Vyhral prezidentské voľby v USA Biden? Budú sa prepočítavať hlasy? Kedy budú vyhodnotené stávky?

Využiť bonus 30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
Uplatniť 30 € stávku bez rizika
Využiť 70 € stávku bez rizika

Spojené štáty americké budú mať v roku 2020 voľby prezidenta. Otázkou zostáva či bude Donald Trump opätovne zvolený za prezidenta USA alebo ho porazí Joe Biden?

Kto vyhral prezidentské voľby v USA 2020? Biden alebo Trump? Kedy budú vyhodnotené stávky?

Prezidentské voľby v Amerike sú momentálne najdiskutovanejšou témou v zámorí. Súčasný americký prezident Donald Trump sa vydal do boja proti americkému demokratickému politikovi Joe Bidenovi.

Dokáže poraziť republikánsky prezident Donald Trump svojho oponenta? Výsledok amerických prezidentských volieb bude nepochybne veľkým prekvapením. Stavte si na svojho favorita v amerických voľbách aj vy!

V článku sa dozviete okrem základných informácií (ako prebiehajú americké prezidentské voľby, aká je výška jednotlivých kurzov pre amerických oponentov, internetový prieskum a priebežné výsledky prezidentských volieb) si môžete pozrieť aj kurzy v dvoch najväčších stávkových kanceláriách alebo si môžete prečítať o prekvapení tohtoročných volieb. Na záver sa venujeme súboju Donald Trump vs Joe Biden – kto má väčšiu šancu vyhrať?

Kto vyhral americké prezidentské voľby 2020? 

Prezidentské voľby aktuálne prebiehajú po celých spojených štátoch amerických a 4. nobembra v skorých ranných hodinách by sa mali začať sčítavať hlasy.

Víťaz volieb v USA - AKTUALIZÁCIA
Víťaz prezidentských volieb USA 2020

Za víťaza volieb v USA by mal byť zvolený Biden, ale Trump podáva sťažnosti a pravdepodobne sa budú prepočítavať hlasy.

Kedy budú vyhodnotené stávky na prezidentské voľby v USA?

V amerických prezidentských voľbách išlo pomerne o  vyrovnaný duel a TRUMP sa nevie zmieriť s tým, že prehral. Plánuje podávať sťažnosti a podľa všetkého stávky nebudú vyhodnotené skôr ako 14.12.2020, kým sa nestretnú volitelia jednotlivých štátov. Na tomto stretnutí sa formálne zvolí prezident Spojených štátov amerických. 

Kedy sa uskutočnia prezidentské voľby USA?

Americké prezidentské voľby sa uskutočnia 3. novembra 2020. Víťazný kandidát získa mandát na 4 roky.

Ako sa tipuje? 

Celkové nábery Tipsport – v miliónoch eur
Víťazom bude Donald Trump – viac ako 2,50 milióna eur
Víťazom bude Joe Biden – viac ako 1 milión eur
Najvyššia stávka – 12-tisíc eur na víťazstvo Joea Bidena

Voľby v USA 2020

„Voľby sa budú konať v neľahkej dobe. Spoločenská situácia v USA je veľmi napätá. Epidémia koronavírusu síce zasiahla celý svet, no USA okrem nej čelí množstvu nepokojov v súvislosti s policajnou brutalitou voči aktivitám hnutia Black Lives Matter, a rovnako tak aj nedobrej ekonomickej situácii,“ hovorí vedúci bookmakerov Tipsportu a špecialista na politické stávky Pavol Boško.

Tento stav je pre súčasného prezidenta pomerne nepriaznivý. Proti nemu však stojí bývalý viceprezident Obamovej administratívy Joe Biden, ktorý má až 77 rokov, čo mnohí Američania vidia ako mínus.

„O tom, kto bude mať väčšie šance, by mali podľa analytikov rozhodnúť televízne predvolebné debaty. Hoci prieskumy favorizujú Bidena, ktorý má zatiaľ väčší náskok, ako mala o takomto čase Hillary Clintonová, naši tipéri to vidia úplne opačne a 70 % všetkých náberov smeruje na znovuzvolenie Donalda Trumpa,“ uzatvára Pavol Boško.

Téma je teda pre tipérsky svet mimoriadne atraktívna. Niet sa čomu čudovať, veď na posledných prezidentských voľbách v USA zarobili klienti Tipsportu poriadny balík peňazí. Na republikánskeho kandidáta Trumpa, figurujúceho v role veľkého outsidera (v predvečer volieb mal kurz 4.00:1 a počiatočný kurz bol 15.00:1), bolo podaných menej tiketov, ale za vyššie sumy. Nábery sa pohybovali okolo 320 000 eur. Jeho súperka Clintonová sa na tiketoch objavovala častejšie, no s nižšími sumami, a preto boli celkové nábery na jej úspech na hranici 280 000 EUR.

► Stavte si aj vy a získajte profit z tejto veľmi populárnej spoločenskej stávky.

Kto vyhral americké prezidentské voľby hneď dvakrát po sebe?

Americký prezident môže byť zvolený do svojej funkcie najviac dvakrát po sebe. Bývalým americkým prezidentom ako napr. Ronald Wilson Reagan, Bill Clinton, Obama alebo George W. Bush sa podarilo vyhrať americké prezidentské voľby hneď dvakrát po sebe.

Ako prebiehajú americké prezidentské voľby?

O voľbe prezidenta v Amerike rozhodujú delegáti (volitelia), ktorí sú volení americkými občanmi. Nejde teda o priamu voľbu ako poznáme prezidentské voľby v ČR alebo SR. Americkí občania volia svojich delegátov na základe toho, ktorého kandidáta amerických volieb daný voliteľ podporuje. Nikde však nie je napísané, či zvolený delegát (voliteľ) skutočne zvolí tohto kandidáta. V podstate ide o nepriamu voľbu prezidenta, pretože ho nevolia občania, ale delegáti. Počet voliteľov jednotlivého amerického štátu závisí na jeho pomernom zastúpení v Kongrese. O voľbe amerického prezidenta teda celkovo rozhodne 538 voliteľov, z ktorých majú najväčšie zastúpenie krajiny ako California, Texas, New York a Florida.

Ako sa volí prezident USA? (nepriama voľba)

Voľba prezidenta v Amerike je skutočne namáhavý a zdĺhavý proces, kde hlavnú rolu zohrávajú primárne voľby (primárky) a delegáti (volitelia). Primárne voľby spravidla prebiehajú od februára do augusta, v ktorých si obe politické strany (Republikáni a Demokrati) určujú svojich kandidátov do prezidentských volieb. Po zvolení kandidátov začína boj o nomináciu v podobe primárok a volebných zhromaždení. 

Po skončení primárnych volieb sa predstavia koneční kandidáti do prezidentských volieb, ktorí si neskôr volia svojho viceprezidenta. V amerických voľbách je skutočne rozhodujúca práve voľba delegátov, ktorí budú zastupovať jednotlivých kandidátov na celonárodnom straníckom zraze - Konvente. Primárne voľby obvykle začínajú v americkom štáte Iowa a pokračujú ďalej. 

O voľbe amerického prezidenta teda celkovo rozhodne až 538 voliteľov, ktorí sa skladajú: 

  • 435 voliteľov (členovia Snemovne reprezentantov),
  • 3 volitelia za District of Columbia,
  • 100 voliteľov (členovia Senátu, 2 za každý štát). 

V amerických prezidentských voľbách platí väčšinový systém, ktorý umožňuje pripočítavanie hlasov aj takých voliteľov, ktorí nehlasovali. Väčšinový systém hlasovania sa napríklad odohráva vtedy, ak štát s 30 voliteľmi získa 16 voliteľských hlasov a zvyšných 14 voliteľských hlasov sa automaticky pripočíta v prospech väčšiny.

Výnimkou väčšinového hlasovania sú americké štáty Maine a Nebraska, ktoré sú rozdelené na menšie volebné okrsky. Voliteľské hlasy sa v tomto prípade delia pomerným systémom. Najviac voliteľov sa nachádza v amerických štátoch Michigan, Pensylvánia, Wisconsin, Florida, Arizona a Severná Karolína. Tieto americké štáty sú častokrát označované ako „bojovné štáty“, pretože sú strategicky najdôležitejšie.

Aké sú kurzy vo voľbách na amerických prezidentov? 

Vašu stávku na americké prezidentské voľby môžete uzavrieť v stávkovej kancelárii Tipsport alebo v stávkovej kancelárii Fortuna. Ak ešte neviete, akú stávku si vybrať, prečítajte si náš návod, ako tipovať politiku.

Nezabúdajte na to, že v stávkových kanceláriách nájdete nielen tipy na prezidentské voľby, ale v ponuke nechýba ani možnosť podať si stávky na parlamentné voľby alebo natipovať si voľby do Európskeho parlamentu.

Americké prezidentské voľby v Tipsporte a Fortune

Svoje stávky na americké prezidentské voľby môžete uzavrieť v stávkovej kancelárii Tipsport alebo Fortuna, v ktorej majú kandidáti prezidentských volieb tieto kurzy:

Kandidát na prezidentaKurz v TipsporteKurz vo Fortune
Donald Trump 2.25 2.26
Joe Biden 1.56 1.59

Najlepší kurz má súčasne zvolený prezident Donald Trump, na ktorého ľudia vsadili viac ako 400.000 EUR. Jeho oponent Joe Biden je však silný súper a preto aj na neho ľudia podali svoje stávky (viac ako 70 tisíc €). Ostatní dvaja kandidáti amerických volieb Mike Pence a Nikki Haley sú veľmi slabí kandidáti a preto sa viac menej počíta s tým, že v amerických voľbách budú medzi sebou súperiť práve Donald Trump a Joe Biden.

V Tipsporte si môžete podať stávku aj na to, či v amerických prezidentských voľbách:

  • bude víťaz nominant Demokratickej strany – ÁNO,
  • bude víťaz nominant Demokratickej strany – NIE.
Tipujte voľby s bonusmi zadarmoV Tipsporte môžete získať stále neuveriteľných 20 € úplne zadarmo len za overenie osobných údajov. Okrem toho môžete získať aj hlavný vstupný bonus. Fortuna nemá zatiaľ bonus bez vkladu, ale má širší výber bonusov. Súhrný prehľad nájdete v bonusovej tabuľke

Aký je internetový prieskum pre priebežné výsledky amerických volieb

Internetový prieskum amerických volieb môže na prvý pohľad celkom zavádzať. V predchádzajúcom volebnom období dával pomerne veľké šance na víťazstvo práve nominantke Demokratickej strany – Hillary Clintonovej. Internetový prieskum sa však mýlil a Hillary Clintonovej sa vo voľbách nepodarilo zvíťaziť. Republikánsky kandidát Donald Trump si získal na svoju stranu 304 voliteľov a Hillary Clintonovej zostalo iba 227 voliteľov.

Internetový prieskum tohtoročných amerických volieb však dáva veľkú šancu na víťazstvo práve súčasnému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Kanye West vs Donald Trump

Veľkým prekvapením tohtoročných volieb je aj kandidovanie známeho rapera Kanye Westa, ktorému vyjadrili podporu viaceré známe osobnosti. Dodnes však nie je známe, či Kanye West splnil všetky požiadavky na kandidovanie do amerických prezidentských volieb.

Kto vyhrá americké prezidentské voľby? (tip na voľby)

Špekuluje sa o tom, či kandidát na amerického prezidenta Joe Biden zvládne tento náročný post hlavy štátu. Joe Biden (77) je o pár rokov starší ako súčasný americký prezident Donald Trump (74). Na povrch však vyplávali isté špekulácie o zdravotných problémoch Joe Bidena, dokonca v istých rozhovoroch sa Joe Biden z ničoho nič preruší ako keby zabudol, čo chcel svojim voličom povedať.

Naopak Donald Trump je skúsený rečník, ktorý nemá problém viesť akýkoľvek rozhovor. Svojich voličov si však rozhodne nezískal svojim postojom k pandémii koronavírusu v USA alebo rozsiahlymi demonštráciami kvôli rasizmu. Za svoje funkčné obdobie si Donald Trump nepochybne získal veľa stúpencov ale aj odporcov, ktorí volajú po zmene.

Podanie tiketu do amerických prezidentských volieb 2020 je ako ruleta, ktorá môže dopadnúť nečakane. Veľa prieskumov však aj naďalej podporuje kandidatúru Donalda Trumpa, ktorého označuje za víťaza amerických prezidentských volieb 2020.

Kto bude víťazom amerických volieb? O výsledku amerických prezidentských volieb síce rozhodnúť nemôžete, ale môžete skúsiť svoje šťastie a uzatvoriť stávku na svojho favorita. Samotné stávky odporúčame uzavrieť v dvoch najlepších stávkových kanceláriách na Slovensku a to buď na Tipsport.sk alebo iFortuna.sk. Držíme vám palce!

Zistite, kedy budú najbližšie prezidentské voľby na Slovensku alebo voľby prezidenta v Česku.

Historický zoznam prezidentov Spojených štátov amerických 

#PrezidentOdDoStrana
45 Donald Trump 20.1.2017 20.1.2021 (?) Republikánska
44 Barack Obama 20.1.2009 20.1.2017 Demokratická
43 George W. Bush 20.1.2001 20.1.2009 Republikánska
42 Bill Clinton 20.1.1993 20.1.2001 Demokratická
41 George H. W. Bush 20.1.1989 20.1.1993 Republikánska
40 Ronald Reagan 20.1.1981 20.1.1989 Republikánska

Na Slovensku sú najpopulárnejšie stávky a kurzy na prezidenta. Najlepšie stávky nájdete v Tipsporte, Fortune alebo v DOXXbete, kde si môžete staviť na voľby s bonusom a prakticky zadarmo (bez nutnosti vášho vkladu).

PoznámkaKompletný zoznam amerických prezidentov nájdete na web stránke wikipedia.sk. Úplne prvým prezidentom Spojených štátov amerických bol George Washington (1789 až 1797).
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt