Coronavirus – ktoré futbalové ligy sa budú opäť hrať? - AKTUALIZÁCIA

Coronavirus – ktoré futbalové ligy sa budú opäť hrať? - AKTUALIZÁCIA

Kedy sa opäť spustia európske futbalové ligy? 

Z dôvodu koronavírusu boli pozastavené takmer všetky športové podujatia. Dnes v polovici mája 2020, už poznáme niektoré termíny reštartov európskych futbalových líg. Je treba povedať, že niektoré ligy boli ukončené (Holandsko, Francúzsko). 

Termíny začiatia futbalových líg po coronaviruse:
  • Nemecká liga (16.5.2020) 
  • Česká futbalová liga (23.5.2020)
  • 2. Česká futbalová liga (27.5.2020)
  • Poľská liga (29.5.2020)
  • Chorvátska liga (30.5.2020)
  • Srbská liga (30.5.2020)
  • Anglická liga (1.6.2020 - predpoklad)
  • Španielska futbalová liga (20.6.2020)
Vypísané kurzyNa väčšinu líg už sú aj vypísané kurzy, ktoré si môžete pozrieť v stávkovej kancelárii iFortuna.sk alebo Tipsport.sk. Na anglickú a španielsku ligu je potrebné si ešte počkať. 

Koronavirus - ktoré športové akcie sú zakázané? (13.3.2020)

Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky vydal v pondelok 9.3.2020 nariadenie o okamžitom zákaze všetkých športových podujatí. Športové zápasy sa nebudú môcť uskutočniť ani bez divákov. Tento zákaz platí na najbližších 14 dní a je veľmi pravdepodobné, že sa zákaz rozšíri.

Od 12.3.2020 od 6:00 platí na slovensku mimoriadny stav. Krízový štáb rozhodol o viacerých opatreniach medzi ktoré patrí aj zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov (fitness centrá, wellness, lyžiarske strediská a aquaparky), ďalej sociálnych a kultúrnych zariadení alebo obmedzená prevádzka obchodných centier ako aj klientskych centier.   

Z tohto dôvodu bola Slovenská hokejová súťaž úplne ukončená a Banská Bystrica bola vyhlásená za majstra Slovenskej republiky v ročníku 2019/2020. Zrušený bol aj basketbal. Ďalší populárny šport futbal bol zatiaľ pozastavený, ale možno sa dočkáme podobného scenára ako pri hokeji.

Ktoré krajiny zrušili hokejovú sezónu z dôvodu corona vírusu?

Medzi ďalšie krajiny, ktoré okrem Slovenska zrušili hokejovú sezónu z dôvodu koronavírusu sú napr. Nemecko, Rakúsko, Česko alebo Poľsko.

Futbal a koronavírus

Vo futbale sú prerušené už aj najväčšie futbalové súťaže v Taliansku, Francúzsku a Španielsku. V Nemecku sa zatiaľ hrá, ale skôr či neskôr bude futbal aj tu prerušený. Medzi klubmi, ktoré sa ocitli v karanténe patrí najpr. Juventus, Inter Miláno alebo Real Madrid. Z Anglicka sa potom pridali Arsenal a Chelsea aj preto sa v anglicku má rozhodnúť o tom, či nebude súťaž taktiež pozastavená. 13.3.2020 sa rozhodlo, že anglická liga sa taktiež prerušuje. 

Tenis, Formula, NHL, NBA, MLS a koronavírus

Čo sa tenisových turnajov týka, tak všetky zápasy sa rušia minimálne do 20.4.2020. To isté platí najnovšie aj o Veľkej cene Austrálie formule 1, ktorá sa mala uskutočniť tento víkend. Ďalej bol pre koronavírus odložené aj súťaže v USA ako napr. NHL, NBA a MLS.

Uskutočnia sa pre koronavírus veľké športové podujatia ako Majstrovstvá sveta v hokeji alebo Letné olympijské hry 2020 v Tokiu?

O majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia vo Švajčiarsku, sa rozhodne v apríli a je veľmi pravdepodobné, že sa tento rok neuskutočnia vzhľadom na priebeh koronavírusu v Číne alebo Taliansku.

Letné olympijské hry 2020 v Tokiu sa uskutočnia až od 24.7.2020, preto tu je väčšia nádej ako pri MS v ľadovom hokeji. Dnes to ale moc dobre nevyzerá, pretože v Japonsku je situácia vážne z dôvodu koronavírusu.

Budú Majstrovstvá Európy vo futbale 2020 z dôvodu corona vírusu?

Majstrovstvá Európy sa majú uskutočniť od 17.6. do 12.7. 2020, pričom hrať sa má vo viac ako desiatich krajinách naprieč celou Európou. Vzhľadom na to, že aj Liga majstrov bude musieť byť pozastavená, tak padol návrh, že ME 2020 sa pre koronavírus preložia o jeden rok. Toto by umožnilo teoreticky dohrať aj Ligu majstrov. Aby to mohlo byť schválené, tak UEFA na 17. marca zvolala videokonferenciu, kde sa očakáva, že bude tento plán schválený.

WHO a korona vírus

Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila Pandémiu, čo tu veľmi dlho nebolo. Nebude úplne jednoduché sa koronavírusu zbaviť, pretože podľa vedcov nie je isté, či cez leto zmizne. Ak ľudia nebudú disciplinovaní, resp. nebudú dodržiavať tvrdé nariadenia vlád, tak toto obdobie môže trvať veľmi dlho. Správanie ľudí je veľmi dôležité aj preto, aby nemuselo prísť k selektovaniu ľudí (lekári rozhodujú o tom koho zachránia a koho nie, tak ako to je v Taliansku).

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus pre športové stávky aj kasíno zároveň! Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť +30 FS.

DOXXbet bonus

70 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 20 FS (spolu 70 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Slovenská recenzia stávkovej kancelárie TIPOS športové stávky + informácie...
ETipos bonus a recenzia
Slovenská recenzia stávkovej kancelárie Niké + informácie o bonuse
Niké bonus a recenzia
Urcite pomoze...
účet u Tipsportu