Naozaj končia zahraniční prevádzkovatelia hazardných hier na Slovensku?

Naozaj končia zahraniční prevádzkovatelia hazardných hier na Slovensku?

Termín 17.7.2017 je za nami a finančná správa zverejnila prvý zoznam zakázaných ponúk na Slovensku. Prevádzkovatelia hazardných hier so slovenskou licenciou spustili reklamu, kde informovali o tom, že  zahraničné stávkové kancelárie na Slovensku definitívne končia a lákajú na prestupový bonus. Takto si to zrejme predstavovali všetci vrátane finančnej správy. Pri návrhu zákona bolo MFSR pri pripomienkovaní zákona niekoľko krát upozornené, že to nebude fungovať, pretože neumožňuje priame získanie licencie zahraničným operátorom. Túto pripomienku MFSR ignorovalo, tak ako sa očakávalo (logické vysvetlenie doteraz nikto nepozná). Dátum 17.7.2017 dal za pravdu tým, čo hlásili, že tento zákon fungovať nebude. Okrem pár spoločností, ktoré odlišli z trhu po upozornení od finančnej správy sa nič nestalo. Najväčší hráči ako Bet365, Bet-at-home, Bwin ostávajú na Slovenskom trhu. Jediné čo sa zmení, je sťaženie podmienok prístupu k webom ako aj platbám.

Kto sa ocitol na zozname zakázaných ponúk?

Zoznam zakázaných ponúk sa aktualizuje každý pondelok a môžete ho nájsť na portály finančnej správy. Postup finančnej správy je, že najprv upozorní prevádzkovateľov (požiada ich aby sa stiahli zo slovenského trhu) a následne začne plynúť 10 dňová lehota. Ak sa do 10 dní nestiahnu, tak budú na zozname zakázaných ponúk. Následne musí finančná správa požiadať súd, aby vydala rozhodnutie o blokovaní webov a platieb. Prvý zoznam zakázaných ponúk obsahoval iba 2 čísla bankových účtov, z toho vyplýva, že nie je až tak jednoduché tieto bankové účty získať. Dá sa však predpokladať, že zoznam bankových účtov bude doplnený. Okrem spoločnosti ako Bet365, Bwin, Bet-at-home sa na zozname ocitli aj William Hill alebo 1xBet. Ďalej sú tam veľmi neznáme spoločnosti a prevádzkovatelia hazardných hier ako 888.com alebo kajot-casino sa medzičasom stiahli zo slovenského trhu. Finančná správa ďalej informovala, že oslovila celkovo 17 webov pričom dvaja sa dobrovoľne stiahli, 10 je na prvom zozname zakázaných ponúk a ďalším piatim spoločnostiam plynie 10 dňová lehota.

Čo z toho všetkého vyplýva?

Väčšina zahraničných prevádzkovateľov hazardných hier, ktorí sa ocitli na zozname zakázaných ponúk sa už s veľkou pravdepodobnosťou z trhu nestiahnu. Ide hlavne o duo Bet-at-home a Bet365. Bet-at-home už aj informovala zákazníkov, že aj napriek blokácií sa ide ďalej.  Vďaka zákonu nemôžu byť prevádzkovatelia hazardných hier reálne sankcionovaný, keďže im štát neumožňuje získať priamo licenciu. Bet365 iba zmenila trochu podmienky a pokračuje ďalej.

Môže tipujúci dostať nejaký trest alebo sankciu za to, že hrá v zahraničí?

Pre tipujúcich neexistuje žiadna sankcia ani trest odňatia slobody. Bolo by to veľmi nelogické, keďže hrajú za svoje už zdanené peniaze. Štát musí v prvom rade mať dobrý zákon, aby všetko fungovalo.

Ako zabezpečiť to, aby blokované webové stránky fungovali?

Blokovanie webov bude u väčšiny operátorov riešené na úrovni blokácií DNS záznamov. Ministerstvo financií Slovenskej republiky povedalo, že toto je minimálna požiadavka. Takto blokované weby sa dajú ľahko obísť a to zmenou DNS. Väčšina operátorov pôjde blokáciou DNS záznamov, pretože je to pre nich aj cenovo najvýhodnejšie a štát tieto náklady neprepláca. Okrem toho existujú ďalšie spôsoby ako alternatívne linky prevádzkovateľov o ktorých sa môžete dočítať na fóre (do vyhľadávania zadajte "mirror links") alebo je tu potom ešte VPN private network (platená služba).

Ako obísť platby?

Platby sa dajú obísť jednoduchým spôsobom. Vytvoríte si zahraničný bankový účet napr. v Česku  u FIO banky a fungujete bez problémov ďalej. Ak sa vám však nechce cestovať, tak môžete použiť elektronické peňaženky ako Skrill alebo Neteller. Peniaze tam však posielajte cez bankový prevod a nie kartou. Banka sa vám pri platbách kartou môže pýtať na aký účet smerujú tieto peniaze. Keď si otvoríte nový bankový účet, tak si vždy vložte najprv z tohto účtu nejaké  peniaze na hráčsky účet a až potom následne vyberajte. To isté platí aj pri elektronických peňaženkách.

Blokácia webov - čerešnička na torte

Finančná správa týždeň po zverejnení zakázanej ponuky ešte nemala súdny príkaz a operátor Telekom už blokoval weby na druhý alebo tretí deň po zverejnení zakázaných ponúk. Neakceptovateľné.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma + 100 Free spins len za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky + 100 voľných zatočení po overení totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 FS

Získajte vo Fortune bonus na kurzové stávky a kasíno zároveň! Stav si za 30 EUR bez rizika + 30 spinov.

DOXXbet bonus

75 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 25 FS (spolu 75 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

One of the keys to a successful career is having a solid background that...
Pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych...
snímok obrázovky kde sa VYPLNA ADRESA
Otazka
Ak máš zaujem sazet na svk účtech napíš mi na mesanger František Junior Maťa.
Sázení na pobočkách