Under/Over stávka - keď sa vám tip 1X2 moc nepozdáva

Zdieľajte, ďakujeme:

Stávka Under/Over je stávka na počet gólov, bodov, setov, rohov atď. Najrozšírenejšími stávkami sú tipy na počet gólov vo futbalových a hokejových zápasoch. Najpoužívanejšie hranice v stávkach under/over sú 2,5 gólu vo futbale a 5,5 gólu v hokeji. Častokrát sú to hranice, kde sa kurzy vyrovnávajú a hladina kurzov je približne rovnaká. Na stávky Viac/Menej vypisujú stávkové kancelárie aj alternatívne stávky, kde môžete nájsť ešte výhodnejší kurz pri väčšom či menšom počte gólov. Pri stávkach viac/menej sú zaužívané anglické výrazy "Over" a "Under". V prípade stávky under vsádzate na to, že bude v danom zápase menej gólov, bodov, setov. Pri stávke over tipujete, že bude gólov, bodov, setov viac.

Príklad under/over stávkyNewcastle United - Liverpool
Počet gólov (hranica)1,52,53,54,5
Over 1.33 1.95 3.40 6.50
Under 3.50 1.85 1.30 1.11

Vidíme, že ak padnú 4 góly v zápase (over 3,5), tak je kurz 3.40, ktorý je oproti kurzu 1.95 (over 2,5) výrazne väčší. Naopak ak je predpoklad, že v zápase padne menší počet gólov môžete zvoliť stávku Under 1,5, kde je kurz vyšší. Existujú aj stávky na Over/Under vo forme O/U 1, O/U 2, O/U 3 atď. alebo O/U 1,25 či O/U 1,75. V prvom prípade sa vždy vráti vklad ak v zápase padne presne stanovený počet gólov a v druhom prípade ide o dvojitý ázijský hendikep, ktorý sa rozkladá (napr. stávka Under/Over 1,25 sa rozloží na 1 a 1,5). Viac sa dočítate na stránke ázijské hendikepy.

Na aké športy je možné tipovať Over/Under stávky

Stávky Over/Under môžete tipovať na najrôznejšie športy. Ide o góly vo futbale a hokeji, body v basketbale alebo americkom futbale, počet kôl v boxe, počet gemov resp. setov v tenise, počet smen v bejzbale atď. Okrem iného je možné tipovať vo futbale aj na počet kariet alebo počet rohov. Stávky Viac/Menej sú veľmi rozšírené a v stávkových kanceláriách ich môžete nájsť v rôznych alternatívach.

Ako tipovať Under/Over stávky

Pri stávkach na Under/Over je dôležité vychádzať zo štatistik ako aj mať prehľad o tom, kto nastúpi na zápas. Viacmenej ide o výhodnejšiu stávku ako na 1X2, pretože v tomto prípade nezáleží na tom kto góly strieľa. Ak má jedno mužstvo slabší deň, tak to druhé ho môže plne nahradiť. Pri stávkovaní na Under/Over vo futbale je dôležité si všímať nasledujúce faktory:

  • Koľko gólov mužstvo strelilo a inkasovalo (spolu, doma, vonku v priemere na zápas)
  • Kto strieľa góly
  • Aktuálna forma tímov
  • Zranenia resp. kto nastúpi na zápas
  • Či mužstvo nehrá nejaký dôležitý zápas v strede týždňa (napr. Liga majstrov)

Súpisky tímov sú k dispozícií väčšinou pol hodinu pred samotným zápasom. Ak chcete tipovať prevažne Over stávky je dôležité uprednostňovať tímy, ktoré hrajú otvorenejší futbal a vyhnúť sa tímom ktoré naopak hrajú zo zabezpečenej obrany.

Pre tipovanie stávok Over/Under odporúčame stávkovú kanceláriu Bet365, ktorá má široký výber alternatívnych stávok vrátane ázijských stávok na Under/Over stávky. Celkom dobrú ponuku Under/Over stávok nájdete v Unibet alebo v slovenských stávkových kanceláriách Tipsport a iFortuna.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

15 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 15 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

uz asi viem prečo chcú zase kopie dokumentov ale furt lepšie ako tipsport...
Pinnacle a iné zahraničné stavkovky
hm tak ten ja nepoužívam. ale ja frčím tiež na alternatívnych linkoch....
Bet365 nefunguje? Alternatívny link na Bet365.com
podla mna si ťa stávková kancelária preverovala čiže by to malo byť ok....
Blba registracia