Kedy sa dohrá slovenská Fortuna liga 2019/2020?

Fortuna liga 2019/2020 – livestream, program, tabuľka a kurzy

27. ročník 1. slovenskej futbalovej ligy odštartoval 20.7.2019 prvým zápasom medzi Michalovcami a Žilinou. V ročníku 2019/2020 sa očakáva, že titul obháji Slovan Bratislava. Momentálne môže Slovanu konkurovať asi iba Dunajská streda, Trnava a možno nevyspytateľná Žilina.

Televízne práva na 1. slovenskú futbalovú ligu zakúpila RTVS a Orange Sport. Hlavným sponzorom Fortuna ligy je práve stávková kancelária Fortuna, ktorá bude poskytovať live stream zo všetkých zápasov slovenskej futbalovej ligy. Program fortuna ligy je rozdelený na 22 zápasov + 10 nadstavbových zápasov. Viac informácií sa dočítate v článku, kde nájdete aj pravidlá Fortuna ligy. 

Kedy opäť začne slovenská futbalová liga po koronavíruse? 

Fortuna liga bola v ročníku 2019/2020 prerušená z dôvodu pandémie (COVID-19), ale konečne poznáme termíny dohrania futbalovej ligy. Rozhodlo sa, že aktuálny ročník sa dohrá v skrátenej verzii. Liga by sa mala začať 13.6.2020 a trvať by mala do 11.7.2020. Rozhodlo sa, že v nadstavbovej časti sa odohrá iba 5 kôl a nie 10 ako to bolo plánované. Okrem toho by sa mal dohrať aj Slovnaft Cup.

Fortuna liga 2019/2020 – formát a nové pravidlá

Formát Fortuna ligy

Od sezóny 2017/2018 sa hrá 1. slovenská futbalová súťaž podľa nového formátu, ktorý by mal byť spravodlivejší ako ten z predchádzajúcich rokov. Najprv sa odohrá základná časť, ktorá končí v marci, následne sa rozdelia mužstvá do dvoch šesťčlenných skupín. V prvej skupine sa bude hrať o titul a účastníci druhej skupiny budú bojovať o záchranu v súťaži.

Body, ktoré boli získané v základných skupinách budú prenesené do nadstavbovej časti. Prvé mužstvo z druhej ligy a posledné zo skupiny o záchranu si svoje pozície v najbližšom ročníku vymenia. Druhé mužstvo  z druhej ligy bude hrať baráž o postup do prvej ligy s predposledným mužstvom o záchranu. Baráž sa hrá systémom doma – vonku.

  • Základ časť: 22 kôl (doma – vonku)
  • Nadstavbová časť: 10 kôl (doma – vonku)
  • Ligový majster: Víťaz skupiny o titul
  • Vypadávajúci: Posledné mužstvo v skupine o záchranu
  • Baráž: Predposledné mužstvo v skupine o záchranu a druhý tím v 2. najvyššej futbalovej súťaži

Kto postúpi do pohárovej Európy

1. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Ligy majstrov
2. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Európskej ligy
3. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Európskej ligy
Víťaz slovenského pohára (Slovnaft Cup) Hrá 1. predkolo Európskej ligy

Nové pravidlá Fortuna ligy

Po zmene formátu ligy prišli do platnosti nové pravidlá pre sezónu 2019/2020, ktoré schválila medzinárodná pravidlová organizácia IFAB. Prečítajte si niektoré z tých najdôležitejších.

Striedanie

Hráč je po novom povinný opustiť hraciu plochu čo najkratšou možnou cestou. Existujú však aj výnimky:

  • ak sa hráč zraní, nepôjde najkratšou možnou cestou, ak by sa tým predĺžila cesta do kabín na ošetrenie,
  • alebo v prípade ak sa hráč nachádza pri fanúšikovskom sektore druhého tímu a sú obavy o bezpečnosť samotného hráča

Tresty pre funkcionárov

Okrem žltých a červených kariet pre hráčov už po novom môže obdržať rovnaký trest aj tréner, prípadne iný funkcionár uvedený v zápise. Trestom bude vykázanie na tribúnu alebo stop na ďalší zápas.

Ošetrenie zraneného hráča

Po novom už hráč, ktorý je ošetrovaný nemusí opustiť hraciu plochu, pokiaľ ide kopať penaltu.

Penalty

Brankár musí byť v okamihu kopnutia penalty aspoň časťou jednej nohy na úrovni bránkovej čiary (predtým musel byť brankár oboma nohami). Dorážky sú povolené aj naďalej.

Múr

Múr už nebude viac tvorený z hráčov oboch mužstiev. Pokiaľ bude obranný múr tvoriť 3 a viac hráčov, potom bude môcť byť útočiaci hráč najbližšie 1m od múru. Predíde sa tak možným konfliktom a zdržiavaniu hry.

Rozhodca

Po novom už rozhodca nebude súčasťou hry. Po dotyku lopty rozhodcom sa hra vždy preruší – pokračovať sa bude iba v prípade, že sa k lopte nedostane druhý tím alebo tím nejde do šance.

Hra rukou

Hra rukou sa bude pískať vždy pokiaľ bude ruka v úrovni nad ramenom (výnimkou bude iba situácia pri odkope alebo odhlavičkovaní). Gól pri neúmyselnej ruke platiť nebude a nebude platiť ani gól, kedy po ruke vznikla výhodná situácia, z ktorej bol gól strelený.

Rovnako sa neuzná gól, ak brankár vhodí loptu, ktorá je v hre priamo do súperovej bránky.

Odkop od brány

Po novom už môžu tímy rozohrávať aj nakrátko. Pri odkope od brány už tak nemusí lopta opustiť územie šestnástky, aby sa ho mohol dotknúť ďalší hráč.

Los

Po novom si ten, komu „padne“ minca pred začiatkom zápasu môže vybrať stranu alebo loptu (doteraz si mohol tím, ktorý los vyhral vybrať iba stranu).

Všetky aktuálne informácie o Fortuna lige

Prostredníctvom odkazov nižšie nájdete všetky dôležité a aktuálne informácie ako výsledky Fortuna ligy, program Fortuna ligy alebo tabuľka Fortuna ligy. Fortuna liga výsledky sú dostupné aj live a v tabuľkách môžete tiež vidieť aktuálny stav podľa live výsledkov fortuna ligy. 

Tabuľka Fortuna ligy

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Kurzy 

Kurzy k jednotlivým zápasom Fortuna ligy sú vždy vypísané v predstihu týždeň alebo dva pred samotným kolom. Na web stránke iFortuna.sk môžete vidieť priamo pod kurzami najbližšieho kola resp. programom Fortuna ligy aktuálnu tabuľku slovenskej futbalovej ligy, ktorá vám môže byť nápomocná. 

Víťazi predchádzajúcich ročníkov Slovenskej najvyššej futbalovej súťaže a pohárov

2018/2019 Slovan Bratislava 2013/2014 Slovan Bratislava
2017/2018 Spartak Trnava 2012/2013 Slovan Bratislava
2016/2017 Žilina 2011/2012 Žilina
2015/2016 Trenčín 2010/2011 Slovan Bratislava
2014/2015 Trenčín 2009/2010 Žilina

Zobraziť starších víťazov 1. Slovenskej futbalovej ligy, víťazov pohára a superpohára 

Fortuna liga v TV

Zápasy z Fortuna ligy si budete môcť pozrieť na RTVS alebo cez internetovú web stránku Huste.sk, ktorá patrí TV JOJ. Okrem priamych prenosov Fortuny ligy či už v televízii alebo online cez Huste.sk budete mať aj možnosť sledovať live stream z Fortuna ligy priamo od stávkovej kancelárie Fortuna. Tu si potom môžete pozrieť aj program a môžete tak sledovať celú Fortuna ligu online. 

Sledovanie Fortuna ligy live (Live stream)

Pre pozeranie priamych prenosov cez iFortuna.sk je potrebné mať v stávkovej kancelárii nevyhodnotený tiket. Tikety je možné podať už za pár centov. Okrem pozerania live prenosov slovenskej ligy, tak budete môcť zažiť ešte aj napätie, ktoré online stávky prinášajú. 

Pozeranie 1. futbalovej ligy aj cez mobilnú aplikáciu

Ak sa rozhodnote pozerať online prenos Fortuna ligy priamo cez stávkovú kanceláriu Fortuna, tak tento live stream je dostupný aj cez mobilnú aplikáciu. V prípade, že využívate služby operátorov (napr. UPC, Orange), tak môžete pozerať Fortuna ligu live aj cez ich aplikácie. Televízne stanice Orange sport a RTVS vysiela z každého kola iba jeden zápas Fortuna ligy. 

Súťaže s Fortuna ligou

Tipujte zadarmo Fortuna ligu a vyhrajte jackpot!

V každom kole Fortuna ligy sa hrá 6 zápasov. Ak uhádnete presný výsledok všetkých šiestich zápasov, tak Fortuna vám garantuje jackpot v minimálnej výške 25.000 €.

Stačí sa len zaregistrovať na iFortuna.sk a s týmito prihlasovacími údajmi sa potom prihlásite na stránke megatip.sk, kde uvidíte program Fortuna ligy. Vašou úlohou je natipovať presné výsledky slovenskej futbalovej ligy. 

Hrajte Experta s Fortunou

Ste Expert na futbalovú Fortuna ligu? Tak hrajte okrem Megatipu aj Experta a získajte bonus viac ako 1.000 €. Stačí, aby ste uhádli všetky tipy na vopred vybrané udalosti v danom kole Fortuna ligy a bonus je váš. Minimálny vklad je 1 €.

Kráľ Expertov potom získava 5.000 € na konci ligy, pričom kráľom sa stane ten tipér, ktorý uhádne najviac tipov zo všetkých kôl fortuny ligy. 

20 – tisícovka

Hra pod názvom hľadáme 20-tisícového strelca sa uskutočňuje na štadiónoch Fortuna ligových mužstiev. V každom kole sa táto súťaž hrá na inom štadióne. Počas celého ročníka, sa táto hra uskutoční na niektorých štadiónoch aj viac krát.

Pred samotným stretnutím sa musíte zaregistrovať vyplnením krátkeho formulára a následne budú vyžrebovaní 3 súťažiaci, ktorí budú mať 5 streleckých pokusov. Na vyžiadanie môžete mať mať aj šiesty pokus „Hop alebo Trop“, kde vašu výhru môžete zdvojnásobiť alebo všetko prehrať. 

Výhry podľa počtu premenených pokusov:

Jeden premenený pokus = 20 €
Dva premenené pokusy = 50 €
Tri premenené pokusy = 100 €
Štyri premenené pokusy = 200 €
Päť premenených pokusov = 200 € + podiel z 20.000 €

Opýtajte sa alebo vyjadrite svoj názor

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

15 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 15 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Zdravím páni, už sa vám stalo že vám obmedzili slebo zrušili účet v tip...
Tip sport - obmedzenie účtu kvôli vysokému...
Zdravím Páni, dal som si vyplatiť z bet365 prvý krát 10 euro na bankový účet...
Výplata na účet...
áno ale synot je niekde inde ako tieto dve spoločnosti. Ale pri takýchto...
Schválenie tiketu