Money Management – naučte sa spravovať vaše financie na stávkovanie

Využiť bonus 30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
Uplatniť 30 € stávku bez rizika
Využiť 70 € stávku bez rizika

Dozviete sa čo je Money Management (Bankroll Management) v stávkovaní a aká je odporúčaná maximálna stávka. Taktiež vám predstavíme 5 rád ako tipovať bezpečne a neskrachovať.

Money Management – čo to je a ako bezpečne stávkovať

Čo je money management v stávkovaní?

Money management alebo bankroll management a jeho správne nastavenie chráni vaše investície resp. obmedzuje riziko bankrotu.

Money management spočíva hlavne v stanovení si banku a dodržiavaní maximálnych vkladov. Stanovenie banku je kapitál resp. suma peňazí, ktorú si hráč môže dovoliť prehrať.

Z uvedeného teda vyplýva, že žiadny money manažment vás neudrží pred krachom, ak budete v tipovaní dlhodobo neúspešný. Hlavnou úlohou money managementu je udržanie vášho banku v prípade horšieho tipovacieho obdobia (napr. séria prehier).

Aká je odporúčaná maximálna stávka na tiket resp. udalosť?

Ak ste úplný začiatočník, odporúčame uzatvárať stávky s menším vkladom a to vo výške 2 % z vášho banku.

Vo všeobecnosti sa však odporúča tipovať maximálne 3 – 4 % z banku na jeden tip. Rovnaký princíp sa uplatňuje aj na finančných trhoch. Ak sa vám zdá táto hranica nízka, neprekračujte 5 %.

Dodržiavanie maximálnych stávok je veľmi náročné na psychiku najmä pre hráčov s menším bankom. Preto je dôležité vymyslieť si systém, ktorý budete nútený dodržiavať.

PríkladAk je váš bank 1.000 EUR, tak odporúčaný maximálny vklad na jeden tip bude 30 EUR (čo predstavuje 3 % z banku).

Stratégie tipovania / Systémy vkladov

Vyššie je uvedené koľko percent z banku by malo ísť maximálne na jeden tip. Koľko peňazí však chceme skutočne vložiť na jeden tip nám môžu určiť aj tipovacie stratégie resp. systémy vkladov.

Existujú rôzne tipovacie systémy ako napr. rovnaký vklad na každú stávku, zohľadňovanie kurzov, jednotkový vklad, Kellyho kritérium resp. Kellyho rovnica a iné špeciálne tipovacie stratégie. O niektorých z nich sa môžete dočítať v článku stratégie tipovania a systémy vkladov.

Zapamätajte si
  • Dodržiavanie money managementu je veľmi náročné, pretože budete chcieť neustále podávať stávky za väčšie peniaze (platí to hlavne pre hráčov s menším bankom). Ak vyhrávate, tak sa money manažment dodržiava ľahšie, ako keď prehrávate. Aký ste hráč resp. akú máte disciplínu ukáže až realita. Táto realita nastane po prvej sérii prehier – tu sa rozhodne či na to máte!
  • Žiadny money manažment vás neochráni pred krachom ak budete zle tipovať! Money management zabezpečí iba udržanie vášho banku v prípade, že máte horšie obdobie v stávkovaní.
  • Za žiadnych okolností nepodávajte celý váš bank na jednu udalosť! Aj keď to bude veľká tutovka, tak z dlhodobého hľadiska nie je možné, aby všetky tutovky boli úspešné! Okrem toho s veľkou pravdepodobnosťou pôjde o nízky kurz, ktorý nebude mať hodnotu!
  • Money management využívajte na stávkovanie. Pri online kasíne ste z dlhodobého hľadiska vopred odsúdený na neúspech.

Money management nie je všetko

Existuje pár jednoduchých bodov, ktoré vám môžu pomôcť v tipovaní či jednoduchšie spravovať váš bankroll:

1. Oddeľte si peniaze na stávkovanie

Aby ste mali jasne na očiach váš bank, odporúčame založiť si nový bankový účet.

Dnes nie je žiadny problém nájsť účet bez poplatkov a vy tak budete mať oveľa väčší prehľad o vašich financiách resp. banku. Pri založení osobitného účtu na tipovanie je väčšia pravdepodobnosť, že nebudete utrácať peniaze, ktoré potrebujete na iné veci.

Na vyčlenenie peňazí na stávkovanie môžete použiť aj internetové peňaženky Skrill a Neteller, na ktoré si pošlete určitú čiastku na stávkovanie z vášho bankového účtu.

2. Majte prehľad o športe

Idete tipovať podľa vlastného plánu? Zamerajte sa na menej líg či hráčov a udržujte si prehľad. Budete tak úspešnejší.

Existuje mnoho športových relácií, kde sa dozviete všetko podstatné napr. o posledných ligových kolách v najznámejších európskych futbalových súťažiach – získate tak oveľa väčší prehľad o danej súťaži resp. športe.

Ďalšou alternatívou je aj čítanie reportov zo zápasov, kde sa môžete dozvedieť rôzne podrobnosti – ako prišiel tím k výhre, či boli v zápase vylúčenia, môžete si pozrieť aj štatistiky o držaní lopty či počet striel na bránu. Všetky tieto informácie môžete v budúcom kole využiť vo váš prospech. 

3. Value bets - hodnotné stávky

Pri každej stávke by ste mali hľadať value teda hodnotu. Kurzové stávkovanie sa točí okolo value stávok (hodnotných stávok).

Ak už viete o money managemente či systémoch vkladov, potom prichádzajú na rad tipy resp. kurzy. A tu by mali dostávať priestor value stávky. Hľadáte teda kurz, ktorý má pre vás hodnotu.

Vašou úlohou bude určiť kurz príp. pravdepodobnosť výhry daného mužstva a ak je váš kurz nižší v porovnaní s kurzom stávkovej kancelárie, našli ste stávku, ktorá má hodnotu. Takéto stávky vám z dlhodobého hľadiska prinesú zisk. Pre viac informácií odporúčame prečítať článok hodnotné stávky (value bets).

4. Netipujte akumulované stávky

Vaše stávky by mali tvoriť vo viac ako 90 % prípadoch SÓLO stávky. Tiket bude teda tvoriť iba jeden zápas.

Pochopiteľne, u začínajúcich hráčov ako aj hráčov s menším bankom bude toto percento nižšie. Ak sa však dostanete na určitú úroveň, AKU stávky využívajte v minimálnom počte.

Každým ďalším tipom sa zmenšuje vaša šanca na víťazstvo. Výnimky tvoria napr. nižšie ligy, kde môžu byť AKU stávky vyžadované. Takéto stávky však môžete doplniť tipmi, ktoré majú veľmi nízky kurz a teda vysokú pravdepodobnosť výhry.

5. Netipujte za každú cenu!

Ak máte v nejakom športe dobrý prehľad, tak tipujte hlavne na tento šport. Ak v júni skončí playoff NHL, počkajte si kým sa začne hrať opäť základná časť!

Ak prehráte váš vklad, nesnažte sa ho rýchlo a za každú cenu získať späť ďalšou stávkou!  Takto to nefunguje! Je dôležité vedieť kedy skončiť resp. vedieť počkať na správnu chvíľu!  

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt