Nový zákon o hazardných hrách od roku 2019 – budú na Slovensku Bet365, PokerStars atď.?

Nový zákon o hazardných hrách od roku 2019 – budú na Slovensku Bet365, PokerStars atď.?

Slovensko už dlhšie avizovalo, že vytvorí nový zákon o hazardných hrách a v máji 2018 prišiel prvý návrh zákona o hazardných hrách, ktorý by mal byť v súlade s právami EÚ. Samotné ministerstvo financií hovorí o tom, že sa inšpirovalo zahraničím. Zákon už prešiel prvým čítaním a do 26.11.2018 ho majú prerokovať výbory, kde sa očakávajú určité zmeny.   

Prídu zahraniční operátori na Slovensko?

V prípade, že návrh prejde bez potrebných zmien, tak zahraniční operátori sa o licencie pravdepodobne nepobijú. Najväčší problém je zakúpenie licencie, ktorá bude oproti zahraničným trhom niekoľko násobne drahšia (cena je 5.000.000 €) a keďže sme malý trh, nedá sa očakávať veľký záujem. Čo sa týka zdanenia a možnosti získania licencie zahraničnými operátormi bez toho, aby tu museli mať založenú firmu je podľa všetkého v poriadku. Vysoké poplatky za licenciu pravdepodobne odradia zahraničných operátorov. Ďalšie poplatky budú možno spojené s novým úradom pre hazardné hry.

Okrem vysokých poplatkov Slovensko umožní súkromným firmám prevádzkovať aj online kasíno alebo poker. Problém je v tom, že online kasíno môže byť k dispozícií už v roku 2019, ale zahraniční operátori môžu získať licenciu pre kurzové stávky až v roku 2020 (v siedmom mesiaci) čo odradí opäť zahraničných operátorov. Je to akoby šité na mieru pre tuzemské spoločnosti. Licenciu operátor zo zahraničia získa iba ak 12 mesiacov pred podaním žiadosti bol vymazaný z blacklistu. Tu sa môžete tiež pýtať, prečo to tu je, keď Slovensko nemalo doteraz zákon v súlade s EÚ a potrebuje peniaze do rozpočtu. 

Fortuna vynovuje live stávky + bláznivý bonus Fortuna momentálne ponúka 300% bonus! Vložíte 10 € a hráte so 40 €.
 
Okrem vstupného bonusu Fortuna momentálne testuje produkt live stávok, kde budete môcť pozerať aj 2 streamy naraz! Zmien bude viacero a live tipovanie tak bude ešte obľúbenejšie ako doteraz. Testovanie priebieha na web stránkach ifortuna.cz. 

Ktorí zahraniční operátori budú mať najväčší záujem o slovenský trh?

Je pravdepodobné, že to bude herňa PokerStars (poker), Bet365 (športové stávky) a potom menej pravdepodobné je Bet-at-home, Unibet, Betfair alebo Betway. Vylučujeme spoločnosti ako Pinnacle a nepredpokladáme ani zájem William Hill alebo Ladbrokes. Dá sa však očakávať, že o licenciu budú žiadať nové menej známe firmy. Čo sa kasín týka, tak skôr pôjde iba o spoločnosti, ktoré tu budú mať aj licencie pre iné produkty ako napr. kurzové stávky alebo poker.

Budú zahraničné spoločnosti opúšťať slovenský trh?

Na toto je veľmi ťažké momentálne odpovedať, lebo nepoznáme jednak konečnú podobu zákona a druhá vec je to, že kurzové stávky budú môcť operátori ponúkať až v roku 2020. Nedá sa teda jednoznačne určit ako to bude. Niektoré asi odídu zo slovenského trhu, ale niektoré aj napriek účinnosti stále zostanú práve pre odklad licencie pre športové stávky. Tým pádom by zostal taký stav ako doteraz, že operátor je na blackliste, ale ďalej veselo ponúka svoje služby slovenským zákazníkom. Doteraz sa veľa spoločnosti nestiahlo zo slovenského trhu, lebo zákon nebol v súlade s EÚ. Chýbala možnosť získania licencie zahraničným operátorom bez založenia firmy na Slovensku (za takýchto okolností nemohla byť zahraničná firma pokutovaná a preto záležalo vždy iba na samotnej firme ako sa postaví k slovenskému trhu).  

Je potrebné panikáriť resp. vyberať peniaze z účtov?

Čo sa týka vašich peňazí, tak s nimi sa nič nedeje. Tie si budete môcť vybrať kedykoľvek aj napriek tomu, že už nebudete môcť tipovať. Prihlasovacie údaje by vám mali ešte dlho fungovať po tom ako operátor opustí slovenský trh.  V prípade, že nebudete mať prístup na váš účet, tak ho iba kontaktujete cez zákaznícku podporu a požiadate o výber.

15 € úplne zadarmo. Stačí si len overiť účet. Okrem toho budete hrať v stávkovej s najväčšou komunitou. Hrajte na www.tipsport.sk

Ako vnímať reguláciu?

Samotná regulácia je v poriadku, ale ak tu bude málo operátorov, tak sa tým vlastne nič nevyrieši. Ministerstvo financií si asi moc neuvedomuje, že vysokými poplatkami si vlastne škodí. Na jednej strane nikto nechce aby tu vyrastalo veľa gamblerov no na druhej strane to, že majú s tým niektorí ľudia problém, nie je spravodlivé, aby trpeli aj ostatní. Vysokými licenčnými poplatkami MFSR akurát odradí zahraničných operátorov. Po zavedení takýchto poplatkov sa dá iba očakávať, že samotný trh v oblasti hazardných hier sa pretransformuje a všetko bude fungovať načierno tak ako doteraz, len s inými spoločnostiami. Otázka teda znie čo chce MFSR? Chce navýšiť štátny rozpočet alebo dať viac zarobiť tuzemským spoločnostiam? Ak ide o druhú možnosť v konečnom dôsledku na tom bude štát aj tak prerábať, lebo za týchto podmienok je to od ideálnej regulácie na km vzdialené.

Hazardné hry sú jedno z najdynamickejších odvetví, ktoré si prakticky tvorí zákon samo. Ak ide zákon o hazardných hrách proti trendu (alebo sa ho niekto snaží prispôsobovať podľa seba), tak vždy na to doplatí len štátna pokladnica. Teoreticky aj občania danej krajiny, pretože niektoré zahraničné spoločnosti budú opúsťať trh (tu ale prichádzajú na rad nové zahraničné spoločnosti, ktoré nemajú problém fungovať načierno na regulovanom trhu - trh sa iba pretranformuje, ale nič podstatné sa nezmení). 

Zákon musí prejsť tromi čítaniami a určité zmeny sa dajú očakávať, preto je zbytočné robiť nejaké závery. Predpokladá sa, že zákon by mal byť do konca roka 2018 schválený

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Ja by som ti na toto odpovedala asi takto:nase slovenske "akoze...
BETVICTOR
nefungujú, lebo by sa to zneužívalo, ale dá sa cez oficiálny e-mail. no v...
Zdanění kurzových sázek v ČR
Ďakujem, skúsim.
Kde podať sťažnosť na stávkovú kanceláriu?