Eurovoľby 2024 – termín, ako voliť, kandidáti a kurzy

Sledujte + tipujte MS v hokeji teraz s 30 € zadarmo bez vkladu
30 € stávka bez rizika + 75 free spinov v kasíne
70 € stávka bez rizika + repre DRES

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú už 8. júna. Prečítajte si, aké kurzy a stávky na Eurovoľby nájdete v stávkových kanceláriách, návod ako voliť alebo si pozrite najnovší prieskum preferencií.

Eurovoľby 2024 | Termín, kandidáti, kurzy a stávky

Stávky na Eurovoľby sú ďalšie zo série spoločenských stávok, na ktoré si môžete staviť v stávkových kanceláriách.

Eurovoľby na Slovensku majú dlhodobo veľmi nízku účasť. Tento faktor však môže priniesť viaceré prekvapenia a tipujúcim hráčom atraktívne výhry.

Stačí správne odhadnúť, ako budú vyzerať výsledky Eurovolieb v roku 2024Tipujte výsledky volieb do Európskeho parlamentu úplne zadarmo a vyhrajte!

Stačí sa zaregistrovať vo vybraných stávkových kanceláriách a ako odmenu získate bonus bez vkladu.

Stavte si na Eurovoľby 2024
Stačí sa zaregistrovať a bonus bez vkladu v Tipsporte dostanete ako darček

📢 Politická udalosť Eurovoľby 2024
🗓️ Termín volieb 8. jún 2024 (sobota)
🕗 Trvanie mandátu 5 rokov
✔️ Počet politických strán 24
👨‍💼 Počet zvolených poslancov 15
⭐ Posledný víťaz Eurovolieb 2019 Koalícia PS a SPOLU (20,11 %)
✅ Účasť vo voľbách 2019 22,74 %
👉 TOP kurzy na Eurovoľby 2024 Tipsport Fortuna DOXXbet
📊 Prieskum preferencií Zobraziť
🩷 Iné spoločenské stávky Prezidentské voľby SR,
Voľby do Národnej rady SR,
Prezidentské voľby USA

Kurzy a stávky na Eurovoľby 2024

Okrem toho, že stávkové kancelárie ponúkajú svojim klientom kurzy a stávky na parlamentné voľby alebo tipovanie na prezidentské voľby, nechýba ani možnosť tipnúť si výsledky a podať si stávky na voľby do Európskeho parlamentu.

Celú kurzovú ponuku na nadchádzajúce voľby nájdete v stávkových kanceláriách v sekcii s názvom „spoločenské stávky“ alebo „politika“. Okrem volieb si v tejto časti natipujete aj na výsledky zo sveta financií, americkej politiky, počasia alebo kto vyhrá Eurovíziu, súťaž SuperStar a chýbať nemôžu ani stávky a kurzy na Let's Dance.

Sekcia „Spoločenské stávky“ v stávkovej kancelárii Tipsport
Sekcia „Spoločenské stávky“ v stávkovej kancelárii Tipsport

Už tradične nájdete najlepšiu ponuku stávok a kurzov na voľby v stávkových kanceláriách Fortuna a Tipsport. Rovnako si môžete na výsledky staviť aj v DOXXbetNiké alebo SynotTip – tu však už nie je ponuka tak široká.

Návod ako tipovať na voľby zadarmo
 1. Zaregistrujte sa na Tipsport.sk a overte vašu totožnosť.
 2. Prihláste sa do vášho nového herného účtu a ako darček dostanete od stávkovej kancelárie Tipsport bonus za registráciu zadarmo vo forme vernostných bodov.
 3. Podajte si vašu stávku na voľby a výhru vám už stávková kancelária pripíše na účet v Eurách.

Najobľúbenejším typom stávky na voľby je jednoznačne tipovanie na víťaza volieb. Okrem toho ale nájdete v stávkových kanceláriách aj ďalšie typy stávok na voľby:

 • volebná účasť v %,
 • umiestnenie politických strán do 2., 3. alebo 4. miesta,
 • kto bude lepší (výber z dvojice politických strán).

Ponuka stávok na voľby závisí aj od typu volieb, ktoré sa konajú. Rovnako, čím bližšie je dátum konania volieb o to viac sa kurzová ponuka na voľby rozširuje

Ktorá politická strana získa najviac hlasov v Eurovoľbách 2024?
Politická stranaKurz na voľby v TipsporteKurz na voľby vo FortuneKurz na voľby v Niké
SMER-SD 3.00 3.43 2.90
PS 1.27 1.22 1.35
HLAS-SD 15.00 15.00 12.00
KDH 130.00 85.00 70.00
Slovensko, Za ľudí 200.00 150.00 150.00
SaS 120.00 90.00 80.00
SNS 200.00 120.00 150.00
Republika 88.00 90.00 90.00
Maďarská aliancia 200.00 120.00 150.00
Demokrati 135.00 200.00 150.00

Pri tipovaní na Eurovoľby treba zvažovať veľmi dôležitý faktor v podobe účasti slovenských voličov. Z jarného prieskumu Eurobarometer vyplýva, že až 62 % Slovákov vyjadrilo pravdepodobný záujem ísť voliť v júnových voľbách do Europarlamentu.

Dlhodobo sa však účasť pohybuje na veľmi nízkych číslach a tak aj menšie strany môžu výsledkom prekvapiť. Tentokrát to vyzerá tak, že slovenské politické strany chystajú mobilizáciu svojich voličov. Samotný Robert Fico potvrdil, že kampaň pred voľbami berú vážnejšie ako v minulosti.

„Uvedomujeme si, že účasť voličov nebude príliš vysoká, bude veľmi záležať na mobilizácii každej jednej politickej strany“, vyhlásil na tlačovej konferencii pri predstavovaní kandidátky strany Smer-SD.

Tipujte výsledky Eurovolieb 2024

Prieskum preferencií pred voľbami do EP

Ako vyzerajú preferencie slovenských politických strán pred Eurovoľbami v roku 2024? Do Európskeho parlamentu by dostalo svojich  zástupcov 7 politických strán, pričom až štyri z nich (Republika, KDH, SaS a Aliancia) by obsadili jediné kreslo.

Termín volieb do Európskeho parlamentu

Od 6. do 9. júna 2024 budú mať milióny Európanov v termíne možnosť rozhodnúť o ďalšom smerovaní Európskej únie vo voľbách do Európskeho parlamentu. Na Slovensku termín Eurovolieb pripadá na sobotu 8. júna.

Slováci si budú voliť v roku 2024 do Európskeho parlamentu 15 poslancov – teda o jedného viac ako v posledných voľbách v roku 2019.

Politické strany, hnutia alebo koalície politických strán a hnutí, ktoré sa chcú zúčastniť na voľbách majú povinnosť doručiť svoje kandidátne listiny najneskôr 90 dní pred dňom volieb zapisovateľovi štátnej komisie.

Návod, ako voliť v Eurovoľbách v roku 2024

Každý občan SR môže vo voľbách do Európskeho parlamentu odovzdať svoj hlas politickej strane, politickému hnutiu alebo koalícii politických strán, ktoré odovzdali svoje kandidátne listiny do 10. marca 2024. Kompletný zoznam kandidujúcich strán a všetkých kandidátov do Eurovolieb 2024 nájdete na internetovej stránke Ministerstva vnútra SR.

Vybrať si svojich zástupcov do Európskeho parlamentu môže každý:

 • kto v deň konania volieb do Európskeho parlamentu dovŕšil vek 18 rokov,
 • občan SR alebo občan EÚ s trvalým pobytom na úžemí Slovenska,
 • občan SR bez pobytu na území Slovenska, ktorý sa v deň konania volieb nachádza na Slovensku a v ktorejkoľvek volebnej miestnosti preloží slovenský cestovný pas.

Ak nemôžete voliť vo volebnom okrsku v ktorom ste zapísaní, požiadajte príslušný obecný úrad o vydanie hlasovacieho preukazu (emailom sa dá požiadať o preukaz do 20. mája, osobne do 7. júna). Ten vám umožní zúčastniť sa volieb do Európskeho parlamentu v ktoromkoľvek volebnom okrsku na území Slovenska.

Návod na hlasovanie v Eurovoľbách 2024
 1. Po príchode do volebnej miestnosti preukážte svoju totožnosť predložením občianskeho preukazu (prípadne hlasovacieho preukazu).
 2. Za plentou do obálky vložte hlasovací lístok vybranej politickej strany, hnutia alebo koalície. Nezabudnite, že môžete použiť maximálne 2 preferenčné hlasy na hlasovacom lístku – ľudovo povedané, môžete zakrúžkovať 2 kandidátov danej strany.
 3. Váš hlas bude platný aj v prípade, keď odovzdáte neupravený hlasovací lístok (nebudete „krúžkovať“ žiadneho z kandidátov strany).

Aby bola vami vybraná strana vo voľbách do Európskeho parlamentu úspešná, musí (podobne ako pri slovenských parlamentných voľbách) získať minimálne 5 % všetkých hlasov.

Výhodu môžu získať koalície politických strán – tie v Eurovoľbách nepotrebujú k získaniu kresiel v Europarlamente až 7 % hlasov ako je tomu v slovenských parlamentných voľbách, ale platí pre ne rovnaká päť percentná hranica.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu 2024 nie je možné:
 • voliť poštou,
 • voliť zo zahraničia,
 • voliť prostredníctvom zástupcu.

Kto kandiduje vo voľbách do Európskeho parlamentu 2024

Kandidátnu listinu podalo celkovo 24 politických strán a 1 koalícia, pričom sa o lukratívne posty v Európskom parlamente spolu uchádza 324 kandidátov. Na zozname nechýbajú tradiční a dlhoroční hráči v slovenskej politike ale aj menej známe mená alebo úplní politickí nováčikovia. Ktoré strany kandidujú za Slovensko v Eurovoľbách 2024?

V infografike nájdete zoznam vybraných politických strán a prvých piatich kandidátov z ich kandidátnych listín. Uvádzame iba politické strany a hnutia, ktoré v posledných parlamentných voľbách na Slovensku získali od voličov minimálne 3 % hlasov.

Politické strany a kandidáti do Eurovolieb 2024 na Slovensku
Politické strany a kandidáti do Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby 2019 na Slovensku – výsledky a účasť

Posledné voľby do Európskeho parlamentu v roku 2019 vyhrala Koalícia Progresívne Slovensko/Spolu, za ňou nasledovala strana Smer-SD a na 3. mieste skončila (v tom čase ešte nerozdelená) strana ĽSNS.

Rovnako ako v minulosti, aj voľby do Európskeho parlamentu v roku 2019 boli poznačené nízkou účasťou voličov na Slovensku.

V porovnaní s priemerom Európskej únie (50,66 %) bola účasť na polovičnej úrovni (24,74 %). Absolútne negatívny rekord vytvorili slovenskí voliči v roku 2014, keď k urnám prišlo odovzdať svoj hlas len o niečo viac ako 13 % oprávnených voličov.

Stavte si na Eurovoľby 2024
Podajte si stávku na vášho favorita vo voľbách do EP

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Kedy sa konajú voľby do Europarlamentu?

V roku 2024 sa voľby do Európskeho parlamentu konajú v termíne od 6. do 9. júna. Na Slovensku si voliči budú voliť svojich zástupcov v Eurovoľbách 8. júna 2024.

2️⃣ Kto kandiduje v Eurovoľbách 2024?

Kandidátnu listinu si podalo celkovo 24 politických strán a hnutí na ktorých si môžete spolu vybrať z 324 kandidátov. Nechýbajú známe politické mená ale ani nováčikovia, menej známe alebo neznáme mená. Kompletný zoznam nájdete na stránke ministerstva vnútra.

3️⃣ Ako hlasovať vo voľbách do Európskeho parlamentu?

Po preukázaní svojej totožnosti volebnej komisii vložte za plentou do obálky hlasovací lístok vybranej politickej strany, hnutia alebo koalície. Na hlasovacom lístku môžete použiť maximálne 2 preferenčné hlasy – t.j. zakrúžkovať maximálne 2 kandidátov.

4️⃣Kde si podať stávky na Eurovoľby?

Stávky na voľby do Evrópskeho parlamentu nájdete v sekcii „Spoločenské stávky“ alebo v sekcii „Politika“ v každej dobrej stávkovej kancelárii. Najširšiu kurzovú ponuku na voľby nájdete v najlepších stávkových kanceláriách Fortuna a Tipsport.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika + DRES

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika a ak vložíš min. 20 €, tak môžeš získať aj repreznetačný dres

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Ahoj Bure96. Mám prosbu. Máš ty alebo niekto iný skúsenosti so stávkovú...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt