Under/Over stávka - keď sa vám tip 1X2 moc nepozdáva

Zdieľajte, ďakujeme:

Stávka Under/Over je stávka na počet gólov, bodov, setov, rohov atď. Najrozšírenejšími stávkami sú tipy na počet gólov vo futbalových a hokejových zápasoch. Najpoužívanejšie hranice v stávkach under/over sú 2,5 gólu vo futbale a 5,5 gólu v hokeji. Častokrát sú to hranice, kde sa kurzy vyrovnávajú a hladina kurzov je približne rovnaká. Na stávky Viac/Menej vypisujú stávkové kancelárie aj alternatívne stávky, kde môžete nájsť ešte výhodnejší kurz pri väčšom či menšom počte gólov. Pri stávkach viac/menej sú zaužívané anglické výrazy "Over" a "Under". V prípade stávky under vsádzate na to, že bude v danom zápase menej gólov, bodov, setov. Pri stávke over tipujete, že bude gólov, bodov, setov viac.

Príklad under/over stávkyNewcastle United - Liverpool
Počet gólov (hranica)1,52,53,54,5
Over 1.33 1.95 3.40 6.50
Under 3.50 1.85 1.30 1.11

Vidíme, že ak padnú 4 góly v zápase (over 3,5), tak je kurz 3.40, ktorý je oproti kurzu 1.95 (over 2,5) výrazne väčší. Naopak ak je predpoklad, že v zápase padne menší počet gólov môžete zvoliť stávku Under 1,5, kde je kurz vyšší. Existujú aj stávky na Over/Under vo forme O/U 1, O/U 2, O/U 3 atď. alebo O/U 1,25 či O/U 1,75. V prvom prípade sa vždy vráti vklad ak v zápase padne presne stanovený počet gólov a v druhom prípade ide o dvojitý ázijský hendikep, ktorý sa rozkladá (napr. stávka Under/Over 1,25 sa rozloží na 1 a 1,5). Viac sa dočítate na stránke ázijské hendikepy.

Na aké športy je možné tipovať Over/Under stávky

Stávky Over/Under môžete tipovať na najrôznejšie športy. Ide o góly vo futbale a hokeji, body v basketbale alebo americkom futbale, počet kôl v boxe, počet gemov resp. setov v tenise, počet smen v bejzbale atď. Okrem iného je možné tipovať vo futbale aj na počet kariet alebo počet rohov. Stávky Viac/Menej sú veľmi rozšírené a v stávkových kanceláriách ich môžete nájsť v rôznych alternatívach.

Ako tipovať Under/Over stávky

Pri stávkach na Under/Over je dôležité vychádzať zo štatistik ako aj mať prehľad o tom, kto nastúpi na zápas. Viacmenej ide o výhodnejšiu stávku ako na 1X2, pretože v tomto prípade nezáleží na tom kto góly strieľa. Ak má jedno mužstvo slabší deň, tak to druhé ho môže plne nahradiť. Pri stávkovaní na Under/Over vo futbale je dôležité si všímať nasledujúce faktory:

  • Koľko gólov mužstvo strelilo a inkasovalo (spolu, doma, vonku v priemere na zápas)
  • Kto strieľa góly
  • Aktuálna forma tímov
  • Zranenia resp. kto nastúpi na zápas
  • Či mužstvo nehrá nejaký dôležitý zápas v strede týždňa (napr. Liga majstrov)

Súpisky tímov sú k dispozícií väčšinou pol hodinu pred samotným zápasom. Ak chcete tipovať prevažne Over stávky je dôležité uprednostňovať tímy, ktoré hrajú otvorenejší futbal a vyhnúť sa tímom ktoré naopak hrajú zo zabezpečenej obrany.

Pre tipovanie stávok Over/Under odporúčame stávkovú kanceláriu Bet365, ktorá má široký výber alternatívnych stávok vrátane ázijských stávok na Under/Over stávky. Celkom dobrú ponuku Under/Over stávok nájdete v Unibet alebo v slovenských stávkových kanceláriách Tipsport a iFortuna.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

15 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 15 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 50 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Betstars.cz stále nedisponuje bonusom pre český trh a je teda pravdepodobné...
Stiahne sa Betstars.cz z českého trhu?
Ak sa zápas skončil 3:3 to znamená že v riadnej hracej dobe padlo 6 golov. A...
Hokej
Vďaka za reakciu. Dočítal som sa na nete, že je to čistý podvod.
OKsázky