Hokejová NHL 2020/2021 – program, tabuľky a livestream

Nová sezóna NHL 2020/2021 oficiálne odštartovala 13. januára 2021. Pandémia koronavírusu zapríčinila neskorší štart novej sezóny a taktiež aj nemalé zmeny v súťaži. Čo prinesie nový ročník súťaže?

🏒 NHL 2020/2021 – informácie, štatistiky, zloženie divízií a možnosti sledovania

Národná hokejová súťaž si získala milióny fanúšikov po celom svete. Hokejovú ligu tvorí celkovo 31 hokejových tímov, ktoré sú rozdelené do Východnej a Západnej konferencie a následne do divízií. V novej sezóne NHL 2020/2021 čaká fanúšikov hneď niekoľko zmien, ktoré výrazne ovplyvnia celý priebeh tejto najsledovanejšej hokejovej súťaže na svete.

Jednou z nich bol neskorší štart hokejovej súťaže, ktorý sa musel presunúť z októbra 2020 na začiatok januára 2021. Ďalšou novinkou bude menší počet odohraných zápasov a nové rozloženie v rámci jednotlivých divízií. V minuloročnej sezóne NHL 2019/2020 sa podarilo vyhrať víťazný pohár – Stanley Cup americkému hokejovému tímu Tampa Bay Lightning. Kto sa stane víťazom tohtoročného Stanley Cupu?

Prečítajte si všetky potrebné informácie o 104. sezóne NHL 2020/2021, ktoré zahŕňajú formát súťaže, rozdelenie konferencií a divízií, možnosti sledovania, weby pre najhľadanejšie výsledky či zaujímavé tipy na víťazov boja o Stanley Cup.

Kedy sa začína a kedy sa končí sezóna NHL 2020/2021?

Základná časť sezóny NHL 2020/2021 sa začala až 13.01.2021. Po základnej časti, kde každý hokejový tím odohrá dokopy 56 zápasov je na programe play-off. Vyraďovacia fáza by mala prebehnúť od mája do polovice júla. Po vyraďovacej play-off je na rade hlavné finále hokejovej súťaže, v ktorom prebehne skutočný boj o víťazný pohár Stanley Cup.

Aké zmeny nastali v novej sezóne NHL?

Okrem zmeny v počte odohraných zápasov z 82 na 56 zápasov sú ďalšou novinkou aj štyri divízie so 7 alebo 8 hokejovými tímami. Hokejové mužstvá v základnej časti odohrajú všetky zápasy v rámci svojej divízie, avšak do vyraďovacej fázy sa podarí postúpiť len 4 najlepším celkom z každej divízie.

Aký je formát play-off NHL 2021?

Nová sezóna priniesla preskupenie do štyroch nových divízií, ktoré sú pomenované podľa svojich aktuálnych sponzorov:

  • MassMutual East (Východná divízia),
  • Discover Central (Centrálna divízia),
  • Honda West (Západná divízia),
  • Scotia North (Severná divízia).

Ako sme vyššie spomínali, tak každý hokejový tím odohrá 56 zápasov v základnej časti len proti súperom zo svojej divízie. Štyri najlepšie hokejové tímy z každej divízie postúpia do play-off, v ktorom sa budú hrať štyri kolá na štyri víťazné zápasy.

V prvých dvoch kolách sa proti sebe postavia vždy len súperi z tej istej divízie. V prvom kole podľa kľúča 1. proti 4. a 2. proti 3. Následne štyri tímy, ktoré týmto spôsobom postúpia do semifinále do boja o Stanley Cup budú nasadené podľa počtu bodov v základnej časti s 1. nasadeným proti 4. a s 2. proti 3. tímu.

Zloženie konferencií a divízií NHL 2020/2021 

Ako bývalo zvykom, americko-kanadská hokejová súťaž bola rozdelená na Východnú a Západnú konferenciu, ktoré boli následne rozdelené na štyri ďalšie divízie a to Atlantickú, Pacifickú, Centrálnu a Metropolitnú divíziu. Po novom dôjde však k zmene názvov jednotlivých divízií.

Pozrite si aktuálne zloženie jednotlivých divízií. 

Tímy NHL podľa divízií

Centrálna
divízia
Východná
divízia
Severná
divízia
Západná
divízia
Tampa Bay
Lightning
Boston
Bruins
Toronto
Maple Leafs
Vegas
Golden Knights
Florida
Panthers
Philadelphia 
Flyers
Montreal 
Canadiens
St. Louis 
Blues
Carolina
Hurricanes
New York 
Islanders
Winnipeg
Jets
Arizona 
Coyotes
Chicago
Blackhawks
Washington 
Capitals
Edmonton 
Oilers
Colorado 
Avalanche
Columbus
Blues Jackets
Pittsburgh
Penguins
Calgary 
Flames
Anaheim 
Ducks
Dallas
Stars
New York 
Rangers
Vancouver
Canucks
San Jose 
Sharks
Nashville
Predators
New Jersey 
Devils
Ottawa 
Senators
Minnesota 
Wild
Detroit
Red Wings
Buffalo 
Sabres 
Los Angeles 
Kings

LIVE Tabuľka

Tabuľku poskytuje SofaScore.com

Čo je to draft a možnosť prvej voľby?

Pred začiatkom každej hokejovej sezóny NHL prebieha draft o najlepších hokejových hráčov z rôznych líg! Prednostné právo výberu má najhorší tím z poslednej sezóny. Medzi draftovanými hráčmi môžu byť aj slovenskí hokejisti, ktorí hrajú v slovenskej hokejovej lige.

Kolektívna zmluva v NHL 2021

Na základe kolektívnej dohody NHL dostanú hráči v sezóne 2020/2021 vyplatených iba 72% zo svojich platov. Dvadsať percent z platu sa musí strhnúť kvôli vykrytiu obrovských finančných strát, ktoré boli spôsobené pandémiou corona vírusu. Zvyšné percentá z platu sa odložia a budú hokejistom vyplatené v nasledujúcich troch rokoch. Vedenie súťaže očakáva za tohtoročnú hokejovú sezónu finančnú stratu za viac ako miliardu dolárov.

Aký je platový strop pre sezónu NHL 2020/2021?

V rámci novej kolektívnej zmluvy zostal platový strop na úrovni 81,5 milióna dolárov. K ďalším finančným nárastom bude dochádzať postupne, nakoľko samotná hokejová liga sa najprv musí dostať z vážnych finančných problémov spôsobených celosvetovou pandémiou. Zo Slovákov je na tom najlepšie Tomáš Tatar, ktorý zarába viac ako 5 miliónov dolárov.

Možnosti sledovania NHL 2020/2021

V súčasnosti existuje hneď niekoľko možností ako sledovať hokejové zápasy NHL 2020/2021 naživo! Hokejové zápasy si môžete vychutnať pomocou televízneho vysielania, ďalej online prostredníctvom dostupného live streamu alebo cez nadupanú mobilnú aplikáciu NHL

Live NHL v TV

Priamy prenos zo zámorskej hokejovej ligy si môžete pozrieť na všetkých športových kanáloch Novy – Nova Sport 1, Nova Sport 2 alebo Nova Action. Okrem českých športových kanálov si môžete pozrieť aj online prenos hokejových zápasov na internetovej televízií VOYO, ktorá je dostupná pre všetkých divákov žijúcich na území Slovenskej republiky.

NHL live stream

Vybrané hokejové zápasy si môžete pozrieť aj pomocou voľne dostupných live streamov, ktoré budú vysielať 3 najznámejšie stávkové kancelárie na Slovensku – Tipsport , Fortuna a Niké. Športové live streamy si môžete pozrieť aj pomocou mobilných aplikácií jednotlivých stávkových kancelárií.

Najviac dostupných live streamov (vrátane NHL) nájdete v online televízii TV Tipsport, ktorá ponúka bezplatné sledovanie zápasov pre všetkých svojich novoregistrovaných klientov a taktiež aj pre svojich aktívnych tipérov.

V Tipsporte je prvých 7 dní od registrácie sledovanie priamych prenosov zadarmo. Potom je potrebné staviť 1,2 € za 30 dní.

Priame prenosy z NHL
Stávková kanceláriaLive streaming
služba (ponuka)
Prenosy z NHLNHL live stream
cez mobil
Mobilné aplikácie
na stiahnutie
široká ✔️ ✔️ Android, iOS stiahnuť
široká ✔️ ✔️ Android, iOS stiahnuť
Android, iOS stiahnuť
slabá Android, iOS stiahnuť
stredná ✔️ ✔️ Android, iOS stiahnuť
Android, iOS stiahnuť

Mobilná aplikácia NHL

Poslednou možnosťou je sledovanie hokejových zápasov pomocou oficiálnej mobilnej aplikácie NHL, ktorú si môžete prispôsobiť na svoj obľúbený hokejový tím. Mobilnú aplikáciu si viete stiahnuť na oficiálnej webovej stránke nhl.com. Hokejová aplikácia však nie je bezplatná a vyjde vás bezmála na 20 amerických dolárov.

Kde si môžete staviť na NHL 2020/2021

Vaše kurzové stávky na aktuálné zápasy NHL 2021 si môžete uzavrieť vo všetkých slovenských stávkových kanceláriách. Na hokejové zápasy NHL sú vypísané rôzne typy stávok ako napr. stávka bez remízy, handicap, víťaz do rozhodnutia, počet gólov, prvá tretina alebo pre mnohých TOP stávky na strelcov gólov. Ak podrobne sledujete hráčov, tak hlavne pri streloch gólov sú zaujímavé kurzy a v kombinácii so systémovými stávkami viete vytvoriť veľmi zaujímavý tiket. Tipsport dokonca umožňuje systémové stávky podľa skupín (jednu skupinu tvoria min. 2 zápasy) a zároveň môžete využiť aj funkciu tutovka (banker).

Každá stávková kancelária má na svojom webe rozličné typy stávok. Uvedené typy stávok spoločne s vypísanými kurzami na aktuálny hokejový zápas nájdete v stávkovej kancelárii Tipsport. Ktorú stavkovú kaceláriu si vyberiete vy?

TOP stávkové kancelárie v SR a bonusy
Stávková kanceláriaVstupný bonus + bonus zadarmoZískať bonus
⭐ 4.000 € + 20 € zadarmo ⭐ Registrovať sa
35 € bez rizika Registrovať sa
5.000 € + 50 € stávka bez rizika Registrovať sa
2.000 € + 20 € stávka bez rizika Registrovať sa
20 € bonus Registrovať sa

Tip na víťaza Stanley Cup

Medzi najväčších ašpirantov na víťazstvo môžeme zaradiť hokejové tímy ako Tampy Bay Lightning so slovenským obrancom Erikom Černákom, ďalej Dallas Stars v kádri s Andrejom Sekerom alebo Vegas Golden Knights so slovenským hokejovým útočníkom Tomášom Jurčom.

Boj o Stanley Cup 2021

Víťazný pohár Stanley Cup sa každoročne udeľuje víťaznému hokejovému tímu súťaže NHL. Na striebornom poháre sú vygravírované mená nových víťazov – teda mená hráčov, trénerov a manažmentu. Stanley Cup je najznámejší symbol tohto severoamerického ľadového športu.

Výsledky a štatistiky NHL 2020/2021

Podrobné štatistiky z národnej hokejovej ligy môžete nájsť na nhl.com. Na webe nájdete aj program zápasov NHL 2020/2021, rýchle výsledky, tabuľky a samozrejme archív výsledkov z predchádzajúcich sezón NHL. Na tejto stránke sú dostupné detailné štatistiky jednotlivých amerických a kanadských tímov alebo hráčov. Okrem štatistík si môžete pozrieť aj tabuľky s aktuálnym hodnotením bodov jednotlivých divízií a hokejových líg.

Najlepšie videá a highlights

Na oficiálnom webe nhl.com nájdete najpopulárnejšie videá a highlights z aktuálnej sezóny NHL 2020/2021. Na webovej stránke nájdete napr. krátke video zostrihy zo zápasov, videá s najlepšími slovenskými hráčmi v NHL (slovenské hokejové perly) alebo pútavé rozhovory s americkými či kanadskými hokejovými legendami.

Nespočetne veľa hokejových videí s jedinečnými momentkami nájdete aj na vyhľadávanom videoportáli Youtube. Americko-kanadská hokejová súťaž má na Youtube vytvorený vlastný kanál, na ktorom nájdete aktuálne videá zo zápasov, exkluzívne rozhovory alebo videá z tréningov.

Pozrite si video s TOP gólmi.

Slováci v NHL 2020/2021

Medzi najlepších a najproduktívnejších hráčov zo Slovenska, ktorí v tohtoročnej súťaži bojujú o hokejovú trofej Stanley Cupu patria určite mená ako Erik Černák, Tomáš Tatar, Zdeno Chára alebo Jaroslav Halák. Pozrite si tabuľku s jednotlivými rozdeleniami našich slovenských hokejistov. 

Rozdelenie Slovákov v hokejových tímoch NHL 2021
Slovenský hokejistaHokejový tímPozícia
Marián Hossa Arizona Coyotes nehrajúci útočník
Marián Gáborík Tampa Bay Lightning nehrajúci útočník
Erik Černák Tampa Bay Lightning obranca
Tomáš Tatar Montreal Canadiens útočník
Zdeno Chára Washington Capitals obranca
Jaroslav Halák Boston Bruins brankár

Na čo sa môžete tešiť v NHL?

Všetci diváci sa môžu určite tešiť na vyhrotené zápasy jednotlivých hokejových tímov. Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi viacerými hokejovými tímami vládne silná rivalita a neznášanlivosť. Medzi hlavné dôvody častých hádok patria najmä historické incidenty na ľade, rozličná kultúra či národná hrdosť. Za najvyhrotenejšie duely patria napr. zápasy medzi Islanders vs. Rangers, Montreal vs. Toronto alebo Pittsburgh vs Philadelphia.

NHL winners – víťazi Stanley CUP

Doposiaľ najviac získaných víťazstiev sa podarilo získať kanadskému tímu Montreal Canadiens, ktorý si na svoje konto celkovo pripísal až 34 výhier. Za ním nasleduje americký hokejový tím Detroit Red Wings s 24 víťazstvami a na tretej priečke je kanadský hokejový tím Toronto Maple Leafs s 21 výhrami.

Pozrite si tabuľku s víťaznými hokejovými tímami za posledné obdobie.  

NHL – Stanley CUP winners
RokVíťazný hokejový tímPorazený hokejový tímVýsledné skóre
2020 Tampa Bay Lightning Dallas Stars 4:2
2019 St. Louis Blues Boston Bruins 4:3
2018 Washington Capitals Vegas Golden Knights 4:1
2017 Pittsburgh Penguins Nashville Predators 4:2
2016 Pittsburgh Penguins San Jose Sharks 4:2
2015 Chicago Blackhawks Tampa Bay Lightning 4:2
2014 Los Angeles Kings New York Rangers 4:1
2013 Chicago Blackhawks Boston Bruins 4:2
2012 Los Angeles Kings New Jersey Devils 4:2
2011 Boston Bruins Vancouver Canucks 4:3

Najčastejšie otázky a odpovede

1️⃣ Aký je začiatok a koniec sezóny NHL 2020/2021?

Nová sezóna NHL 2020/2021 oficiálne odštartovala 13.01.2021. Po základnej časti je na programe play-off a konečné boje o Stanley Cup, ktoré sa uskutočnia niekedy v polovici júla

2️⃣ Aké sú štyri hlavné divízie NHL 2021?

Po novom sú štyri základné divízie – severná, centrálna, východná a západná divízia. 

3️⃣ Kde sledovať zápasy z novej sezóny NHL?

Hokejové zápasy si môžete pozrieť na viacerých televíznych staniciach Novy (Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Action) alebo online vo videoportáli Voyo. Obľúbenou možnosťou je sledovanie bezplatného live streamu NHL v stávkových kanceláriách Tipsport, Fortuna alebo Niké. Poslednou možnosťou je sledovanie zápasov pomocou platenej mobilnej aplikácie NHL. 

4️⃣ Kto je favorit na víťaznú trofej Stanley Cup?

Za najväčšieho favorita hokejovej súťaže sa považuje americký hokejový klub Tampa Bay Lightning. Ďalšími ašpirantami na výhru sú hokejové mužstvá Dallas Stars alebo Vegas Golden Knights.

Založiť účet Recenzia Posielajte peniaze rýchlo, bezpečne a bez poplatkov

Aktuálne bonusy

Tipsport bonus

20 € zdarma za overenie totožnosti

Získajte 20 € na prvé stávky po overení vašej totožnosti. Ponuka platí len pre nových zákazníkov Tipsportu.

Fortuna bonus

30 € bez rizika + 30 free spins!

Získajte vo Fortune bonus pre športové stávky aj kasíno zároveň! Podáš stávku za 30 EUR a ak nevyhráš máš peniaze späť + máš 30 voľných točení v online kasíne.

Ďaľšie bonusy

Najnovšie príspevky na fóre

J.Mesrine@azet.sk
Wonna betting tips
obchodovať s betfair, by sa malo stále dať nie betfair licenciu nemá a...
Betfair na slovensku
caute mate skusenost s 22bet? viem ze su to rusi ale ci sa tam da...
Otázka k zahraničnému stávkovaniu