Handicapové stávky – vysvetlenie čo to je, druhy + príklady klasického handicapu (s remízou) v zápase

Využiť bonus 30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
Uplatniť 30 € stávku bez rizika
Využiť 70 € stávku bez rizika

Vysvetlíme vám čo je handicap v tipovaní a aký má handicap v zápase význam pre stávkarov? Čítajte ďalej a na konkrétnych príkladoch vám ukážeme, ako európsky handicap s remízou funguje.

Handicap v stávkovaní – vysvetlenie čo to je + PRÍKLAD hcp stávky

Európsky handicap je jedným z viacerých druhov handicapových stávok.

V porovnaní s ázijským handicapom nie je tak obľúbenou a využívanou stávkou, ale výborne ho využijete, ak kurzy na klasické stávky 1X2 nie sú veľmi zaujímavé. 

Rozdiel v kvalite dvoch tímov môže byť veľký až natoľko, že kurzy na výhru favorita sú veľmi nízke a pre tipujúcich hráčov nezaujímavé.

Naopak, kurzy na víťazstvo outsidera by boli tak vysoké, že staviť si na podceňovaný tím by nieslo so sebou až moc veľké riziko. V týchto prípadoch prichádza na scénu klasický európsky handicap – typ handicapovej stávky v zápase, ktorý prináša tipujúcim vyššie kurzy a väčšiu šancu na výhru.

Čo je handicap v stávkovaní

Aké majú stávky na handicap vysvetlenie? Základný princíp hendikepových stávok spočíva v princípe, že v zápase dvoch mužstiev (alebo hráčov), v ktorom jeden plní úlohu veľkého favorita a druhý tím rolu outsidera, stávková kancelária udelí favoritovi zápasu virtuálnu nevýhodu alebo outsiderovi fiktívnu výhodu.

Týmto spôsobom sa šance tímov v zápase vyrovnajú, zápas bude pre tipujúcich atraktívnejší a hodnota stávky na favorita oveľa vyššia.

Najčastejšie sa s tipovaním na handicap stretnete vo futbale, ale aj v hokeji, tenise alebo v basketbale. V niektorých stávkových kanceláriách ale nechýba ani americký futbal, hádzaná, volejbal alebo šípky.

Typy handicapových stávok

Handicapy v stávkových kanceláriách môžeme rozdeliť na 2 hlavné skupiny:

Oba typy handicapových stávok majú svoje špecifiká a pre tipujúcich je nutné, aby pochopili v čom sa líšia, aké sú výhody a nevýhody handicapu a v ktorých športoch sa tento typ stávok tipuje najčastejšie.

Základný prehľad o handicapoch v tipovaní
Základný prehľad o handicapoch v tipovaní

Európsky handicap

Je známy aj pod názvom 3-cestný handicap (výhra – remíza – prehra) a je to typ handicapu v ktorom stávková kancelária prideľuje jednotlivým tímom gólový (prípadne bodový) handicap alebo náskok vo forme celých čísel (-2, -1, +1, +2). Najväčším rozdielom oproti ázijskému handicapu je fakt, že pri európskom handicape si môžete staviť aj na remízu.

Typy stávok na Európsky handicap

Handicapové stávky na favorita (-)

Favorit zápasu sa v tomto prípade znevýhodňuje tým, že stávková kancelária mu pridelí gólovú alebo bodovú stratu (handicap). Stávka na silnejší tím v handicape síce zvyšuje riziko, ale prináša so sebou vyššie kurzy, ktoré v konečnom dôsledku hráčom dajú väčšie výhry.

PríkladAk si vo futbalovom zápase kvalifikácie na ME 2024 medzi Španielskom a Nórskom podáte stávku „Španielsko – Handicap góly 0:2 (Riadny hrací čas)“ musí Španielsko po záverečnom hvizde vyhrať o 3 góly (alebo viac), aby bola vaša stávka výherná.
UpozornenieV prípade, že Španielsko zvíťazí nad Nórskom iba o 2 góly, váš tip prehráva! Na rozdiel od ázijského handicapu sa pri európskom handicape vklad pri remíze nevracia!
Európsky handicap v stávkovej kancelárii DOXXbet
Európsky handicap v stávkovej kancelárii DOXXbet
Handicapové stávky na outsidera (+)

Stávkou na slabší tím môžete pri európskom handicape podporiť outsidera v zápase. Slabšiemu tímu býva pri tipovaní na (kladný) handicap pridelená gólová alebo bodová výhoda, aby mal pred favoritom zápasu určitý (vopred stanovený) náskok a šance v stretnutí sa vyrovnali.

Úlohou slabšieho tímu bude udržať si fiktívny náskok zo začiatku stretnutia až do konca. Veľkou výhodou tohto typu stávky je, že napriek tomu, že slabší tím na ktorý ste stavili prehrá, vaša stávka môže byť výherná. Stačí, aby favorizovaný tím nedohnal stratu zo začiatku zápasu.

PríkladAk si v zápase kvalifikácie EURO 2024 Španielsko – Nórsko stavíte na „Nórsko – Handicap góly 0:3 (Riadny hrací čas)“ vyhráte aj v prípade, že Nórsko prehrá o 2 góly.
Handicapové stávky na outsidera
Handicapové stávky na outsidera
Handicap na remízu

Tento typ stávky odlišuje európsky handicap od ázijského. Na to, aby bola stávka na remízu v európskom handicape úspešná, musí daný tím (alebo jednotlivec) vyhrať zápas presne stanovený počet gólov, ktorými vyrovná handicap zo začiatku zápasu. 

Ide v podstate o stávku v ktorej stávkari predpovedajú presný gólový rozdiel v zápase. Akýkoľvek iný gólový rozdiel znamená pre tipujúceho prehru. Vyššie riziko je však pri tejto stávke vyvážené mimoriadne vysokými kurzami.

Stávky na handicap na remízu sú však zo všetkých najmenej obľúbené, keďže pri dvoch predchádzajúcich typoch (+) a (-) sú vaše šance na výhru vyššie. 
Handicap na remízu v DOXXbet
Handicap na remízu v DOXXbet

Výhody a nevýhody európskeho handicapu

Európsky handicap v tipovaní prináša hráčom množstvo výhod a benefitov. Napriek tomu ale má aj niekoľko nevýhod, na ktoré by si mali dať pozor najmä stávkari – začiatočníci.

Výhody

  • európsky handicap prináša atraktívnejšie kurzy na favoritov v jednoznačnom zápase,
  • vyhrať môžete aj v prípade, že outsider v zápase prehrá,
  • možnosť staviť si na hendikepovú remízu s vysokými kurzami

Nevýhody

  • v porovnaní s ázijským handicapom je európsky handicap 3-cestná stávka (výhra – remíza – prehra),
  • nie moc vhodný pre úplných začiatočníkov v tipovaní,
  • v prípade vyrovnaného handicapu po zápase sa vklad nevracia – stávka je prehrávajúca.

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Čo znamená handicap v tipovaní?

Handicapové stávky vyrovnávajú šance jednotlivých účastníkov tým, že v zápase priradia danému tímu (hráčovi) gólový (bodový) handicap alebo náskok. Veľkou výhodou je, že handicapy prinášajú hráčom atraktívnejšie kurzy a vyššie výhry.

2️⃣ Prečo majú niektoré tímy znamienko + a - pri handicap stávkach?

Favorizované tímy majú pri názve klubu znamienko mínus (-), takže budú do zápasu vstupovať s uvedeným gólovým (resp. bodovým) hendikepom. Outsider má pri sebe znamienko plus (+), takže stretnutie začne s náskokom daného tímu (jednotlivca).

3️⃣ Aký je rozdiel medzi európskym a ázijským handicapom?

Najväčším rozdielom je, že pri ázijskom handicape sú možné iba 2 výsledky (výhra domáceho tímu alebo výhra hostí). Pri európskom handicape existuje ale ešte tretia možnosť a tou je remíza.

Ďalším významným rozdielom je spôsob, akým sa handicapy uvádzajú – pri európskom existujú iba celočíselné handicapy, pri handicape ázijskom však nájdete aj handicapy polovičné (-1.5, +0.5,...) prípadne štvrtinkové (-1.75, +1.25,...).

4️⃣ Na aké športy si podať stávky na európsky handicap?

Najviac stávok na európsky handicap nájdete v stávkových kanceláriách jednoznačne na futbal. Nechýbajú však ani handicapy na hokej, basketbal, tenis, baseball alebo americký futbal.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt