Ako sa vyhodnocujú neplatné alebo zrušené stávky a stávka na odložený zápas

Vysvetlíme vám ako sa vyhodnotí váš tiket ak sa niektorá zo stávkových udalostí neodohrá, odloží alebo bude zrušená. Prečítajte si aké situácie môžu nastať pri vyhodnocovaní tiketu.

Stávka na zrušený alebo odložený zápas – vysvetlenie

Stávky na zrušené, preložené alebo odložené zápasy

Čo sa stane s vašimi stávkami ak sa zápas v konkrétny deň neodohrá? V prípade, že zápas na tikete bude odložený, zrušený alebo preložený, tak pravdepodobne bude vyhodnotený kurzom 1.0 a nebude sa vám v tomto prípade započítavať do výsledného kurzu tiketu. Ak ste podali SOLO stávku (jeden zápas na tikete), tak vám budú vrátené peniaze.

Vyhodnotením zápasu s kurzom 1.0 sa stretávame pri zrušených stávkach najčastejšie. Existujú ale aj rôzne výnimky, ktoré budú v tomto článku predstavené. Každá stávková kancelária si vytvára svoje vlastné pravidlá, preto si ich odporúčame prečítať. Sú to obsiahle a komplexné pravidlá, ktoré tu všetky nie je možné uviesť a aj preto to nemusí byť presne tak ako to uvádzame v tomto článku.

Špecifické situácie, ktoré môžu nastať pri zrušených resp. odložených zápasoch

 • Ak sa odložené, zrušené alebo preložené zápasy odohrajú ešte v rovnakom týždni, tak môžu byť považované za platné.
  Vyhodnotenie stávok s odloženým zápasom
  • Fortuna necháva odložené stávky v platnosti ak bola udalosť odohraná do 3 dní. 
  • Tipsport pri odloženom zápase necháva stávky v platnosti ak sú odohrané do 4 dní. 
 • Ak je zápas presunutý napr. z dôvodu prenosu v televízií z piatka na pondelok, tak tieto zápasy môžu byť stále považované za platné.
 • Čo sa stane ak zápas sa začne skôr ako bolo uvedené? V prípade, že váš tiket bol uzatvorený ešte skôr ako bol skutočný začiatok zápasu, tak takýto tiket by mal zostať v platnosti.
 • Zápas predčasne ukončený? Všetky tipy, ktoré je možné vyhodnotiť, by mali byť vyhodnotené. V prípade tipov na konečný výsledok (1X2) budú stávky zrušené. Pri niektorých ligách to platiť nemusí, ale to sú špecifické výnimky.
 • Čo sa stane ak tipujete na strelcov gólov v zápase? Tu sa považujú všetky stávky za platné, ak hráč nastúpi do zápasu v ktorejkoľvek minúte. V prípade, že zápas bude predčasne ukončený, tak všetky stávky budú považované za zrušené (vyhodnotia sa kurzom 1.0 alebo vám vrátia vklad v prípade SOLO stávok). Vlastné góly sa nepočítajú pri vyhodnocovaní stávok.
 • Tipovanie na najlepšieho strelca vás môže tiež zaskočiť. Ak sa turnaj alebo liga skončí a je viacero najlepších strelcov (dosiahli rovnaký počet gólov), tak vaša stávka bude zrušená resp. vyhodnotená kurzom 1.0.
 • Kontumácia (diskvalifikácia, doping) – ak bola udalosť ukončená a neskôr nastala kontumácia, tak by mali platiť výsledky, ktoré boli dosiahnuté pred kontumáciou. Ak bol podaný protest, tak je stávková kancelária oprávnená pozastaviť výplaty výhier a počkať si na právoplatné rozhodnutie riadiacich orgánoch (v prípade, že sa proti tomuto rozhodnutiu ešte niekto odvolá, tak už sa to pri vyhodnocovaní udalosti neberie do úvahy).
 • Skreč v tenise – v prípade skreču sú medzi stávkovými kanceláriami rozdiely pri vyhodnocovaní takto ukončeného zápasu. Ak ste tipovali na víťaza zápasu, tak v prípade skreču by malo po správnosti nastať zrušenie stávky (stávková príležitosť by sa mala vyhodnotiť kurzom 1.0). Niektoré stávkové kancelárie majú pravidlo, že ak sa odohrá prvá loptička alebo prvý resp. druhý set, tak stávka na víťaza zápasu bude riadne vyhodnotená bez ohľadu na skreč v zápase. Fortuna, Tipsport, Niké ako aj iné slovenské stávkové kancelárie vyhodnocujú pri skreči všetky stávky, ktoré sa dajú vyhodnotiť (napr. ak skreč nastane cez prestávku medzi prvým a druhým setom, tak všetky stávky ako počet gemov v prvom sete alebo kto vyhrá prvý set budú normálne vyhodnotené). Dlhodobejšie stávky ako napr. stávky na umiestnenie (napr. do 3 miesta) sa zvyčajne vyhodnocujú normálne (bez ohľadu na skreč). Každá stávková kancelária má vlastné tenisové pravidlá, preto odporúčame informovať sa v stávkovej kancelárii ako sa vyhodnocuje skreč v tenise v prípade stávky na víťaza zápasu. 
 • Baseball – stávkové kancelárie, ktoré pôsobia aj v Amerike, pri bejzbale vypisujú nadhadzovačov. V prípade, že nenastúpi konkrétny nadhadzovač, tak môže byť stávka zrušená (resp. vyhodnotená kurzom 1.0). Takéto možnosti stávok zatiaľ slovenské stávkové kancelárie neponúkajú.
 • Neplatné stávky – v prípade, že dôjde k technickej chybe alebo inej chybe (napr. kurzy na tikete sú neporovnateľne vyššie oproti konkurencii), môže stávková kancelária prehlásiť takýto tiket za neplatný.
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

15 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 15 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

no však oni plánujú ísť online tento rok. Hento je asi iba nejaký test,...
Aktuálny zoznam slovenských stávkových kancelárií
neviem aké pravidlá čakáš, ale martingale je stratégia. Proti stratégiam...
Martingale
Jasne ďakujem za info, jednoznačne nemôžem hrať tie prales e ligy
BET365 Zakl. Otázky ?