Value betting – stávkovanie na hodnotné kurzy

Vysvetlíme vám čo je value betting resp. tipovanie na hodnotu. Dozviete sa kedy má kurz hodnotu a kde hladať hodnotné kurzy. Okrem vzorca na výpočet vám ukážeme aj príklad na hodnotnú stávku.

Value betting – stratégia tipovania hodnotných stávok + PRÍKLAD

Value betting po slovensky stávkovanie na kurzy s hodnotou je alfou a omegou úspešného tipovania. Aby ste mohli porážať stávkové kancelárie z dlhodobého hľadiska, tak potrebujete podávať hodnotné stávky (value bets). Je to najlepšia stratégia tipovania. Ak sa rozhodnete tipovať, tak podávajte iba stávky, ktoré majú pre vás hodnotu!

Ďalšou možnosťou ako dlhodobo vyhrávať nad stávkovými kanceláriami je stávkovanie na sure bets (tzv. arbitrážne stávky). Okrem týchto dvoch najpopulárnejších stratégií tipovania existujú aj iné stratégie ako martingale systém, fibonacciho systém atď. Každá stratégia vrátane sure bets má svoje úskalia. Zo všetkých stratégií vychádza najlepšie tipovanie na hodnotné stávky. Value betting je teda najlepšou stratégiou ako zarobiť tipovaním zápasov na internete. Hodnotné stávky môžete využívať aj pri niektorých stratégiách. S value bettingom súvisí aj money management a systémy vkladov, kde sa dozviete koľko by ste mali vsadiť na konkrétnu stávku.

Hodnota stávky

Hodnota stávky je číslo, ktoré hovorí o priemernej návratnosti stávky v percentách. Toto číslo by sa malo pohybovať nad 100 %. Ak by sme to porovnali s kasínovými hrami, v ktorých je priemerná návratnosť napr. pri rulete okolo 97 %, tak viete, že z dlhodobého hľadiska nemôžete proti kasínu uspieť. Pri niektorých hrách môže byť návratnosť dokonca aj okolo 50 %. To že môžete vyhrať nejaký jackpot je zase druhá strana mince s ktorou sa však nemôže pri návratnosti počítať a pravdepodobnosť výhry je nízka. V športovom stávkovaní teda hľadáte kurzy, ktoré majú pre vás value teda hodnotu. Aby ste si mohli určiť percentuálnu hodnotu stávky, je potrebné urobiť analýzu zápasu a na základe tejto analýzy určiť vašu pravdepodobnosť výhry resp. kurz.

Aké sú druhy value bettingu?

Hodnotné stávky môžete určiť dvomi spôsobmi. V prvom prípade pôjde o štatistický value betting, ktorý vychádza z rozdielu kurzov stávkových kancelárií. S takýmito hodnotnými stávkami vyjadrenými matematicky sa môžete stretnúť hlavne na portáloch, ktoré porovnávajú kurzy stávkových kancelárií. V druhom prípade pôjde o vaše hodnotné stávky. Čo to je a kedy ide o value betting na základe vami určeného percenta pravdepodobnosti výhry rozoberieme práve v tomto článku.

Kedy má kurz hodnotu?

Ak vypíše stávková kancelária na zápas kurz, tak vašou úlohou je zistiť, či má pre vás tento kurz hodnotu. O tomto je v podstate celý value betting. Mali by ste vlastne určiť čo najpresnejšiu pravdepodobnosť vašej výhry (pravdepodobnosť sa dá prepísať aj do kurzu a naopak). Môžete určiť hneď aj vlastný kurz.

Kurz má hodnotu práve vtedy, ak stávkové kancelárie ponúkajú vyšší kurz ako je ten váš. Stačí si teda stanoviť kurzy príp. percentá a ak niektorá stávková kancelária ponúka vyšší kurz ako je ten váš, gratulujeme, našli ste value bet (hodnotnú stávku).

Vzorce pre výpočet percentuálnej hodnoty stávky

Vzorec 1 pre výpočet value:
Percentuálna hodnota stávky = ((kurz v stávkovej kancelárií ÷ váš kurz) - 1) × 100
Vzorec 2 pre výpočet value:
Percentuálna hodnota stávky = kurz stávkovej kancelárie × vaša pravdepodobnosť výhry

UpozornenieAk sa rozhodnete porovnávať výsledky vzorcov, tak sa môžu mierne líšiť v desatinách percent. Je to z dôvodu zaokrúhľovania pri prevode percent na kurz. Okrem toho vzorec 2 je potrebné pre porovnanie so vzorcom 1 udávať bez 100 % (odpočítať 100 %).

Prepočet pravdepodobnosti na kurz


Ak vám tvorenie kurzu robí problém, tak si na základe všetkých zistených informácií resp. vašej domnienky stanovte pravdepodobnosť. Následne môžete vašu pravdepodobnosť premeniť na kurz. Ak si určíme pravdepodobnosť výhry 60 %, tak prepočet na kurz bude:

Výpočet kurzu = 100 ÷ vaša pravdepodobnosť
Výpočet kurzu = 100 ÷ 60
Výpočet kurzu = 1,67

Prepočet kurzu na pravdepodobnosť


V prípade, že by ste potrebovali prepočítať kurz do pravdepodobnosti, tak použite tento vzorec:

Výpočet pravdepodobnosti = (1 ÷ kurz stávkovej kancelárie) × 100
Výpočet pravdepodobnosti
= (1 ÷ 1,67) × 100
Výpočet pravdepodobnosti = 60 %

Príklad hodnotnej stávky

Stávková kancelária vypíše v zápase FC Barcelona – FC Valencia kurz na víťazstvo FC Barcelony 1.5. Podľa môjho uváženia má FC Barcelona 75 % šancu na úspech.

Výpočet môjho kurzu: 100 ÷ 75 = 1.33
Vidíme, že stávková kancelária vypísala väčší kurz ako som si sám určil. Už teraz vieme, že pôjde o hodnotnú stávku. Na základe výpočtu hodnoty kurzu môžeme potom lepšie určiť výšku vkladu.

Výpočet hodnoty kurzu:  
Vzorec 1
Percentuálna hodnota stávky = ((kurz v stávkovej kancelárií ÷ váš kurz) - 1) × 100
Percentuálna hodnota stávky = ((1.5 ÷ 1.33) - 1) × 100
Percentuálna hodnota stávky = 12,8 %

Vzorec 2
Percentuálna hodnota stávky = kurz stávkovej kancelárie x vaša pravdepodobnosť výhry
Percentuálna hodnota stávky = 1,5 × 75
Percentuálna hodnota stávky = 112,5 %
Percentuálna hodnota stávky bez 100 % = 112,5 % - 100 % = 12,5 %

Výsledok:
Vzhľadom na to, že ide o vysokú hodnotu kurzu, tak by sme mali túto stávku vsadiť za väčšiu sumu. Akú výšku vkladu zvoliť je rozpísané nižšie alebo si môžete o tejto problematike prečítať v článku tipovacie stratégie a systémy vkladov. Výsledky sa líšia z dôvodu zaokrúhľovania pri premene percent na kurz.

Kde hľadať hodnotné kurzy?


Je to veľmi jednoduché. Stávkové kancelárie sa sústredia hlavne na najznámejšie ligy, zápasy, akcie atď. Z tohto dôvodu nájdete hodnotné stávky oveľa ľahšie v nižších ligách na menej známe zápasy, ktoré nie sú pre väčšinu zaujímavé. Ak sa teda stanete expertom na menej sledované ligy, tak je to pre vás veľká výhoda. Okrem toho stávkové kancelárie vedia na ktoré zápasy sa najviac tipuje, a preto ponúkajú na favoritov podhodnotené kurzy. V takomto prípade sa často krát vytvorí value na outsidera. Ak si myslíte niečo iné ako stávková kancelária resp. ostatní stávkari, tak hodnotné kurzy nájdete aj v najznámejších ligách.

Akú výšku stávky zvoliť pri hodnotných stávkach?

V článku stratégie pre tipovanie sa dočítate o rôznych systémoch vkladov aplikovateľných pre stávkovanie na hodnotu (value betting). Všeobecne ale platí: čím vyššia hodnota stávky, tým vyšší vklad na stávku. Toto tvrdenie platí do určitej výšku kurzu. Pri vysokých kurzoch nájdete ľahšie hodnotu, preto je dobré aplikovať toto pravidlo do kurzu 2.5 až 3.0 čo predstavuje pravdepodobnosť výhry 40 % až 33 %. Na druhej strane platí čím menšia value, tým menší vklad. Toto sa dá taktiež porušiť, ak tipujete zápas v ktorom je pravdepodobnosť výhry 70 % až 99 % (zodpovedá kurzu 1.4 až 1.01). Ak budete tipovať zápasy s kurzom 1.4 a menej, tak môžete aj v prípade nízkej value výšku stávky zvýšiť.

Majú nízke kurzy hodnotu?

Áno. Každý kurz môže mať hodnotu. Dôležité je, aby stávková kancelária vypísala vyšší kurz ako ten čo ste si určili vy sami! Taktiež platí, že ak idete podávať stávky s vysokými kurzami, neznamená to, že automaticky máte hodnotný kurz.

Čomu sa treba vyvarovať pri value bettingu?

Ak máte nedostatok trpezlivosti a rozvahy, tak s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete v stávkovaní nikdy úspešný! Vo value bettingu sa môžu výsledky dostaviť až po istom časovom období a aj preto je trpezlivosť veľmi dôležitá!

Vzorcov pri value bettingu sa netreba obávať!

Ak sa pri stávkovaní na hodnotu obávate, že budete musieť všetko prepočítavať podľa vzorcov, tak sa mýlite! Časom prídete do takého štádia, že sa pozriete na zápas a hneď uvidíte, či má pre vás kurz hodnotu a akú sumu na daný zápas vsadíte.

Na čo by ste nemali zabudnúť pri hodnotných stávkach (value bets)

  • Kľúčom k celkovému úspechu v tipovaní a teda dosahovaní ziskov je hľadať hodnotné stávky. Stávkujúci teda bojujú hlavne proti bookmakerom, ktorí každý deň vypisujú kurzy na zápasy resp. určujú ich hodnotu. Value resp. hodnotu nájdete tam, kde bookmaker urobí chybu resp. vy si myslíte, že je kurz oproti vášmu nadhodnotený resp. vyšší. Value betting môžete aplikovať na systémy vkladov ako aj na tipovacie stratégie. Ak chcete byť úspešný nemôžete tiež zabudnúť na Money management.
  • Určenie hodnoty stávky závisí od čo najlepšieho odhadnutia pravdepodobnosti víťazstva vášho tímu a následne aj od čo najlepšieho kurzu pre vašu stávku. Mali by ste teda používať aj portáli pre porovnanie kurzov resp. využívať pre tipovanie viacero stávkových kancelárií.
  • Určenie vašej pravdepodobnosti resp. kurzu je pri value bettingu veľmi dôležité. Každý zápas môže ovplyvniť veľké množstvo faktorov, preto je dôležité zistiť si o zápase čo najviac informácií. Medzi takéto faktory môže patriť zlá séria z posledných zápasov, výmena trénera, zranení hráči, počasie, prítomnosť divákov na štadióne a iné. Predtým ako podáte stávku, mali by ste poznať  súpisku hráčov. Základné zostavy bývajú zverejnené väčšinou 30 minút pred zápasom.
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 30 EUR bez rizika a využi aj 30 spinov.

DOXXbet bonus

75 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 25 FS (spolu 75 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
jednoznačne súhlas
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
neboj žiadne poplatky sa pri prázdnom konte účtovať nebudú. Oni jednoducho...
Aplikácia od paysafecard
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt