Európska konferenčná liga 2021/22 – žreb, program, kurzy, skupiny, tabuľky, termíny + kde sledovať zápasy EKL NAŽIVO

Úplne nová Európska konferenčná liga je tu! Spoznajte program zápasov, skupiny EKL, tabuľky alebo kurzy na víťazov. Dozviete sa aj to, ako sledovať UEFA EKL live v TV alebo na internete.

Európska konferenčná liga 2021/22 ⚽ program, kurzy, tabuľky, skupiny

Európska konferenčná liga UEFA 2021/22 prichádza ako nová futbalová súťaž, ktorá dá aj menším európskym klubom šancu na to, aby sa presadili vo futbalovej Európe.

Čo je konferenčná liga? Po slávnej Lige majstrov a Európskej lige bude Európska konferenčná liga výkonnostne tretím najlepším turnajom na starom kontinente.

Uvidíme v nej futbalové kluby, ktoré buď vypadli z dvoch prestížnejších európskych súťaží alebo podľa ratingu patria práve do tejto súťaže.

Zo slovenských klubov sa v sezóne 2021/22 predstaví v Európskej konferenčnej lige Slovan Bratislava, ktorý postúpil do skupinovej fázy. Spartak Trnava, DAC Dunajská Streda a MŠK Žilina sa neprebojovali do skupinovej fázy cez kvalifikačné predkolá.

Tipujte konferenčnú ligu s bonusom 20 € zadarmo!
Budete presmerovaní na oficiálnu stránku Tipsport.sk

⚽ Udalosť Európska konferenčná liga 2021/22
🗓️ Skupinová fáza 16. 09. – 09. 12. 2021
⭐ Play-off  17. 02. – 05. 05. 2022
🏆 Finále EKL 25. máj 2022, Tirana
💰 Naj kurzy na EL Tipsport alebo Fortuna
📝 Počet tímov 32
📺 TV prenos RTVS, ČT sport, Sport1, Sport2

Žrebovanie konferenčnej ligy

Žreb šestnásťfinále EKL

 • Fenerbahçe – Slavia Praha
 • FC Midtjylland (Dán.) – PAOK Solún
 • PSV Eindhoven – Maccabi Tel-Aviv
 • Celtic – FK Bodø/Glimt
 • Sparta Praha – Partizan Belehrad
 • Leicester City – Randers FC
 • Rapid Viedeň – Arnhem / Tottenham

Žreb Európskej konferenčnej ligy

Podobne ako žreb Ligy majstrov a Európskej ligy aj žreb EKL sa bude konať každoročne na konci augusta. Ako prebieha žreb EKL?

32 klubov bude rozdelených do 4 košov po osem tímov podľa rebríčku klubových koeficientov. Platí, že v skupine sa nemôžu stretnúť 2 tímy z rovnakej asociácie (krajiny) a tiež, že mužstvá z Arménska a Azerbajdžanu nemôžu nastúpiť v jednej skupine.

Aby sa zaistilo, že 2 tímy nebudú mať výkop stretnutia v rovnaký čas (kvôli televíznemu vysielaniu) budú skupiny rozdelené na 2 farby:

 • skupina A až D – červená farba,
 • skupina E až H – modrá farba.

Pokiaľ bude teda jeden futbalový klub z danej krajiny vylosovaný v jednej z červených skupín, druhý futbalový klub bude automaticky preradený do modrých skupín (napríklad dvojica Slavia a Jablonec v sezóne 2021/22).

Stávky na Európsku konferenčnú ligu

Kurzy na Európsku konferenčnú ligu

Podobne ako kurzy na Ligu majstrov, alebo Európsku ligu rovnako aj kurzová ponuka na Európsku konferenčnú ligu je dostupná v každej slovenskej stávkovej kancelárii.

Nezabudnite však vyberať správne! Určite odporúčame vybrať stávkovú kanceláriu s najlepšími kurzami alebo exkluzívnymi bonusmi. My na slovenskom trhu odporúčame jednoznačne stávkovú kanceláriu Tipsport a Fortuna.

V stávkovej kancelárii Tipsport si stále môžete podať stávky na celkového víťaza. Skontrolujte si tabuľku s kurzami na EKL a stavte si na vášho favorita na titul v Európskej konferenčnej lige.

Okrem celkového víťaza EKL si ale môžete v stávkových kanceláriách staviť aj na víťazov skupín EKL alebo umiestnenie tímov do druhého miesta v skupine.

TímKurzTímKurz
AS Rím 7.00 Marseille 9.00
Tottenham 12.00 Alkmaar 25.00
Leicester 7.00 FC Kodaň 35.00
Rennes 10.00 Bazilej 30.00
Slavia Praha 40.00 Gent 55.00
Feyenoord 15.00 Arnhem 60.00
PSV 15.00 Sparta Praha 50.00

TOP stávkové kancelárie v SR a bonusy
Stávková kanceláriaVstupný bonus + bonus zadarmoZískať bonus
⭐ 4.000 € + 50 € zadarmo ⭐ Tipsport.sk
100 € bez rizika + 100 Free spins iFortuna.sk
2.000 € + 20 € stávka bez rizika SynotTip.sk
5.000 € + 70 € stávka bez rizika DOXXbet.sk

Program Európskej konferenčnej ligy

Európska konferenčná liga UEFA sa hrá v podobnom formáte ako Liga majstrov a Európska liga a je rozdelená na 3 hlavné fázy:

 • Kvalifikácia na UEFA Europa conference league,
 • Skupinová fáza EKL,
 • Play-off Európskej konferenčnej ligy.

Chcete spoznať, aký má Európska konferenčná liga kalendár? Termíny jednotlivých fáz a žrebovaní Európskej konferenčnej ligy nájdete rýchlo a jednoducho v tabuľke.

Európska konferenčná ligaSezóna 2021/22
Kvalifikácia EKL 8. 7. 2021 – 26. 8. 2021
Žreb skupinovej fázy 27. 8. 2021
Skupinová fáza EKL 16. 9. 2021 – 9. 12. 2021
Žreb playoff o osemfinále 13. 12. 2021
Playoff o osemfinále EKL 17. – 24. 02.2022
Žreb osemfinále 25. 02. 2022
Osemfinálové zápasy 10. 03. 2022 – 17. 03. 2022
Žreb štvrťfinálových dvojíc 18. 03. 2022
Štvrťfinále 07. 04. 2022 – 14. 04. 2022
Semifinálové zápasy 28. 04. 2022 – 05. 05. 2022
Finále Európskej konferenčnej ligy 25. 05. 2022

Kvalifikácia na Európsku konferenčnú ligu

Kvalifikačnej fázy EKL sa celkovo zúčastní 184 európskych klubov zo všetkých 55 krajín UEFA. Ak chce mužstvo postúpiť do skupinovej fázy, bude sa musieť prebojovať cez 4 kvalifikačné predkolá – 1., 2., 3. a play-off predkolo EKL.

Slovensko bude mať k dispozícii pre kvalifikáciu EKL 3 miestenky a naše kluby budú začínať na úplnom začiatku – teda v 1. predkole. Aby sa teda prebojovali až do skupinovej fázy, budú musieť na svojej ceste v kvalifikácii poraziť až 4 súperov.

Skupiny Európskej konferenčnej ligy 2021/22

Ako budú vyzerať skupiny v Európskej konferenčnej lige 2021/22? Rovnako ako v 2 prestížnejších klubových súťažiach aj v EKL uvidíte 32 futbalových tímov rozdelených do 8 skupín, pričom v každej z nich budú bojovať o ďalší postup 4 futbalové tímy.

Skupinová fáza EKL bude trvať od 16. 9. 2021 a posledné kolo v skupinách odohrajú 9. decembra 2021. Rovnako ako v Lige majstrov a Európskej lige aj v EKL odohrá každé mužstvo zápasy systémom „doma-vonku“ s 3 súpermi v skupine.

Víťaz každej skupiny postupuje ihneď do osemfinále, kde EKL pokračuje už tradične vyraďovacím procesom. Druhé tímy po odohraní skupinovej fázy budú bojovať v play-off kole o osemfinále proti tímom, ktoré skončili na 3. mieste v skupine Európskej ligy.

Futbalové kluby z 3. a 4. miesta vypadávajú po odohraní všetkých zápasov v skupine z EKL.

Pokiaľ majú niektoré tímy po odohraní zápasov skupinovej fázy rovnaký počet bodov, o postupujúcom rozhoduje:

 • vyšší počet bodov zo vzájomných stretnutí,
 • vážený gólový rozdiel daných tímov (góly strelené vs. góly inkasované) zo vzájomných zápasov,
 • vyšší počet strelených gólov zo vzájomných stretnutí.

Pokiaľ ani jedna z predchádzajúcich podmienok nevedie k rozhodnutiu o postupujúcom, uplatňujú sa k rozhodnutiu ďalšie kritériá:

 • vyšší gólový rozdiel zo všetkých zápasov skupinovej fázy,
 • vyšší počet strelených gólov zo všetkých zápasov skupinovej fázy,
 • vyšší počet strelených gólov na ihriskách súperov zo všetkých skupinových zápasov,
 • vyšší počet výhier v skupine,
 • vyšší počet výhier na súperovom ihrisku zo všetkých skupinových zápasov,
 • Menší počet disciplinárnych bodov zo všetkých zápasov skupiny za červené a žlté karty (červená karta – 3 body, žltá karta – 1 bod, vylúčenie po dvoch žltých kartách – 3 body),
 • vyšší klubový koeficient.

Zloženie skupín Európskej konferenčnej ligy

Základné skupiny EKL 2021/22

V tabuľke si pozrite aktuálne umiestnenie tímov v skupinách Európskej konferenčnej ligy.

Skupina A

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Skupina B

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Skupina C

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Skupina D

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Skupina E

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Skupina F

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Skupina G

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Skupina H

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Vyraďovacia fáza

Vyraďovacia fáza EKL sa začína vyraďovacím kolom o účasť v osemfinále. V tomto play-off kole nastúpia proti sebe mužstvá, ktoré skončili v tabuľke skupín EKL na 2. mieste proti tímom, ktoré obsadili v skupinách Európskej ligy 3. miesto po odohraní všetkých zápasov v skupinovej fáze.

Mužstvo, ktoré dvojzápas vyhrá (klasický systém „doma-vonku“), postupuje do osemfinále a prehrávajúce mužstvo vypadáva z ďalších bojov v pohárovej Európe. Akým systémom bude fungovať vyraďovacia fáza v európskych futbalových súťažiach si pozrite na obrázku nižšie.

Systém fungovania európskych futbalových líg
Systém fungovania európskych futbalových líg

Vyraďovacia fáza UEFA Europa conference league pokračuje ďalej dobre známym systémom v ktorom hrá daná dvojica tímov o postup štýlom – 1 zápas na domácom ihrisku a 1 zápas na súperovom ihrisku. Futbalový tím, ktorý dosiahne v dvojzápase viac gólov, postupuje do ďalšej fázy turnaja.

Výnimkou bude finále Európskej konferenčnej ligy. To sa odohrá (rovnako ako finále Ligy majstrov alebo finále Európskej ligy) iba na 1 víťazný zápas na štadióne, ktorý určí UEFA.

Ak nastane po dvojzápase v playoff situácia, že obe mužstvá strelili rovnaký počet gólov, nerozhoduje už o postupujúcom počet gólov na súperovom ihrisku! Na rad príde predĺženie a penaltový rozstrel – viac informácií nájdete v našom vysvetlení nižšie. 

Dlhoročné pravidlo zrušené

Dobre známe pravidlo zvýhodňujúce mužstvo, ktoré strelilo na súperovom ihrisku viac gólov už viac neplatí! Futbalová asociácia UEFA dané pravidlo zrušila pre všetky európske futbalové turnaje – Ligu majstrov, Európsku ligu a aj novovzniknutú Európsku konferenčnú ligu.

Aký bol princíp? Futbalový klub, ktorý „doma“ prehral 0:1 a „vonku“ vyhral 1:2 postúpil ďalej napriek tomu, že bolo celkové skóre z dvojzápasu 2:2. Postup prišiel práve vďaka tomu, že strelilo na súperovom ihrisku viac gólov.

Od sezóny 2021/22 tak v prípade rovnosti skóre po dvojzápase príde na rad predĺženie v dĺžke 2 × 15 minút. Ak sa nerozhodne, bude nasledovať penaltový rozstrel.

Ako sledovať Európsku konferenčnú ligu live

Kto vysiela konferenčnú ligu? Rovnako ako Európsku ligu, môžete sledovať aj EKL naživo v televízii. Buď na voľne šíriteľných (Dvojka, ČTsport) alebo na platených športových kanáloch (Sport1, Sport2). Rovnako si môžete zapnúť priame prenosy z tejto európskej súťaže aj na vašom mobile alebo tablete.

Európska konferenčná liga v TV

Rovnako ako priame prenosy z Európskej ligy uvidíte v televízii na Dvojke (RTVS) aj priame prenosy z novo vzniknutej Európskej konferenčnej ligy. Vysielanie bude zamerané najmä na slovenských zástupcov, to znamená, že v sezóne 2021/22 uvidíme na obrazovkách RTVS live prenosy zo zápasov Slovanu Bratislava.

Okrem slovenskej Dvojky zápasy Európskej konferenčnej ligy uvidíte aj na českých športových programoch ČT Sport, Sport1 a Sport2. ČT Sport má pritom právo prvej voľby a uvidíte na ňom iba 1 zápas. Sport1 a Sport2 potom vysielajú ostatné vybrané zápasy EKL.

Európska konferenčná liga online

Nemôžete sledovať EKL na tv? Výbornou alternatívou je aj sledovanie priamych prenosov na mobile alebo tablete prostredníctvom oficiálnej stránky rtvs.sk. Vďaka tomu si môžete užiť sledovanie live streamu z Európskej konferenčnej ligy prakticky kdekoľvek.

POZOR! Live stream EKL ale môžete sledovať na vašom mobile alebo tablete iba z územia SR!

Slováci v Európskej konferenčnej lige

Jediným zástupcom spomedzi slovenských klubov je v novovzniknutej súťaži slovenský šampión Slovan Bratislava, ktorý v skupine nastúpi proti FC Kodaň, PAOK Solún a Lincoln Red Imps.

Slovensko má ale svoje zastúpenie v EKL aj vďaka hráčom, ktorí pôsobia v zahraničných futbalových súťažiach a kluboch.

Slováci v Európskej konferenčnej lige v sezóne 2021/22
Futbalový klubHráč
Omonia Nikózia Tomáš Hubočan, Michal Ďuriš
Jablonec Jakub Považanec
Slavia Praha Ivan Schranz, Jakub Hromada
Feyenoord Rotterdam Róbert Boženík

Koľko zarobia futbalové kluby v Európskej konferenčnej lige

V porovnaní s Ligou majstrov a Európskou ligou je Európska konferenčná liga dotovaná najmenej. Napriek tomu, si aj menšie futbalové kluby Európy môžu účasťou v EKL značne polepšiť. 

Celková dotácia Európskej konferenčnej ligy sa rozdelí nasledovným spôsobom:

 • 2.940.000 € získa tím, ktorý postúpi do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy,
 • 500.000 € za výhru v skupine alebo 166.000 € za remízu,
 • 650.000 € ako odmena pre víťaza skupiny a 325.000 € pre druhé mužstvo v tabuľke,
 • 1.200.000 € získa každý tím postupujúci do osemfinále,
 • 1.000.000 € získa mužstvo, ktoré sa prebojuje do štvrťfinále,
 • 2.000.000 € zarobí každý tím, ktorý sa dostane do semifinále,
 • 3.000.000 € získa futbalový klub, ktorý prehrá vo finále,
 • 5.000.000 € dostane ako odmenu historicky prvý víťaz finále Európskej konferenčnej ligy.

Víťazi Európskej konferenčnej ligy

Víťaz tejto novej európskej futbalovej súťaže získa miesto v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA v nasledujúcej sezóne. Toto platí, ak sa daný futbalový klub nekvalifikuje do Ligy majstrov UEFA vďaka domácej súťaži.

Finále Európskej konferenčnej ligy uvidíte 25. mája 2022 v hlavnom meste Albánska Tirana na štadióne Kombëtare.

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Kde sledovať Európsku konferenčnú ligu?

Európska konferenčná liga je dostupná na televíznych staniciach RTVS (Dvojka), ČT sport, Sport1 a Sport2.

2️⃣ Kde nájdete najlepšie kurzy na Európsku konferenčnú ligu?

Najlepšie kurzy na EKL nájdete v stávkových kanceláriách Tipsport a Fortuna.

3️⃣ Kedy začína skupinová fáza EKL

Skupinová fáza Európskej konferenčnej ligy v sezóne 2021/22 začala 16. 09. 2021.

4️⃣ Ktoré slovenské tímy nastúpia v Európskej konferenčnej lige?

V sezóne 2021/22 uvidíte v skupinovej fáze EKL bojovať o postup do vyraďovacej fázy Slovan Bratislava. Ostatné slovenské kluby sa neprebojovali do skupinovej fázy cez kvalifikačné predkolá.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

50 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 50 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

100 € bez rizika + 100 FS

Získajte vo Fortune bonus pre športové stávky aj kasíno zároveň! Podáš stávku za 100 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť + 100 točení.

DOXXbet bonus

70 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 20 FS (spolu 70 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

zdravím, na to slúži táto sekcia alternatívny link bet365
Zablokovaný účet na Bet365 (nedá sa doň prihlásiť)
J.Mesrine@azet.sk
Wonna betting tips
obchodovať s betfair, by sa malo stále dať nie betfair licenciu nemá a...
Betfair na slovensku