1. slovenská futbalová Fortuna liga 2021/2022 – formát, pravidlá, program, tabuľka, kurzy + kde sledovať zápasy LIVE

Nový ročník Fortuna ligy je opäť tu a fanúšikovia slovenských klubov sa môžu opäť tešiť na zápasy v slovenskej futbalovej lige. Live stream zo všetkých zápasov vám opäť prináša Fortuna TV.

Fortuna liga 2021/22 – program, tabuľka, pravidlá, kurzy + TV

Nový ročník 1. slovenskej futbalovej ligy (sezóna 2021/22) sa oficiálne začal 23. 7. 2021. V ročníku 2021/2022 sa očakáva, že titul obháji Slovan Bratislava. Jarná časť je na programe od 12. 2. 2022.

Televízne práva na 1. slovenskú futbalovú ligu zakúpila Markíza (zápasy bude vysielať Dajto a VOYO). Hlavným sponzorom Fortuna ligy je práve stávková kancelária Fortuna, ktorá bude poskytovať live stream zo všetkých zápasov slovenskej futbalovej ligy.

Program fortuna ligy je rozdelený na 22 zápasov + 10 nadstavbových zápasov. Viac informácií sa dočítate v článku, kde nájdete aj pravidlá Fortuna ligy.


Súťaž 1. slovenská futbalová liga
Komerčný názov FORTUNA liga
Hlavný sponzor stávková kancelária Fortuna
Sezóna 2021/2022
Začiatok 1. slovenskej ligy 23. 7. 2021 (jarná časť 12. 2. 2022)
Počet tímov 12
Počet zápasov (tím) 32 (22 + 10 zápasov nadstavba)
Systém VAR (Fortuna liga)
Nováčik Liptovský Mikuláš
TV prenos DAJTO, Nova Sport
Live stream Fortuna TV VOYO

Fortuna liga 2021/2022 – formát a pravidlá

Formát Fortuna ligy

Od sezóny 2017/2018 sa hrá 1. slovenská futbalová súťaž podľa nového formátu, ktorý by mal byť spravodlivejší ako ten z predchádzajúcich rokov. Ako prvá sa odohrá základná časť, ktorá končí v marci, následne sa rozdelia mužstvá do dvoch šesťčlenných skupín. V prvej skupine sa bude hrať o titul a účastníci druhej skupiny budú bojovať o záchranu v súťaži.

Body získané v základných skupinách budú prenesené do nadstavbovej časti. Prvé mužstvo z druhej ligy a posledné zo skupiny o záchranu si svoje pozície v najbližšom ročníku vymenia. Druhé mužstvo z druhej ligy bude hrať baráž o postup do prvej ligy s predposledným mužstvom o záchranu. Baráž sa hrá systémom doma – vonku.

 • Základná časť: 22 kôl (doma – vonku)
 • Nadstavbová časť: 10 kôl (doma – vonku)
 • Ligový majster: Víťaz skupiny o titul
 • Vypadávajúci: Posledné mužstvo v skupine o záchranu
 • Baráž: Predposledné mužstvo v skupine o záchranu a druhý tím v 2. najvyššej futbalovej súťaži

Kto postúpi do pohárovej Európy?
1. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Ligy majstrov
2. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Konferenčnej ligy
3. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Konferenčnej ligy
Víťaz slovenského pohára (Slovnaft Cup) Hrá 1. predkolo Konferenčnej ligy
Slovenské kluby a pohárová EurópaSlovensko je v Európskom rebríčku nižšie, preto hrajú naše mužstvá predkolá Konferenčnej ligy (Europe Conference League), čo je nová (tretia) futbalová súťaž v Európe. Bude sa tak hrať Liga Majstrov, Európska liga a Európska konferenčná liga.

Zároveň platí, že ak víťaz slovenskej futbalovej ligy vypadne v prvom predkole LM, tak automaticky spadne do druhého a tretieho predkola Konferenčnej ligy.

Ak vypadne v druhom alebo treťom predkole LM, tak si zahrá predkolo Európskej ligy.
V prípade vypadnutia v 4. predkole UEFA Champions league bude mať víťaz ligy istú skupinovú fázu Európskej ligy. 

Ak vyhrá v pohári klub, ktorý skončí v ligovej tabuľke do tretieho miesta, tak tímy na 4. až 7. mieste hrajú baráž o účasť v konferenčnej lige.

Všetky aktuálne informácie o Fortuna lige

Prostredníctvom odkazov nižšie nájdete všetky dôležité a aktuálne informácie ako výsledky Fortuna ligy, program Fortuna ligy alebo tabuľka Fortuna ligy. Fortuna liga výsledky sú dostupné aj live a v tabuľkách môžete tiež vidieť aktuálny stav podľa live výsledkov fortuna ligy. 

Tabuľka Fortuna Ligy – základná časť

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Kurzy

Kurzy k jednotlivým zápasom Fortuna ligy sú vždy vypísané v predstihu týždeň alebo dva pred samotným kolom. Na web stránke iFortuna.sk môžete vidieť priamo pod kurzami najbližšieho kola resp. programom Fortuna ligy aktuálnu tabuľku slovenskej futbalovej ligy, ktorá vám môže byť nápomocná.

Fortuna liga v TV

Zápasy z Fortuna ligy si budete môcť pozrieť na DAJTO a Nova sport (každé kolo jeden zápas) alebo cez internetovú web stránku VOYO.sk (patrí TV Markíza).

Okrem priamych prenosov Fortuna ligy či už v televízii alebo online cez VOYO.sk budete mať aj možnosť sledovať live stream z Fortuna ligy priamo od stávkovej kancelárie Fortuna. Tu si potom môžete pozrieť aj program a môžete tak sledovať celú Fortuna ligu online.

Ktorá stávková kancelária vysiela priame prenosy z Fortuna ligy?

Stávková kancelária Fortuna prináša priame prenosy zo slovenskej futbalovej ligy na ktoré má exkluzívne práva a to najmä vďaka sponzoringu Fortuna ligy.

Podmienky sledovania Fortuna ligy live cez live stream

V prípade, že priame prenosy vysiela aj Fortuna TV, bude potrebné splniť jednoduché podmienky ako je kladný zostatok na účte a nevyhodnotený v tiket v ľubovoľnej výške.

Tikety je možné podať už za pár centov. Okrem pozerania live prenosov slovenskej ligy, tak budete môcť zažiť ešte aj napätie, ktoré online stávky prinášajú.

Livestream z Fortuna ligy

Sledovanie 1. futbalovej ligy aj cez mobilnú aplikáciu

Ak sa rozhodnete pozerať online prenos Fortuna ligy priamo cez stávkovú kanceláriu iFortuna (ak sú priame prenosy k dispozícii), live stream je dostupný aj cez mobilnú aplikáciu. V prípade, že využívate služby operátorov (napr. UPC, Orange), môžete pozerať Fortuna ligu live aj cez ich aplikácie.

Fortuna liga v TVTelevízne stanice DAJTO a Nova sport budú vysielať z každého kola iba jeden zápas Fortuna ligy.
Víťazi predchádzajúcich ročníkov Slovenskej najvyššej futbalovej súťaže a pohárov
SezónaVíťaz (Fortuna liga)Víťaz (Slovnaft Cup)
2021/2022
2020/2021 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2019/2020 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2018/2019 Slovan Bratislava Trnava
2017/2018 Spartak Trnava Slovan Bratislava
2016/2017 Žilina Slovan Bratislava
2015/2016 Trenčín Trenčín
2014/2015 Trenčín Trenčín
2013/2014 Slovan Bratislava VSS Košice
2012/2013 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2011/2012 Žilina Žilina
2010/2011 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2009/2010 Žilina Slovan Bratislava

Zobraziť starších víťazov 1. Slovenskej futbalovej ligy, víťazov pohára a superpohára 

Súťaže s Fortuna ligou

Tipujte zadarmo Fortuna ligu a vyhrajte jackpot!

Fortuna Megatip

V každom kole Fortuna ligy sa hrá 6 zápasov. Ak uhádnete presný výsledok všetkých šiestich zápasov, Fortuna vám garantuje jackpot v minimálnej výške 25.000 €.

Stačí sa len zaregistrovať na iFortuna.sk a s týmito prihlasovacími údajmi sa potom prihlásite na stránke megatip.sk, kde uvidíte program Fortuna ligy. Vašou úlohou je natipovať presné výsledky slovenskej futbalovej ligy.

Hrajte Experta s Fortunou

Expert súťaž vo Fortune

Ste Expert na futbalovú Fortuna ligu? Tak hrajte okrem Megatipu aj Experta a získajte bonus viac ako 1.000 €. Stačí, aby ste uhádli všetky tipy na vopred vybrané udalosti v danom kole Fortuna ligy a bonus je váš. Minimálny vklad je 1 €.

Kráľ Expertov potom získava 5.000 € na konci ligy, pričom kráľom sa stane ten tipér, ktorý uhádne najviac tipov zo všetkých kôl fortuny ligy. Staňte sa kráľom Expertov.

Fortuna liga – súťaž Expert

20 – tisícovka

Hra pod názvom hľadáme 20-tisícového strelca sa uskutočňuje na štadiónoch Fortuna ligových mužstiev. V každom kole sa táto súťaž hrá na inom štadióne. Počas celého ročníka, sa táto hra uskutoční na niektorých štadiónoch aj viackrát.

Každé kolo bude mať troch vyžrebovaných súťažiacich (online + registrácia na mieste). Všetci budú mať 10 streleckých pokusov, pričom ak trafíte 5× do vymedzeného priestoru, získavate podiel z 20.000 €. V ročníku 2020/21 sa to podarilo súťažiacemu hneď v prvom kole, keď trafil 5 krát.

V minulosti stál v bráne Mr. Zero, ale pre ročník 2020/2021 sa pravidlá zmenili. Na vyžiadanie ste mali pri Mr. Zero aj šiesty pokus „Hop alebo Trop“, kde ste vašu výhru mohli zdvojnásobiť alebo všetko prehrať.

Výhry podľa počtu premenených pokusov:
 • Jeden premenený pokus = 20 €
 • Dva premenené pokusy = 50 €
 • Tri premenené pokusy = 100 €
 • Štyri premenené pokusy = 200 €
 • Päť premenených pokusov= 200 € + podiel z 20.000 €

TOP stávkové kancelárie v SR a bonusy
Stávková kanceláriaVstupný bonus + bonus zadarmoZískať bonus
⭐ 4.000 € + 20 € zadarmo ⭐ Tipsport.sk
30 € bez rizika + 30 € kredit a 30 FS iFortuna.sk
2.000 € + 70 € stávka bez rizika SynotTip.sk
5.000 € + 20 € stávka bez rizika DOXXbet.sk

Aktuálne pravidlá Fortuna ligy (platné od 2019/2020)

Po zmene formátu ligy prišli do platnosti aj nové pravidlá, pre sezónu 2019/2020, ktoré schválila medzinárodná organizácia IFAB. Prečítajte si niektoré z tých najdôležitejších.

Striedanie

Hráč je po novom povinný opustiť hraciu plochu čo najkratšou možnou cestou. Existujú však aj výnimky:

 • ak sa hráč zraní, nepôjde najkratšou možnou cestou, ak by sa tým predĺžila cesta do kabín na ošetrenie,
 • alebo v prípade, ak sa hráč nachádza pri fanúšikovskom sektore druhého tímu a sú obavy o bezpečnosť samotného hráča

Tresty pre funkcionárov

Okrem žltých a červených kariet pre hráčov už po novom môže obdržať rovnaký trest aj tréner, prípadne iný funkcionár uvedený v zápise. Trestom bude vykázanie na tribúnu alebo stop na ďalší zápas.

Ošetrenie zraneného hráča

Po novom už hráč, ktorý je ošetrovaný nemusí opustiť hraciu plochu, pokiaľ ide kopať penaltu.

Penalta

Brankár musí byť v okamihu kopnutia penalty aspoň časťou jednej nohy na úrovni bránkovej čiary (predtým musel byť brankár oboma nohami). Dorážky sú povolené aj naďalej.

Múr

Múr už nebude viac tvorený z hráčov oboch mužstiev. Pokiaľ bude obranný múr tvoriť 3 a viac hráčov, potom bude môcť byť útočiaci hráč najbližšie 1m od múru. Predíde sa tak možným konfliktom a zdržiavaniu hry.

Rozhodca

Po novom už rozhodca nebude súčasťou hry. Po dotyku lopty rozhodcom sa hra vždy preruší – pokračovať sa bude iba v prípade, že sa k lopte nedostane druhý tím alebo tím nejde do šance.

Hra rukou

Hra rukou sa bude pískať vždy pokiaľ bude ruka v úrovni nad ramenom (výnimkou bude iba situácia pri odkope alebo odhlavičkovaní). Gól pri neúmyselnej ruke platiť nebude a nebude platiť ani gól, kedy po ruke vznikla výhodná situácia, z ktorej bol gól strelený.

Odkop od brány

Po novom už môžu tímy rozohrávať aj nakrátko. Pri odkope od brány už tak nemusí lopta opustiť územie šestnástky, aby sa ho mohol dotknúť ďalší hráč.

Los

Po novom si ten, komu „padne“ minca pred začiatkom zápasu môže vybrať stranu alebo loptu (doteraz si mohol tím, ktorý los vyhral vybrať iba stranu).

Najčastejšie otázky a odpovede

Kedy začína a končí Fortuna liga v sezóne 2021/2022?

1. Slovenská futbalová liga začína 23. 7. 2021 a posledný zápas (bez nadstavby)  sa odohrá 26. 2. 2022. Potom bude pokračovať ešte s 10 kolami nadstavbovej časti.

Koľko tímov sa predstaví v novej sezóne a ako bude prebiehať?

Fortuna liga bude mať aj v tejto sezóne 12 tímov, a po 22 kolách (každý s každým doma-vonku) sa rozdelí tabulka na dve polovice (skupina o titul a skupina o udržanie).

Ktoré slovenské tímy sa predstavia v európskych pohároch?

V pohárovej Európe sa predstaví Slovan Bratislava(LM), MŠK Žilina, Dunajská Streda a Trnava (EKL). Začínajú už v prvých predkolách.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 € + 30 FS + 30 € zdarma

Získajte vo Fortune bonus pre športové stávky aj kasíno zároveň! Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť + 30 € kredit +30 FS + 30 €.

DOXXbet bonus

70 free spins zadarmo

Získajte 50 voľných točení zdarma + ak zadáte SKAUT KÓD „TR14846“, tak získate ďalších 20 FS (spolu 70 spinov)

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

Ano aj paypal na neho
Podavate aj nadalej cez bet365?
Časovo obmedzená akcia pri registrácii do Fortuny. Platí do 30.6....
Peniaze zadarmo do Fortuny
Dakujem
Zablokovaný účet na Bet365 (nedá sa doň prihlásiť)