Ako sa vyhodnocujú stávky v riadnom hracom čase a pri predĺžení + príklady

Vysvetlíme vám čo je stávka na riadny hrací čas a na príklade ukážeme ako funguje. Dozviete sa aj rozdiel pri vyhodnotení stávok na riadnu hraciu dobu vrátane nadstaveného času a predĺženia.

Stávka na riadny hrací čas (hraciu dobu) – vysvetlenie + PRÍKLAD

Stávky na riadny hrací čas (vo futbale)

Všetky tieto stávky (či už na 1X2 alebo počet gólov v zápase atď.) budú vyhodnocované na základe riadneho hracieho času, ktorý trvá 90 minút + nadstavenie od rozhodcu. Ak na konci 90. minúty štvrtý rozhodca ukáže, že sa bude predlžovať o 4 minúty, tak celkovo bude trvať riadna hracia doba nie 90 minút, ale 94 minút.

Príklad

Futbal: Anglicko – Francúzsko
Výsledok: 1:0
Góly: 93. minúta Anglicko

Na základe gólu z 93. minúta sa bude za správny tip na 1X2 považovať víťazstvo domáceho tímu (Anglicka). To, že po 90 minúte bola remíza 0:0 nemá na tip žiadny vplyv. Zápas sa po 90. minútach končí hneď ako rozhodca odpíska koniec (teda spravidla po uplynutí doby nadstaveného času).

Aký vplyv má predĺženie na stávky?

V prípade turnajov, ktoré zahŕňajú v sebe napr. vyraďovacie boje sa môžu zápasy dostať do predĺženia. To znamená, že okrem riadnej hracej doby (90 min. + nadstavený čas) sa zápas predĺži vo futbale väčšinou o ďalších 30 minút (2x15 minút). Tento čas už je predĺženie a s riadnou hracou dobou nemá nič spoločné. Ak padne v predĺžení gól, tak nemá žiadny vplyv pre stávky na 1X2 (teda keď natipujete remízu X a zápas sa skončil v riadnom hracom čase remízou, vyhrali ste a je úplne jedno že sa predlžuje a zápas musí mať víťaza). V prípade, že ste tipovali na „postup“, tak vtedy takýto gól má v predĺžení opodstatnenie (za predpokladu, že ho dalo mužstvo na ktorého postup ste tipovali).

Príklad

Futbal: Anglicko – Francúzsko
Výsledok po 90. minútach: 2:2
Výsledok: 3:2 po predĺžení (Anglicko dalo gól v 116. minúte a Francúzsko už nestihlo reagovať)

Vaše stávky:
Stávka 1X2 – natipovali ste 1-ku na víťazstvo Anglicka (zápas sa skončil remízou, preto bude tento tip nevýherný)
Stávka na postup – natipovali ste, že postúpi Anglicko (Anglicko dalo v predĺžení gól, vďaka ktorému postúpilo a vy ste vyhrali)

Sú iné pravidlá pri predĺžení v hokeji, basketbale alebo inom športe?

V prvom rade v hokeji ako aj basketbale neexistuje nadstavený čas. Je tam časomiera, ktorá sa vždy zastaví, ak je prerušená hra. V prípade predĺženia je to veľmi obdobné s tým rozdielom, že prvý gól v hokejovom predĺžení ukončuje celé predĺženie resp. zápas (neplatí, ak zápas príde až do samostatných nájazdov, kde je stanovený určitý počet nájazdov pre každé mužstvo).

Pri stávkach na uvedené športy  však môžete okrem 1X2 tipovať aj na stávky 12 (do rozhodnutia zápasu teda vrátane predĺženia). Niečo také je možné aj vo futbale, ale tam ide o tzv. stávky bez remízy (SBR), kde sa vám v prípade remízy v riadnej hracej dobe vráti vklad (pre vyhodnotenie stávky bude použitý kurz 1.0). SBR nájdete aj pri hokeji, ale v prípade stávok na 12 môže ísť aj o obdobu SBR (je potrebné si čítať doplnkové informácie pri odvodených stávkach, aby ste vedeli či ide o stávku do rozhodnutia alebo o stávku na riadny hrací čas).

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

40 € bez rizika + 40 € kredit + 40 FS!

Získajte vo Fortune bonus pre športové stávky aj kasíno zároveň! Podáš stávku za 40 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť + 40 € kredit + 40 voľných točení v online kasíne.

Ďaľšie bonusy