TOP HRY a nové turnaje v eSports na Slovensku a Česku

TOP HRY a nové turnaje v eSports na Slovensku a Česku

Počas obdobia coronavírusu sa úplne zmenila aj športová ponuka a do popredia sa dostávajú čoraz viac eSporty. Elektronické športy sú čoraz častejšie považované za skutočný šport a počas koronavírusu majú veľkú šancu sa dostať rýchlejšie do popredia. Je veľmi pravdepodobné, že veľké minimálne veľké športové kluby budú mať svojich zástupcov aj pre progaming (professional gaming).  

V eSportoch majú najväčší úspech zatiaľ hry ako je CS:GO (Counter strike: Global Offensive), LoL (League of Legend), Fortunite, DotA 2 (Defense of the Ancients 2), Starcraft 2, Hearthstone, OverWatch, Rocket League alebo športy ako je FIFA alebo NHL. Vo svete sa hrá každý deň v ktoromkoľvek kúte sveta niekoľko turnajov a je veľmi náročné udržať si informácie pre ľahké zorientovanie sa pri tipovaní.

TOP eSports hry

 • Dota 2
 • CS:GO
 • League of Legends
 • Overwatch
 • Fortnite
 • Heartstone

Turnaje v najobľúbenejších hrách prebiehajú aj na Slovensku reps. Česku pod názvami Sazka eLeague alebo Tipsport COOL Liga. Z dôvodu nehrania sa futbalovýchhokejových líg vzniklo v Českej a Slovenskej republike niekoľko turnajov.

Nové turnaje v Česku a na Slovensku v progamingu

Datart eLiga Challenge 2020

V tomto turnaji hrá dvanásť mužstiev z českej najvyššej futbalovej súťaže. Každé mužstvo bude reprezentovať jeden hráč. Tento turnaj v eSporte môžete tipovať a sledovať naživo na Fortuna TV. 22.4.2020 sa začína vyraďovacia časť a kurzy vypísal aj Tipsport

e-Fortuna liga Challenge

Turnaj, ktorý sa koná za účasti slovenských futbalistov  bude taktiež prezentovať jeden hráč jedno mužstvo. Zápasy môžete sledovať na Orange sport alebo Twich. Fortuna pripravila k zápasov predzápasové ako aj live kurzy.

eSport Hokejová Liga (Česko)

Celá táto hokejová súťaž prebieha na PS4 v hre NHL 20. Hráči najprv bojujú v online kvalifikácií z ktorej sa vyberú najlepší národný hráči. Z týchto hráčov si potom každým tým Tipsport extraligy vyberie dvoch reprezentatov, ktorí budú hrať za tento klub v základnej časti a taktiež v Grandfinále.

Nové súťaže (nielen eSports):

 • NBL Shoot Out 2020 - súťaž strelcov z českej basketbalovej ligy střelců
 • Virtuálne Giro d´Italia
 • Sazka eLEAGUE
 • Tipsport COOL liga
 • ePremier League Invitational

Cyklistika a Formula 1

Okrem toho sa začína vo svete rozmáhať aj virtuálna cyklistika a formula 1. Cyklististi fungujú na základe trenažérov, kde zadajú svoju váhu a prispôsobený avatar sa objaví na obrazovke. Samozrejme nejde sa celé preteky ale iba posledných pár desiatok kilometrov. Jazdci formule 1 hrajú taktiež z domu (dostanú iba volant) a všetky závody sa uskutočnia v pôvodnom čase kedy sa mali uskutočniť veľké ceny (minimálne do 24.5.2020).  Všetko môžete sledovať na oficiálnej stránke Formula1.

Tenis

Ani tenis nie je výnimkou a turnaj v Madride sa odohrá taktiež na konzole Playstation (konkrétne hra Tennis World Tour). Zúčastnia sa ho hráči ako Nadal, Murray, Zverev, Isner alebo Kiki Bertens, Kerber, Svitolina atď. Celkovo sa turnaja zúčastní 32 ľudí (16 žien a 16 mužov).

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 € kredit

Získajte vo Fortune bonus pre športové stávky aj kasíno zároveň! Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť + 30 € kredit.

DOXXbet bonus

70 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 20 FS (spolu 70 spinov)

Ďaľšie bonusy