Money Line (ML), Pick (Pk) – obdoba stávky bez remízy

Využiť bonus 30 € zadarmo za registráciu bez vkladu
Uplatniť 30 € stávku bez rizika
Využiť 70 € stávku bez rizika

Vysvetlíme vám čo je stávka Money line (ML) alebo Pick (Pk) a uvedieme príklad na ML stávku.

Stávka Money Line (ML) a Pick (Pk) – vysvetlenie + PRÍKLAD

Money Line je stávka na celkové víťazstvo v zápase.

Vo všeobecnosti ich ponúkajú najmä americké stávkové kancelárie v zápasoch, ktoré sa predlžujú, ak po riadnej hracej dobe skončí zápas remízou a proti sebe v nich nastúpia proti sebe dva tímy alebo dvaja hráči.

Money line by preto mala byť braná ako stávka na celkové víťazstvo vrátane predĺženia. Ak by sa predĺženie nebralo do úvahy, ide o stávku bez remízy (SBR) angl. Draw no bet (DNB). Je však potrebné si prečítať, či sa stávka vyhodnocuje po základnej hracej dobe alebo vrátane predĺženia.

Favorit v zápase býva v kurzovej ponuke označený znamienkom mínus (-) a udáva, koľko musíte staviť, aby ste vyhrali 100 $. Underdog – podceňovaný tím alebo hráč u ktorého je pravdepodobnejšie, že prehrá bude označený znamienkom plus (+) a ukazuje, koľko by ste zarobili na stávke 100 $.

PríkladVýherná stávka v hodnote 135 $ na favorita s kurzom -135 vám prinesie výhru 100 dolárov. Vďaka výhernej stávke 100 $ na kurz +155 získate celkovo 255 USD – vklad v hodnote 100 dolárov + výhra vo výške 155 $.

Stávka Pick (Pick' em) sa rovnako používa hlavne v amerických stávkových kanceláriách a je veľmi podobná stávkam Money Line. 

Rovnako si musíte vybrať víťazný tím alebo hráča – rozdiel je však v tom, že vypísané kurzy na oba tímy budú úplne rovnaké. Podľa stávkových kancelárií a bookmakerov budú mať v čase konania zápasu rovnakú šancu vyhrať napriek tomu, že nemajú rovnakú kvalitu.

Pri stávkach Pick' em netipujte na víťaza len na základe posledných výsledkov alebo vzájomných zápasov – samozrejme, že sú tieto štatistiky dôležité – zvážte ale aj ďalšie faktory ako napr. ktorý z tímov bude hrať na domácom štadióne alebo akí dôležití hráči nastúpia / nenastúpia v zápase kvôli zraneniu alebo šetreniu síl.

Nie len pri Money Line, ale aj pri Pick si prečítajte podmienky stávkovej kancelárie, aby ste vedeli, kedy je stávka vyhodnotená ako PUSH.

Pri vyhodnotení PUSH ide o stávku, ktorú uvidíte vyhodnotenú ako zrušenú alebo výhernú s kurzom 1.0, čo znamená, že sa vám vždy vráti vklad. PUSH nastáva hlavne pri stávkach SBR, AH (0) ale taktiež sa s ním stretnete pri spomínaných stávkach Money Line a Pick.

NezabudniteV prípade, že sú tieto stávky vyhodnotené ako PUSH, nemali by sa započítavať do rolloveru (pretočenia bonusu). Všetko však závisí od podmienok stávkovej kancelárie, preto vám v prípade nejasností odporúčame prečítať bonusové podmienky alebo kontaktovať zákaznícku podporu stávkovej kancelárie . 

Money Line (ML) a Pick (Pk) sú teda obdobné stávky. Ich definícia môže byť bez oboznámenia sa s pravidlami stávkovej kancelárie nejasná. Ak výraz ML alebo Pk nájdete v kurzovej ponuke pri športoch, kde sa dá rozhodnúť v predĺžení (napr. NHL, NBA), môžete byť niekedy na pochybách či ide o stávku bez remízy (SBR) alebo stávku na víťazstvo do rozhodnutia (12).

PríkladV kurzovej ponuke môžete nájsť napr. stávku ML na zápas NHL, kde sú vypísané iba dva kurzy 1.8 na domácich a 2.2 na hostí. Kurz na remízu vypísaný nie je a ak nenájdete pri udalosti ďalšie konkrétne informácie, tak neviete, či vám bude v prípade remízy v riadnej hracej dobe vrátený vklad alebo stávka platí vrátane predĺženia. Preto je nutné poznať pravidlá stávkovej kancelárie.
PoznámkaV stávkových kanceláriách s českým alebo slovenským pôvodom sa s výrazmi ML alebo Pk s najväčšou pravdepodobnosťou nestretnete.
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov
Aktuálne bonusy
Tipsport bonus

30 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 30 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

70 € bez rizika

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 70 EUR bez rizika.

DOXXbet bonus

30 € bez rizika + 75 free spinov

30 € stávka zadarmo + 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“ máte ďalších 25 FS navyše

Ďaľšie bonusy
Najnovšie príspevky na fóre
Pokerstrars.com , Betonline.ag , SBO , betfair.com alebo skus betinasia.com...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu
Skus betinasia.com ak vies anglicky chod na arbusers.com je tam sekcia o...
Ako stavkovat u zahranicnych stavkovych...
Ani neviem kolko som bol v pluse mal som ho aj 15 rokov, no v posledných...
Bet365 dali mi limity
Copyright © 2008-2024 StavkoveKancelarie.com Mapa stránok | Podmienky používania | RSS | FAQ | Kontakt