Stávky na Eurovoľby 2019 - termín, ako voliť, kandidáti a kurzy - AKTUALIZOVANÉ

Stávky na Eurovoľby 2019 - termín, ako voliť, kandidáti a kurzy - AKTUALIZOVANÉ

Voľby do Europarlamentu sa na Slovensku uskutočnia už tento týždeň 25. Mája 2019. Slováci si budú voliť 14 poslancov, ktorí ich budú zastupovať na pôde EP. Problémom, ktorý môže do značnej miery ovplyvniť výsledky eurovolieb môže byť účasť voličov. Pred 5 rokmi bola najhoršia spomedzi všetkých štátov Európskej únie - len na hranici 13%.

Ako voliť v Eurovoľbách?

Každý obyvateľ SR, ktorý v dátum konania volieb dosiahol vek 18 rokov je oprávnený odovzdať svoj hlas. Ak nebudete môcť v čase volieb odovzdať svoj hlas vo svojom volebnom obvode, môžete požiadať o voličský preukaz. Vďaka nemu môžete následne voliť kdekoľvek na Slovensku. Do obálky vloží hlasovací lístok strany a môže použiť maximálne dva preferenčné hlasy. „Ľudovo povedané“, zakrúžkovať môže dvoch kandidátov. Kandidáti, ktorí dostanú viac preferenčných hlasov sa tak môžu dostať pred kandidátov, ktorí sú na zozname vyššie.

Aby bola strana v eurovoľbách úspešná musí získať aspoň 5% hlasov. Volebný systém na Slovensku tak ako v ostatných krajinách EÚ bude mať podobu pomerného zastúpenia. Čím väčší bude podiel získaných hlasov, tým viac kresiel konkrétna strana získa v EP.

Kandidáti do Európskeho parlamentu

Kandidátnu listinu komisii na schvaľovanie volieb odovzdalo 31 strán. Poďme si predstaviť kandidátky politických strán, ktoré získali v májovom prieskume agentúry AKO aspoň 5% hlasov. Kompletný zoznam strán a kandidátov nájdete na stránke ministerstva vnútra SR.

Za najsilnejšiu koaličnú stranu SMER-SD kandiduje z prvého miesta súčasná europoslankyňa Monika Beňová. Z druhého a tretieho miesta kandiduje Miroslav Číž a Robert Hajšel, ktorý je riaditeľom kancelárie EP na Slovensku.

Strana Kotleba – ĽSNS nominovala z prvého miesta poslanca NR SR Martina Beluského, nasledujú dobre známy Milan Mazurek a  bývalý sudca Miroslav Radačovský.

Europoslanec Richard Sulík z SaS sa už chce venovať iba domácej politike. Na kandidátke jeho strany tak nájdeme na prvých troch miestach poslancov NR SR Eugena Jurzycu, Alojza Baránika a Luciu Ďuriš Nicholsonovú.

Strany Progresívne Slovensko a SPOLU sa spájajú pre Eurovoľby 2019 a vytvárajú spoločnú koalíciu. Kandidátmi sú Michal Šimečka, vysokoškolský pedagóg Vladimír Bilčík a poslankyňa NR SR Simona Petrík.

Lídrom strany SME RODINA – Boris Kollár pre Eurovoľby 2019 je podpredseda hnutia a poslanec Peter Pčolinský. Nasledujú poslanec Ľudovít Goga a Petra Krištúfková. Zo štvrtého miesta však kandiduje Ivan Bella – bývalý slovenský kozmonaut a dovolíme si tipnúť, že práve on má veľkú šancu na preferenčné hlasy a mohol by preskočiť predchádzajúcich kandidátov za túto stranu.

OĽANO a najmä jej líder Igor Matovič opäť pojal eurovoľby svojsky. Najskôr sa ich snažil spropagovať tým, že viedol kandidátku svojej strany. Aj napriek prípadnému úspechu, ale do EP nastúpiť nechcel. Kvôli obavám z víťazstva Kotlebovej ĽSNS však 20. mája z kadidátky odstúpil a vyzval, aby priaznivci strany volili Petra Polláka. Ďalšími kandidátmi OĽANO sú občiansky aktivista a blízky spolupracovník Igora Matoviča Michal Šipoš a už spomínaný bývalý splnomocnenec pre rómsku problematiku Peter Pollák.

Koaličná strana SNS nominovala do volieb Jaroslava Pašku, bývalého moderátora Karola Farkašovského a lekára Pavla Dubčeka.

KDH povedie súčasný europoslanec Ivan Štefanec. Z druhého a tretieho miesta kandidujú Miriam Lexmann a Marián Čaučík, riaditeľ dobrej noviny.

MOST-HÍD je poslednou stranou, ktorá v prieskume agentúry AKO získala nad 5% hlasov. V eurovoľbách bude ďalšiu stranu vládnej koalície MOST-HÍD zastupovať súčasný europoslanec József Nagy, štátny tajomník Norbert Kurilla a vysokoškolská pedagogička Andrea Vitkóová.

Kde nájdete stávky na eurovoľby 2019 v SR?

Stávky na eurovoľby nájdete v sekcii politických prípadne spoločenských stávok. Tipnúť na víťaza volieb, umiestnenie kandidujúcich strán prípadne volebnú účasť si môžete v popredných stávkových kanceláriách Tipsport a Fortuna, ale aj v NikéSynottip. Prinášame vám aj prehľad kurzov na eurovoľby 2019. 

Kurzy na umiestnenie politických strán v eurovoľbách
Politické stranyVíťazDo 2. miestaDo 3. miestaDo 4. miesta
Koalícia PS a Spolu 1.90 1.20 1.02
SMER SD 2.80 1.41 1.08 1.01
ĽS Naše Slovensko 3.10 1.55 1.11 1.02
SaS 5.00 2.20 1.55 1.10
OĽANO 15.00 5.00 2.40 1.75
SME RODINA Boris Kolár 15.00 5.00 2.40 1.75
SNS 23.00 10.00 4.50 2.10
KDH 45.00 17.00 7.00 3.20
MOST HÍD 100.00 50.00 22.00 11.00
Kresťanská únia 200.00 100.00 45.00 22.00
SMK MKP 200.00 100.00 45.00 22.00


Kurzy na volebnú účasť v percentách
Menej ako 19.94%  1.78
Viac ako 19.94% 1.90

Eurovoľby 2019 na Slovensku a ich favoriti

Očakávaná volebná účasť a najmä disciplinovanosť starších voličov favorizuje stranu SMER-SD. Napriek tomu, že Kotlebova strana je známa svojim euroskeptickým až odmietavým postojom k EÚ, dokáže svojich voličov aktivizovať a pri nižšej celkovej účasti sa môže stať, že dosiahne v tohtoročných eurovoľbách veľmi dobrý výsledok. Možno sa dá uvažovať i o prípadnej šanci na víťazstvo.

Ako víťaza Eurovolieb na Slovensku tipujeme stranu SMER-SD. Momentálne s kurzom 2.16 v Tipsport.sk. Šancu má ale aj Kotlebova ĽSNS.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

J.Mesrine@azet.sk
Wonna betting tips
obchodovať s betfair, by sa malo stále dať nie betfair licenciu nemá a...
Betfair na slovensku
caute mate skusenost s 22bet? viem ze su to rusi ale ci sa tam da...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu