiel pokles preferencií. Čiastočne k tomu mohla prispieť aj aféra s jednou z bývalých partneriek šéfa strany Borisa Kollára. 

Táto strana bude mať tento rok podľa nás ťažkú úlohu, aby sa do parlamentu vôbec dostala. My skôr veríme, že budú hlasy strane chýbať a tipujeme, že strana získa v predčasných parlamentných voľbách 2023 menej ako 5,01 % hlasov s kurzom 2.16.

NÁŠ TIPTipsportFortuna
SME rodina – počet hlasov Menej ako 5,01 % 2.16 1.65

Stávka na voľby – počet volebných subjektov v parlamente

Veľmi zaujímavá stávka na voľby je aj tip v ktorom tipujete počet politických strán, ktoré sa prebojujú do parlamentu. Podľa preferencií sa dá predpokladať, že akú-takú istotu zvolenia majú zatiaľ iba 4 strany. Naopak, až 5 politických strán (OĽANO, KDH, Sas, SNS a SME rodina) sa pohybuje v prieskumoch s menšími odchýlkami okolo hranice zvoliteľnosti.

Aj v prípade, že by sa 2 z týchto strán prebojovali do parlamentu, stále by bola vaša stávka na to, že sa do parlamentu dostane menej ako 7 politických strán výherná – a to s hodnotným kurzom 2.98 v Tipsporte.

NÁŠ TIPTipsport
Počet volebných subjektov v parlamente – Menej ako 6 6.56
Počet volebných subjektov v parlamente – Menej ako 7 2.98

6. Počkajte si na oficiálne výsledky

Po skončení už stačí iba počkať na oficiálne výsledky volieb. Všetky stávkové kancelárie sa riadia pri vyhodnocovaní stávok a tipov na voľby oficiálnymi výsledkami, ktoré prinesú a vyhlásia príslušné kompetentné inštitúcie.

Na Slovensku oficiálne výsledky volieb vyhlasuje Štátna volebná komisia spravidla na druhý deň po voľbách. Tento rok sa tak výsledky parlamentných volieb 2023 dozvieme 1. októbra 2023.

Stavte si na predčasné parlamentné voľby 2023
Kliknutím budete presmerovaní na Tipsport.sk

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Kedy sa konajú predčasné voľby 2023?

Parlamentné voľby sa uskutočnia v sobotu 30. septembra 2023. Už tradične by sa mali volebné miestnosti otvoriť o 7:00 a zavrieť o 22:00 večer.

2️⃣ Kde nájdete stávky na voľby?

Tipovať výsledky volieb môžete v každej dobrej slovenskej stávkovej kancelárii. Najširšiu ponuku stávok nájdete už tradične v najlepších a najobľúbenejších stávkových kanceláriách Tipsport a Fortuna.

3️⃣ Aké stávky sú vypísané na predčasné parlamentné voľby v roku 2023?

Už dávno stávkové kancelárie nevypisujú kurzy iba na víťaza volieb. Staviť si môžete aj na to, ktorá strana skončí do 2. alebo 3. miesta, kto bude prvým premiérom po voľbách s dôverou NR SR, ktoré strany sa do parlamentu nedostanú a mnohé ďalšie.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 € kredit + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 30 EUR bez rizika + získaš 30 € kredit + 30 spinov.

DOXXbet bonus

75 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 25 FS (spolu 75 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Being a loyal reader of this blog, I can affirm that it consistently...
2 ucty u Doxxbet
ja tam tipujem stále. Príjmy daniť nemusíš a samozrejme že je to bezpečne....
BET 365
Dobry den mam v plane si v mojom bare zriadit stavkovu kancelariu NIKE,...
Robim v bare kde je stavkova , alebo niekde inde