Ako si vybrať stávkovú kanceláriu na internete? Poradíme vám

30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
20 € stávka bez rizika
30 € stávka bez rizika + 30 spinov

Neviete sa rozhodnúť, ktorá stávková kancelária je pre vás tá pravá? Prečítajte si článok a dozviete sa, ktorá stávková kancelária je podľa vašich požiadaviek tou najlepšou voľbou.

Akú stávkovú kanceláriu? Pomôžeme vám s výberom

Výber stávkovej kancelárie

V hazardných hrách vrátanie stávkovania sa točia veľké peniaze, preto je logické, že konkurencia v tomto odvetví je veľmi vysoká.

Ak ste úplný začiatočník, mali by ste vedieť, že v oblasti celosvetového online stávkovania existujú klasické stávkové kancelárie, burzy stávok a taktiež stávkovanie na rozpätie (tzv. spread betting).

Najväčší výber stávok budete mať v stávkových kanceláriách, kde pôsobia giganti ako Bet365, Unibet alebo William Hill. Burzu stávok (betting exchange) poznáme v Slovenskej republike hlavne vďaka burze Betfair (v preklade „stávkuj férovo“).

S burzou stávok a hlavne so spread bettingom sa väčšina z vás ani nestretne. Z tohto dôvodu bude väčšina článku venovaná stávkovým kanceláriám a na konci nájdete stručný popis fungovania burzy stávok (Betfair). Tento článok vám dá odpoveď na otázku: akú stávkovú kanceláriu si mám vybrať?

Princíp fungovania stávkovej kancelárie

V stávkovej kancelárii sa podávajú stávky na kurzy, ktoré vypísala konkrétna stávková kancelária (resp. jej bookmaker).

Vy podáte stávku a celú sumu ktorú vidíte na tikete, vyhráte. Tieto stávkové kancelárie majú okrem rozdielu medzi prehrami a výhrami aj ďalší zisk – maržu.

Ak sa stretnú v tenise dvaja vyrovnaní hráči, tak stávkové kancelárie vypíšu kurzy 1,85 – 1,85 alebo napr. 1,91 – 1,91.  Férové by bolo keby stávkové kancelárie vypísali  2,00 – 2,00. Marža stávkovej kancelárie je teda v prvom prípade 0,15 centov a v druhom prípade 0,09 centov z každého prijatého eura.

Ako si vybrať stávkovú kanceláriu

Pred výberom stávkovej kancelárie musíte popremýšľať nad niekoľkými otázkami:

 • v akej výške chcem podávať stávky?
 • požadujem vysoké kurzy?
 • chcem podávať systémové a akumulované stávky?
 • čo chcem tipovať?
 • požadujem priame prenosy zo zápasov?
 • budem využívať skupinové systémové tikety (tzv. MAXIKOMBI)?
 • potrebujem širokú ponuku live stávok?
 • potrebujem mobilnú verziu stránky (mobilnú aplikáciu)?
 • bude limit maximálnej výhry stačiť pre moje tikety?
 • chcem tipovať ázijské hendikepy?

Doplňujúce otázky:

 • musí byť stránka stávkovej kancelárie v slovenskom resp. českom jazyku?
 • požadujem zákaznícku podporu v slovenskom resp. českom jazyku?

Toto sú len niektoré otázky, ktoré sú dôležité pri výbere stávkovej kancelárie. Väčšina odpovedí na ne je uvedených nižšie. V sekcii porovnanie stávkových kancelárií dostanete tiež pár odpovedí na vaše otázky.

Ak je však niekto profesionálny tipér, nad väčšinou z vyššie uvedených otázok nebude ani len premýšľať. V prípade, že máte nízky bank (peniaze na stávkovanie), budete sa obzerať hlavne po bonusoch (prehľad vstupných bonusov stávkových kancelárií).

Hľadáte najlepšie stávkové kancelárie podľa určitého kritéria – najlepšie live stávkovanie, najvyššie kurzy a pod.? Potom navštívte túto stránku. Nižšie je uvedený prehľad internetových stávkových kancelárií s vybranými stávkovými možnosťami.

Online stávkové kancelárie
# Stávková kancelária Hodnotenie Stávkové možnosti Bonus
1. 9,1 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 4.000 €
2. 8,8 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 70 €
3. 7,2 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 5.000 €
4. 6,9 Live tipovanie Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad 5.000 €
5. 6 Live tipovanie Priame prenosy Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap 20 €
6. 4,5 Live tipovanie Cash out Mobilná verzia stránky Aplikácia pre Android Aplikácia pre iPhone, iPad Ázijský handicap Nie je

Rozdiel medzi rekreačnými a profesionálnymi stávkovými kanceláriami

Ak ste nováčik v online tipovaní, očakávate rýchle informácie. Predtým ako si pozriete rýchle odpovede, uvedomte si, že existujú stávkové kancelárie pre profi hráčov ako aj rekreačné stávkové kancelárie (najpopulárnejšie).

Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že profesionálne stávkové kancelárie nemajú taký široký výber stávok ako aj možnosti tiketov. Môžete sa stretnúť s obmedzeniami pri live stávkach, akumulátoroch ako aj systémových stávkach.

V profi stávkových kanceláriách sa kladie dôraz hlavne na výšku kurzov, sólo stávky ako aj prijatie vysokých stávok. Profesionálna stávková kancelária vám neudelí limit za to, že máte vynikajúcu sériu pri sólo stávkach. Týchto spoločností je málo a väčšina ľudí si aj tak vyberie rekreačnú stávkovú kanceláriu, pretože tá poskytuje komfort a široké možnosti stávok.

Hlavnou nevýhodou pri rekreačných stávkových kanceláriách je spomínaný limit. Ak hráčovi bude udelený limit napr. 50 EUR, v stávkovej kancelárii nebude môcť podať tiket za viac ako 50 EUR (systém mu to neumožní).

Limity udeľujú stávkové kancelárie rôzne, stačí aby ste sa stali pre nich nepohodlným. Jednou z možnosti ako dostať limit je podávanie sure bet (isté stávky), vynikajúcimi výhernými sériami pri podávaní sólo stávok ako aj odoberaním platených tipov.

Na udelenie limitu neexistuje prakticky žiadny istý výklad. Každá stávková kancelária má vlastný algoritmus a zamestnancov, ktorí nakoniec rozhodnú o udelení či neudelení limitu.

Existuje stávková kancelária, ktorá je komplexná s maximálnym komfortom a zároveň má blízko k profesionálnym stávkovým kanceláriám?

Na internete je jednoznačne najpopulárnejšou a zároveň aj najkomplexnejšou stávková kancelária Bet365.

Populárna je hlavne v Európe, ale jej cieľom je presadiť sa celosvetovo (ako v Austrálii, tak aj v Amerike). Stávkovej kancelárii Bet365 patrí v našich rebríčkoch jednoznačne prvé miesto. O jej výhodách sa môžete dočítať v recenzii.

Premýšľali ste už? Tu je pár poznatkov, ktoré vám pomôžu vybrať tú správnu stávkovú kanceláriu.

Ak ste sa snažili premýšľať nad niektorými vecami a máte v tom už jasno, tak ste možno zistili, že vám aj tak musíme poradiť. V tom prípade môžete svoje otázky písať na fórum oTipovani.com. Pripravili sme si však aj odpovede, ktoré vám môžu trochu pomôcť.

Odpovede, ktoré vám môžu pomôcť

 • Ak chcete podávať vysoké stávky v tisícoch EUR, tak odporúčame Bet365 alebo Pinnacle Sports
 • Pri podavaní stávok s vysokou hladinou kurzov treba tipovať u profesionálov ako Pinnacle Sports. Regulácie hazardných hier (nadmerné zdanenie, platenie licencií) na jednotlivých trhoch spôsobujú to, že stávkové kancelárie nebudú môcť poskytovať vysoké kurzy donekonečna. Ak budete pokročilý hráč a budete mať účty vo viacerých stávkových kanceláriách, odporúčame používať stránky pre porovnávanie kurzov ako je napr. oddsportal.com.
 • Systémové a akumulované stávky sú problém hlavne pri profesionálnych stávkových kanceláriách (musíte rátať s určitými obmedzeniami). Preto je lepšie systémové a akumulované stávky podávať v rekreačných stávkových kanceláriách.
 • V prípade stávok na konkrétne udalosti (hlavne ak je to špecifická udalosť ako napr. zápas 3. fínskej futbalovej ligy) si odporúčame najprv overiť, či stávková kancelária takéto udalosti vôbec vypisuje.
 • Najviac priamych prenosov (live streaming) poskytuje Bet365, Unibet alebo Tipsport. Online prenosy sú často obmedzované podľa krajín (resp. IP adresy), preto je lepšie si pozrieť ponuku priamych prenosov v konkrétnej stávkovej kancelárii ako na stránkach, ktoré tieto údaje poskytujú.
 • Zahraničné stávkové kancelárie takmer vôbec neponúkajú skupinové rozpisové (tzv. MAXIKOMBI) stávky, ktoré sú veľmi populárne napr. v Tipsporte alebo Fortune
 • V prípade, že hľadáte širokú ponuku live stávok, odporúčame Bet365, ktorý je nekorunovaným kráľom live stávok. Je potrebné si uvedomiť, že Bet365 je zahraničná stávková kancelária. Zoznam live udalostí menej populárnych tuzemských stretnutí je lepšie pozrieť vopred, pretože je pravdepodobné, že takéto stretnutia nájdete skôr v tuzemskej stávkovej kancelárií (napr. Tipsport).
 • Väčšina stávkových kancelárií má už k dispozícií mobilnú stávkovú aplikáciu pre smartfóny. Ak vlastníte starší typ telefónu – preverte si dostupnosť mobilnej verzie stránky. Majiteľom smartfónov bude asi najviac vyhovovať, ak má stávková kancelária aplikáciu na stiahnutie. Túto informáciu si odporúčame overiť priamo na stránkach konkrétnej stávkovej kancelárie.
 • Maximálne výhry sú najvyššie práve v anglických stávkových kanceláriách ako cca 2.000.000 GBP. V Pinnacle Sports je pri sólo stávkach maximálna výhra neobmedzená. Z tuzemských stávkových kancelárií ponúka najvyššiu možnú výhru Tipsport, ktorá dosahuje hranicu 300.000 EUR. Vysoké výhry dosahujúce milióny libier je možné väčšinou dosiahnuť iba ak tipujete na najpopulárnejšie športy resp. ligy. Stávkové kancelárie majú všetko ošetrené v podmienkach.  
 • Ázijské hendikepy majú veľký význam najmä u profesionálnych hráčov. Asi vás to už neprekvapí, ale najširšiu ponuku ázijských hendikepov tvorí práve tak často spomínaná Bet365. Konkurovať jej môžu najmä stávkové kancelárie, ktoré sa tiež zameriavajú na ázijský trh vrátane Pinnacle Sports.

Princíp fungovania burzy stávok (Betfair)

V tomto prípade je burza stávok Betfair iba sprostredkovateľom. Užívatelia si sami môžu vypísať kurz na udalosť alebo prijať stávku už vypísaného kurzu iným užívateľom.

Stávkujúci v Betfair hrajú proti sebe a nie proti stávkovej kancelárií. Otázkou je ako na tom zarába Betfair? Aby mohol Betfair fungovať, tak z každej vyhranej stávky (iba z víťaznej!) si stiahne 2 až 7 % z čistej výhry (výška marže závisí od aktivity a krajiny hráča).

Betfair teda umožňuje podať stávky s vysokými kurzami, ale netreba zabúdať na maržu (marža v podstate zníži kurz). Viac informácií o tejto burze stávok sa dočítate v recenzii Betfair, kde nájdete aj odkaz na video – ako funguje Betfair.

Väčšie množstvo informácií o Betfair a zároveň komunitu, ktorá komunikuje prostredníctvom fóra, nájdete na chrtba.com.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika + DRES

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika a ak vložíš min. 20 €, tak môžeš získať aj repreznetačný dres

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
To si ma vôbec nepotešil. Doteraz som tam nemal žiadne problémy s výberom....
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt