Online peňaženka Neteller – čo to je, ako funguje, ako si založiť účet, poplatky, výhody, skúsenosti

Vysvetlíme vám čo je internetová peňaženka Neteller, ako funguje a aké sú poplatky a limity. Prečítajte si návod ako založiť Neteller účet a ako využívať výhody VIP programu.

Neteller ePeňaženka – RECENZIA a NÁVOD ako založiť účet

Čo je Neteller?

Neteller je internetová peňaženka a hlavný konkurent Skrill. Neteller svoje služby poskytuje už od roku 1999 a od tejto doby patrí k lídrom na medzinárodnom trhu v oblasti internetových platieb (pôsobí vo viac ako 200 krajinách). Spoločnosť Neteller podlieha britskému a európskemu právu a zároveň je kontrolovaná Financial Service Authority (úrad pre finančný dohľad vo Veľkej Británii). Okrem toho Neteller využíva najmodernejšie šifrovanie a klienti musia podstúpiť viacnásobné overenie totožnosti.

Vďaka elektronickej peňaženke Neteller môžete posielať peniaze na internete rýchlo, bezpečne a komukoľvek, kto má založený Neteller účet (stávkové kancelárie ale aj súkromné osoby). Na rozdiel od svojho najväčšieho konkurenta Skrill, internetová peňaženka Neteller nie je v slovenskom ani českom jazyku.

Založenie Neteller účtu je zadarmo, ale až potom ako overíte svoju identitu budete môcť využívať Neteller účet naplno. Po overení účtu budete môcť požiadať aj o platobnú kartu. Prostredníctvom platobnej karty Neteller budete môcť vyberať svoje peniaze z ktoréhokoľvek bankomatu ako aj platiť vo všetkých obchodoch, ktoré kartu MasterCard akceptujú. Neteller umožňuje požiadať aj o virtuálnu kartu, ktorá je použiteľná len na internete.


Hodnotenie: 4.5 z 5

Výhody internetovej peňaženky Neteller

 • Jednoduchosť – na posielanie peňazí vám stačia údaje k účtu a heslo.
 • Rýchlosť – peniaze cez Neteller posielate a prijímate v reálnom čase, teda okamžite resp. v priebehu pár sekúnd.
 • Bezpečnosť – internetová peňaženka Neteller splňuje najvyššie bezpečnostné štandardy.
 • Voľnosť – s Neteller môžete posielať a prijímať peniaze z celého sveta, všade tam kde túto službu podporujú.
 • Mobilná aplikácia Neteller
 • Možnosť požiadať o platobnú kartu Net+

Nevýhody

 • Stránky NETELLER nie sú v slovenskom ani českom jazyku
 • Poplatky pri vkladoch a výberoch
 • Overenie totožnosti po založení Neteller účtu (kvôli bezpečnosti)

Ako založiť Neteller účet?

Internetová peňaženka Neteller

Jediné čo musíte urobiť je zaregistrovať si bezplatný Neteller účet. Pri registrácii zadávajte len pravdivé informácie. Na e-mail vám príde informácia o vašom Account ID, ktoré budete potrebovať pre prihlásenie. Ak už máte internetovú peňaženku Skrill (Moneybookers), tak potom môžete využiť elektronickú peňaženku Neteller na účet v inej mene (vďaka tomu sa zbavíte poplatkov za prevod meny). Aby ste mohli aktivovať platobnú kartu Neteller a zároveň mali vyššie limity či možnosť výberu peňazí na váš bankový účet, je potrebné overiť vašu identitu. Môžete tak učiniť predložením nejakého dokladu ako pas alebo občiansky preukaz. Ďalej je potrebné poslať aj nejaký dokument, na ktorom bude uvedené vaše meno a adresa s dátumom nie starším ako 3 mesiace (napr. účet za elektrinu alebo telefón). Dokumenty posielajte na identity@neteller.com. Proces verifikácie by mal prebehnúť do 24 hodín. Váš bankový účet sa overuje tak, že Neteller vám pošle na účet malú čiastku, ktorú po prihlásení do Neteller účtu vpíšete do políčka pre overenie vášho bankového účtu.

Ako funguje Neteller?

Po zaregistrovaní máte prístup na váš Neteller účet. Pokiaľ ste ešte neoverili vašu totožnosť, tak budete môcť posielať peniaze, ale s nižšími limitmi ako pri overenom Neteller účte. Po overení vašej identity budete môcť vaše peniaze vybrať a taktiež budete mať k dispozícii väčšie limity pre posielanie peňazí.

Každý Neteller účet má 12 miestne identifikačné číslo (Account ID), ku ktorému vám bude priradené aj 6 miestne bezpečnostné číslo (Secure ID). Kvôli identifikácii zákazníka ako vlastníka účtu je ešte potrebné určiť heslo.

Vklad peňazí na Neteller účet

Na Neteller účet si môžete poslať peniaze prostredníctvom platobných kariet Visa, MasterCard, VISA Electron a Maestro, tuzemským bankovým prevodom, Paysafecard alebo prostredníctvom služby TrustPay (zahrňuje všetky ePlatby zo slovenských bánk a niektoré české banky).

Posielanie peňazí z Neteller do stávkových kancelárií

Prevod z Neteller do stávkovej kancelárie prebieha okamžite a bez poplatkov (vo väčšine prípadov). Väčšina online poskytovateľov hazardných hier poplatok 1,9% z prevádzanej sumy na zákazníkov neprenáša.

Zasielanie peňazí zo stávkových kancelárií do Neteller

Prevod peňazí zo stávkovej kancelárie na Neteller účet trvá od 2 do 60 hodín (záleží od spoločnosti). Výber je možný len na ten Neteller účet s ktorým bol uskutočnený vklad (avšak sú aj výnimky).

Posielanie peňazí medzi Neteller účtami

Peniaze môžete posielať aj na ďalšie osobné účty elektronickej peňaženky Neteller. Jediné čo budete potrebovať je Neteller e-mailová adresa užívateľa, ktorému chcete poslať peniaze. Poplatok za posielanie peňazí je zvyčajne 1,9%, ale v súčasnosti je bez poplatkov. Peniaze môžete poslať aj na e-mail, na ktorý ešte nie je otvorený účet Neteller. Hneď ako bude vytvorený účet s týmto e-mailom, tak sa peniaze pripíšu (tento čas je obmedzený a ak sa tak nestane, peniaze budú poslané naspäť odosielateľovi).

Výber peňazí z Neteller

Výber peňazí z Neteller účtu môžete uskutočniť bankovým prevodom (3-5 dní) alebo prostredníctvom šeku (14-30 dní). Peniaze je možné vyberať aj priamo z bankomatu prostredníctvom karty Neteller. Minimálny výber z bankomatu je 20 EUR.

Podmienky pri výbere z bankomatov (bežný Neteller účet):

 • Maximálne 2 výbery za 24 hodín
 • Maximálna suma výberu je 750 EUR (24 hodín)
 • Maximálne 6 výberov za 4 dni
 • Maximálna suma výberu je 2.250 EUR (4 dni)
 • Pri VIP účtoch sa limity menia
Nie je vám niečo jasné? Opýtajte sa na našom fóre o online peňaženke Neteller.
Odpoveď zaručená!
Neteller momentálne nepodporuje žiadna stávková kancelária.

Poplatky v Neteller

Vklady na Neteller účet:
Tuzemský bankový prevod: 2,5%
Kreditné a debetné karty (VISA, Maestro, MasterCard, VISA Electron): 2,5%
Paysafecard: 2,5% (maximálny vklad 450 EUR)
Paysafecash: 2,5% 
TrustPay: 2,5% (maximálny vklad 5.247 EUR / transakcia / deň)
Bitcoin/Bitcoin Cash: 2,5% (maximálny vklad 1.170 EUR / transakcia / deň)
Skrill: 2,5% (maximálny vklad 450 EUR)

Posielanie peňazí do stávkových kancelárií je vo väčšine prípadov zadarmo. Je potrebné sa oboznámiť s podmienkami každej stávkovej kancelárie. Poplatok pri zaslaní peňazí súkromnej osobe je momentálne 0%. Normálne sa účtuje 1,9%, ale minimálne 1 USD.

Výbery z Neteller účtu:
Bankový prevod: 7,5 EUR
Výber z bankomatu cez Neteller kartu: 1,75%

Viac informácií nájdete na stránke neteller.com v sekcii „Fees“.

Limity v Neteller

Limity sa menia podľa toho, či sú Neteller účty overené alebo nie. Ak ste nepredložili doklady totožnosti, budete môcť poslať max. 75 EUR. V prípade, že ste prešli overením totožnosti a posielate peniaze ešte neoverenej osobe (neoverený Neteller účet), tak limit bude 225 EUR. Maximálny limit je 3.700 EUR pre overeného užívateľa bežného Neteller účtu. Ak máte Neteller VIP účet, tak limity môžu byť až 50.000 USD.

Skúsenosti s Neteller

Vaše otázky a skúsenosti s peňaženkou NetellerAk sa chcete niečo opýtať ohľadom Neteller, navštívte naše fórum, kde sa dočítate aj skúsenosti ostatných užívateľov tejto internetovej peňaženky.

Neteller VIP

Neteller má pre svojich zákazníkov aj VIP program. Stačí, aby ste previedli v priebehu roka určitú sumu k obchodníkom a budete zaradený do jednotlivého levelu.

Vo VIP Neteller existuje 5 stupňov levelov:

 • BRONZE (obrat min. 10.000  USD / 1 rok)
 • SILVER (obrat min. 50.000 USD / 1 rok)
 • GOLD (obrat min. 100.000 USD / 1 rok)
 • PLATINUM (obrat min. 500.000 USD / 1 rok)
 • DIAMOND (obrat min. 2.000.000 USD / 1 rok)

Byť členom VIP Neteller má samé výhody ako účet vo viacerých menách, vyššie transakčné limity, VIP chat, vlastný manažér, vyššie limity pre výbery z bankomatov, menšie poplatky pri prevode z cudzej meny alebo lepšia konverzia pri vernostnom programe.

Internetová peňaženka Neteller v skratke

Je Neteller v slovenčine?
Nie a nie je ani v českom jazyku.

Má Neteller slovenskú zákaznícku podporu?
Nie a nemá ani českú podporu.

V akých menách si môžem založiť Neteller účet?
K dispozícií je 19 rôznych mien. Jednou z nich je EUR.

Vklad a výber do a zo stávkovej kancelárie
Bez poplatkov a takmer okamžite.

Poplatok za prevod z jedného Neteller účtu na druhý Neteller účet
1,9% (min. 1 USD) ale momentálne je tento prevod zadarmo.

Je možné získať platobnú kartu Neteller?
Áno, po overení vašej identity budete môcť o ňu požiadať. Za kartu sa neplatí žiadny poplatok okrem poštovného a balného (10 EUR).

V akej mene môže byť Neteller karta?
GBP, USD, EUR, CAD, SEK, DKK, AUD, JPY.

Čo môžem robiť s Neteller kartou?
S platobnou kartou od Neteller môže platiť vo všetkých obchodoch, ktoré akceptujú MasterCard alebo platiť na internete. Z bankomatov môžete vyberať peniaze z vášho Neteller účtu.

Aké sú limity na karte Neteller?
Denný limit pre reštaurácie, obchody ako aj online transakcie je 1.000 EUR, ale pri výbere z bankomatu je denný limit 250 EUR.
Online peňaženka Neteller – recenzia od aktualizovaná
Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

Podaj svoju prvú stávku bez obáv o výsledok!

100% stávka zdarma od Fortuny. Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

J.Mesrine@azet.sk
Wonna betting tips
obchodovať s betfair, by sa malo stále dať nie betfair licenciu nemá a...
Betfair na slovensku
caute mate skusenost s 22bet? viem ze su to rusi ale ci sa tam da...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu