Fortuna liga 2020/2021 – livestream, pravidlá, program, tabuľka a kurzy

Fortuna liga 2020/2021 – livestream, pravidlá, program, tabuľka a kurzy

28. ročník 1. slovenskej futbalovej ligy odštartoval 8.8.2020. V ročníku 2020/2021 sa očakáva, že titul obháji Slovan Bratislava. Jarná časť je na programe od 6.2.2021.

Televízne práva na 1. slovenskú futbalovú ligu zakúpila RTVS a Orange Sport. Hlavným sponzorom Fortuna ligy je práve stávková kancelária Fortuna, ktorá bude poskytovať live stream zo všetkých zápasov slovenskej futbalovej ligy. Program fortuna ligy je rozdelený na 22 zápasov + 10 nadstavbových zápasov. Viac informácií sa dočítate v článku, kde nájdete aj pravidlá Fortuna ligy. 

Krátke informácie pre sezónu 2020/2021

 • Dve mužstvá nebudú hrávať na svojich štadiónoch (Trenčín a Sereď). Prvý menovaný bude hrávať zápasy v Žiline a Sereď v Zlatých Moravciach.
 • Vďaka koronavírusu a víťazstva Nitry v baráži o Fortuna ligu sa pre sezónu 2020/2021 nemenia mužstvá. Ďalší dopad koronakrízy je ten, že mužstvá môžu v novom ročníku striedať až 5 hráčov pri troch prerušeniach hry.
 • V televízií sa budú vysielať naživo dva zápasy Fortuna ligy každé kolo (RTVS a Orange).
 • Systém VAR v slovenskej lige bude pravdepodobne nasadený vo Fortuna lige v jarnej časti sezóny 2020/2021 a pravdepodobne iba na zápasy, ktoré budú vysielané v priamom prenose. 

Sezóna 2020/2021
Začiatok 1. slovenskej ligy 8.8.2020 (6.2.2021 začína jarná časť)
Počet tímov 12
Počet zápasov jedného tímu 32 (22 zápasov v základnej časti a 10 zápasov nadstavba)
TV prenos Orange Sport, RTVS
Live stream Fortuna TV

Fortuna liga 2020/2021 – formát a pravidlá

Formát Fortuna ligy

Od sezóny 2017/2018 sa hrá 1. slovenská futbalová súťaž podľa nového formátu, ktorý by mal byť spravodlivejší ako ten z predchádzajúcich rokov. Najprv sa odohrá základná časť, ktorá končí v marci, následne sa rozdelia mužstvá do dvoch šesťčlenných skupín. V prvej skupine sa bude hrať o titul a účastníci druhej skupiny budú bojovať o záchranu v súťaži.

Body, ktoré boli získané v základných skupinách budú prenesené do nadstavbovej časti. Prvé mužstvo z druhej ligy a posledné zo skupiny o záchranu si svoje pozície v najbližšom ročníku vymenia. Druhé mužstvo  z druhej ligy bude hrať baráž o postup do prvej ligy s predposledným mužstvom o záchranu. Baráž sa hrá systémom doma – vonku.

 • Základ časť: 22 kôl (doma – vonku)
 • Nadstavbová časť: 10 kôl (doma – vonku)
 • Ligový majster: Víťaz skupiny o titul
 • Vypadávajúci: Posledné mužstvo v skupine o záchranu
 • Baráž: Predposledné mužstvo v skupine o záchranu a druhý tím v 2. najvyššej futbalovej súťaži

Kto postúpi do pohárovej Európy? 
1. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Ligy majstrov
2. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Konfederačnej ligy
3. miesto v tabuľke Hrá 1. predkolo Konfederačnej ligy
Víťaz slovenského pohára (Slovnaft Cup) Hrá 1. predkolo Konfederačnej ligy

Poznámka
Slovensko je v Európom rebríčku nižšie, preto mužstvá v sezóne 2021/2022 budú hrať predkolá Konferečnej ligy (Europe Conference League), čo je ako nová tretia futbalová súťaž v Európe. Bude sa tak hrať Liga Majstrov, Európska liga a Konferenčná liga.

Zároveň platí, že ak víťaz slovenskej futbalovej ligy vypadne v prvom predkole LM, tak automaticky spadne do druhého a tretieho predkola Konferenčnej ligy.
Ak vypadne v druhom alebo treťom predkole LM, tak si zahrá predkolo Európskej ligy.
V prípade vypadnutia v 4. predkole Champions league bude mať víťaz ligy istú skupinovú fázu Európskej ligy

Novšie pravidla Fortuna ligy (platné od 2019/2020)

Po zmene formátu ligy prišli do platnosti aj nové pravidlá, pre sezónu 2019/2020, ktoré schválila medzinárodná organizácia IFAB. Prečítajte si niektoré z tých najdôležitejších. 

Striedanie

Hráč je po novom povinný opustiť hraciu plochu čo najkratšou možnou cestou. Existujú však aj výnimky:

 • ak sa hráč zraní, nepôjde najkratšou možnou cestou, ak by sa tým predĺžila cesta do kabín na ošetrenie,
 • alebo v prípade ak sa hráč nachádza pri fanúšikovskom sektore druhého tímu a sú obavy o bezpečnosť samotného hráča

Tresty pre funkcionárov

Okrem žltých a červených kariet pre hráčov už po novom môže obdržať rovnaký trest aj tréner, prípadne iný funkcionár uvedený v zápise. Trestom bude vykázanie na tribúnu alebo stop na ďalší zápas.

Ošetrenie zraneného hráča

Po novom už hráč, ktorý je ošetrovaný nemusí opustiť hraciu plochu, pokiaľ ide kopať penaltu.

Penalta

Brankár musí byť v okamihu kopnutia penalty aspoň časťou jednej nohy na úrovni bránkovej čiary (predtým musel byť brankár oboma nohami). Dorážky sú povolené aj naďalej.

Múr

Múr už nebude viac tvorený z hráčov oboch mužstiev. Pokiaľ bude obranný múr tvoriť 3 a viac hráčov, potom bude môcť byť útočiaci hráč najbližšie 1m od múru. Predíde sa tak možným konfliktom a zdržiavaniu hry.

Rozhodca

Po novom už rozhodca nebude súčasťou hry. Po dotyku lopty rozhodcom sa hra vždy preruší – pokračovať sa bude iba v prípade, že sa k lopte nedostane druhý tím alebo tím nejde do šance.

Hra rukou

Hra rukou sa bude pískať vždy pokiaľ bude ruka v úrovni nad ramenom (výnimkou bude iba situácia pri odkope alebo odhlavičkovaní). Gól pri neúmyselnej ruke platiť nebude a nebude platiť ani gól, kedy po ruke vznikla výhodná situácia, z ktorej bol gól strelený.

Odkop od brány

Po novom už môžu tímy rozohrávať aj nakrátko. Pri odkope od brány už tak nemusí lopta opustiť územie šestnástky, aby sa ho mohol dotknúť ďalší hráč.

Los

Po novom si ten, komu „padne“ minca pred začiatkom zápasu môže vybrať stranu alebo loptu (doteraz si mohol tím, ktorý los vyhral vybrať iba stranu).

Všetky aktuálne informácie o Fortuna lige

Prostredníctvom odkazov nižšie nájdete všetky dôležité a aktuálne informácie ako výsledky Fortuna ligy, program Fortuna ligy alebo tabuľka Fortuna ligy. Fortuna liga výsledky sú dostupné aj live a v tabuľkách môžete tiež vidieť aktuálny stav podľa live výsledkov fortuna ligy. 

Fortuna liga – skupina o titul

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Fortuna liga – skupina o udržanie

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Tabuľka Fortuna ligy

Tabuľku poskytuje SofaScore.com
Bonus zadarmo 20 € + 4.000 € na vklad 
 • za overenie získate 2000 Netov (100 Netov = 1 €) 
 • overiť 2 doklady = 3 minúty
 • pre zisk bonusu nemusíte vkladať žiadne peniaze
 • tikety podávate za Nety (nastavuje sa na tikete)
 • výhry sa pripisujú už v mene EUR (môžete ihneď vybrať)
V prípade vkladu peňazí môžete získať aj vstupný bonus na vklad!

Kurzy 

Kurzy k jednotlivým zápasom Fortuna ligy sú vždy vypísané v predstihu týždeň alebo dva pred samotným kolom. Na web stránke iFortuna.sk môžete vidieť priamo pod kurzami najbližšieho kola resp. programom Fortuna ligy aktuálnu tabuľku slovenskej futbalovej ligy, ktorá vám môže byť nápomocná. 

Fortuna liga v TV

Zápasy z Fortuna ligy si budete môcť pozrieť na RTVS, Orange Sport (každé kolo jeden zápas) alebo cez internetovú web stránku Huste.sk (patrí TV JOJ). Okrem priamych prenosov Fortuny ligy či už v televízii alebo online cez Huste.sk budete mať aj možnosť sledovať live stream z Fortuna ligy priamo od stávkovej kancelárie Fortuna. Tu si potom môžete pozrieť aj program a môžete tak sledovať celú Fortuna ligu online. 

Ktorá stávková kancelária vysiela priame prenosy z Fortuna ligy?

Niektoré stávkové kancelárie prinášajú aj priame prenosy zo Slovenskej futbalovej ligy. Ako hlavný sponzor je stávková kancelária Fortuna, ktorá častokrát ako jediná prináša live streaming z domácich futbalových štadiónov. Malo by to platiť aj pre túto sezónu, ale prvé dve kolá pre sezónu 2020/2021 boli bez prenosov. Podľa všetkého by mali byť priame prenosy čoskoro k dispozícií. 

Podmienky sledovania Fortuna ligy live cez live stream 

V prípade, že priame prenosy vysiela aj Fortuna TV, tak bude potrebné splniť jednoduché podmienky ako je zostatok na účte a nevyhodnotený v tiket v ľubovoľnej výške

Tikety je možné podať už za pár centov. Okrem pozerania live prenosov slovenskej ligy, tak budete môcť zažiť ešte aj napätie, ktoré online stávky prinášajú. 

Pozeranie 1. futbalovej ligy aj cez mobilnú aplikáciu

Ak sa rozhodnote pozerať online prenos Fortuna ligy priamo cez stávkovú kanceláriu iFortuna  (ak sú priame prenosy k dispozícií), tak tento live stream je dostupný aj cez mobilnú aplikáciu. V prípade, že využívate služby operátorov (napr. UPC, Orange), tak môžete pozerať Fortuna ligu live aj cez ich aplikácie.

PoznámkaTelevízne stanice Orange sport a RTVS vysiela z každého kola iba jeden zápas Fortuna ligy. 
Víťazi predchádzajúcich ročníkov Slovenskej najvyššej futbalovej súťaže a pohárov
SezónaVíťaz (Fortuna liga)Víťaz (Slovnaft Cup)
2020/2021
2019/2020 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2018/2019 Slovan Bratislava Trnava
2017/2018 Spartak Trnava Slovan Bratislava
2016/2017 Žilina Slovan Bratislava
2015/2016 Trenčín Trenčín
2014/2015 Trenčín Trenčín
2013/2014 Slovan Bratislava VSS Košice
2012/2013 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2011/2012 Žilina Žilina
2010/2011 Slovan Bratislava Slovan Bratislava
2009/2010 Žilina Slovan Bratislava

Zobraziť starších víťazov 1. Slovenskej futbalovej ligy, víťazov pohára a superpohára 

Súťaže s Fortuna ligou

Tipujte zadarmo Fortuna ligu a vyhrajte jackpot!

V každom kole Fortuna ligy sa hrá 6 zápasov. Ak uhádnete presný výsledok všetkých šiestich zápasov, tak Fortuna vám garantuje jackpot v minimálnej výške 25.000 €.

Stačí sa len zaregistrovať na iFortuna.sk a s týmito prihlasovacími údajmi sa potom prihlásite na stránke megatip.sk, kde uvidíte program Fortuna ligy. Vašou úlohou je natipovať presné výsledky slovenskej futbalovej ligy. 

Hrajte Experta s Fortunou

Ste Expert na futbalovú Fortuna ligu? Tak hrajte okrem Megatipu aj Experta a získajte bonus viac ako 1.000 €. Stačí, aby ste uhádli všetky tipy na vopred vybrané udalosti v danom kole Fortuna ligy a bonus je váš. Minimálny vklad je 1 €.

Kráľ Expertov potom získava 5.000 € na konci ligy, pričom kráľom sa stane ten tipér, ktorý uhádne najviac tipov zo všetkých kôl fortuny ligy. 

20 – tisícovka

Hra pod názvom hľadáme 20-tisícového strelca sa uskutočňuje na štadiónoch Fortuna ligových mužstiev. V každom kole sa táto súťaž hrá na inom štadióne. Počas celého ročníka, sa táto hra uskutoční na niektorých štadiónoch aj viac krát.

Každé kolo bude mať troch vyžrebovaných súťažiach (online + registrácia na mieste). Všetci budú mať 10 streleckých pokusov, pričom ak trafíte 5× do vymedzeného priestoru, tak získavate podiel z 20.000 €. V ročníku 2020/2021 sa to podarilo súťažiacemu hneď v prvé kolo, keď trafil 5 krát.

V minulosti stál v bráne Mr. Zero, ale pre ročník 2020/2021 to zmenili. Na vyžiadanie ste mali v pri Mr. Zero aj šiesty pokus „Hop alebo Trop“, kde vašu výhru ste mohli zdvojnásobiť alebo všetko prehrať. 

Výhry podľa počtu premenených pokusov:
 • Jeden premenený pokus = 20 €
 • Dva premenené pokusy = 50 €
 • Tri premenené pokusy = 100 €
 • Štyri premenené pokusy = 200 €
 • Päť premenených pokusov= 200 € + podiel z 20.000 €

TOP stávkové kancelárie v SR a bonusy
Stávková kanceláriaVstupný bonus + bonus zadarmoZískať bonus
⭐ 4.000 € + 20 € zadarmo ⭐ Registrovať sa
50 € bez rizika + 50 € stávkový kredit + 50 FS Registrovať sa
10.000 € + 50 € stávka bez rizika Registrovať sa
2.000 € + 20 € stávka bez rizika Registrovať sa
20 € bonus Registrovať sa

Najčastejšie otázky a odpovede

Kedy začína a končí Fortuna liga v sezóne 2020/2021?

1. Slovenská futbalová liga odštartuje 8.8.2020 a posledný zápas (bez nadstavby)  sa odohrá 6.3.2021. Potom bude pokračovať ešte s 10 kolami v nadstavbovej časti. 

Koľko tímov sa predstaví v novej sezóne a ako bude prebiehať?

Fortuna liga bude mať aj v tejto sezóne 12 tímov, a po 22 kolách (každý s každým doma-vonku) sa rozdelí tabulka na dve polovice (skupina o titul a skupina o udržanie). 

Ktoré slovenské tímy sa predstavia v európskych pohároch 2020/2021? 

V pohárovej Európe sa predstaví Slovan (1. predkolo Ligy majstrov), MŠK Žilina, Dunajská Streda a Ružomberok (1. predkolo Európskej ligy).

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku na ME vo futbale a získajte 50 € + 50€!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 50 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť. Teraz navyše získaš ďalších 50 € ako kredit + 50 Free spins do kasína!

DOXXbet bonus

Vložte 10 € získajte až 180 €!

Ak pretipuješ 10 € každý deň počas EURO 2020, tak DOXXbet ti dá automaticky 5 € voľnú stávku.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

J.Mesrine@azet.sk
Wonna betting tips
obchodovať s betfair, by sa malo stále dať nie betfair licenciu nemá a...
Betfair na slovensku
caute mate skusenost s 22bet? viem ze su to rusi ale ci sa tam da...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu